зробити мрт центральної нервової системи у Києві

МРТ центральної нервової системи

Центр діагностики КТ і МРТ «Лайфскан» пропонує вам пройти високоточну МР діагностику із застосуванням передового обладнання. МРТ нервових закінчень дозволяє вивчати структури окремих органів, деталізовано розглядати судини. Мова про комплексне дослідження, що включає в себе томографію всієї голови, ангіографічну діагностику артерій, вен шиї і церебральних відділів хребетного стовпа.

Направлення на МРТ дають для аналізу стану головного і спинного мозку, проблем з кровообігом, васкулярних патологічних змін, дефектів в позвоночних структурних утвореннях. Методика високоінформативна, безболісна, точна, безпечна. Мінус у нього тільки один – немаленька ціна. Але наш центр діагностики готовий запропонувати вам лояльні умови співпраці і дати гарантію максимальної якості проведеного дослідження.

Про патології ЦНС

Захворювання центральної нервової системи розвиваються на тлі органічних уражень тканин. Ці поразки обумовлюються впливом інфекції або дегенеративними процесами, проблемами з кровообігом, отриманими травмами. Основну частину патологій супроводжує неврологічна характерна симптоматика. Встановити першопричину можна тільки завдяки нейровізуліаціонним методикам.

МРТ показує:

 • кісти та утворення доброякісного характеру;
 • онкологію (пухлини);
 • аномальні зміни в розвитку органів;
 • гнійні ураження, запалення розлитого характеру;
 • надмірні скупчення ліквору;
 • дегенеративні процеси;
 • ішемічні ділянки;
 • демієлінізуючі прогресуючі процеси;
 • набряки сірої речовини мозку;
 • підтримання цілісності значущих невральних утворень, мішка (дурал) в кістковому мозку;
 • радикулопатію; наслідки травм;
 • ін.

МР-ангіографія судинних структур голови і шиї демонструє виникаючі негативні стани, які в кінцевому підсумку викликають мозкові збої, зміни атрофічного характеру. Поглиблене дослідження артерій, вен, покаже стеноз, атеросклероз, потовщені судинні стінки, аномалії в розвитку вен, артерій, аневризми, ушкодження судинних стінок, тромбози, емболії, облітерації синусів, вазоспазм.

МРТ дослідження спинного мозку точно визначає звуження спинномозкових канальців, показує обмеження нервових закінчень, грижові утворення і випинання, пухлини, запалення. Метод ідеально точно виявляє пошкодження дисків хребта, деформації самих хребців. Тобто спектр застосування методики дуже широкий. Ми приймаємо пацієнтів у напрямку від лікаря. Якщо у вас є результати попередніх досліджень, обов’язково принесіть їх на прийом. Це дозволить виконати максимально точну діагностику, відстежити динаміку можливих змін.

Коли слід проходити МРТ

МРТ для ЦНС призначають травматологи, ортопеди, хірурги, неврологи, лікарі-онкологи, андрологи, терапевти, гінекологи, ендокринологи, нейрохірурги. До комплексних медичних досліджень зазвичай вдаються, коли поточні симптоми не дозволяють визначити область локалізації патологічних процесів. Також МРТ підтвердить або виключить множинні ураження відразу декількох відділів.

МРТ ЦНС показано при:

 • мігрені;
 • запамороченнях;
 • проблеми зі слухом, зором, нюхом, промовою;
 • непритомності;
 • бессонницях; судомах;
 • проблемах з координацією;
 • гіпо- і гіпертонусі м’язів, слабкості.

На діагностику можуть направити в разі зниження інтелекту, нападах паніки, тривоги, неадекватної агресії, хронічної плаксивості, вираженої дратівливістю, парестезіях, порушеннях чутливості. Іноді МРТ застосовують як допоміжний метод дослідження при захворюваннях ендокринної системи, безплідді неясної етіології, порушення роботи різних органів таза, хворобливості в кінцівках, спині.

Зазвичай комплексне обстеження ЦНС призначають при інтоксикаціях, важких травматичних змінах, наявності підозр на пухлини, дистрофічні, дегенеративні, запальні процеси. МРТ підійде для динамічного контролю динаміки захворювання, моніторингу ситуації після оперативних втручань нейрохірургічного профілю, оцінки ефективності медикаментозного лікування, призначеного раніше.

мрт нервова система у Києві

До процедури

Складна попередня підготовка до процедури не потрібна. Пацієнту під час запису слід повідомити співробітникам центру про факт наявності в тілі металевих імплантів або електронних пристроїв. Якщо ви носите дефібрилятори, кардіостимулятори, інсулінові помпи, несумісні з магнітними полями, діагностику вам не проведуть. Імпланти з металевих сплавів – відносне протипоказання для МРТ дослідження. Якщо конструкція виготовлена з титану або іншого парамагнитного сплаву, МРТ робити можна. Пацієнту слід взяти з собою на прийом документ з клініки, в якій він встановлював конструкцію.

Якщо призначена процедура з контрастуванням, за 40-60 хвилин допускається дуже легкий перекус. Нормально їсти не можна мінімум 3 години. Рясний прийом їжі до МРТ з контрастом знижує вегетативні реакції з боку організму на препарат.

КТ або МРТ?

У кожного методу свої особливості та переваги. МРТ має такі переваги:

 • мінімальний час сканування (кілька хвилин);
 • демократична ціна;
 • максимальна інформативність;
 • отримання точних відомостей в разі порушення кровотоку.

КТ підійде для діагностики травм хребта, черепа. Можна використовувати метод при наявності підозр на геморагічний інсульт, коли реагувати потрібно максимально швидко. Але променеве навантаження високе, вагітним і дітям дослідження проводити не можна.

 Особливості обстеження

МРТ ЦНС не займає багато часу. Ви приходите в центр до призначеного часу, консультуєтеся з фахівцем і слідуєте його рекомендаціям. Обов’язково зніміть до процедури кільця, браслети, ланцюжки, аксесуари з металевими вставками.

Під час дослідження рухатися не можна. Якщо у пацієнта є боязнь замкнутих просторів, рекомендується седація.

Хочете потрапити на прийом?

Діагностичний центр Lifescan приймає пацієнтів за попереднім записом. Зателефонуйте нам, щоб уточнити, який час є, виберіть зручний для себе варіант. Графік роботи центру гнучкий, знаходимося в Шевченківському районі Києва за адресою провулок Обсерваторний, 3-А.

Актуальні ціни дослідження з контрастом і без нього, вказані в розділі «Ціни на МРТ». Для уточнення додаткової інформації просто зателефонуйте нам.

Lifescan