зробити МРТ нижніх кінцівок у Києві

МРТ нижніх кінцівок

МРТ вен нижніх кінцівок – процедура достатньо популярна. Завдяки дослідженню, можна своєчасно виявити відхилення в організмі і призначити ефективне лікування. Маніпуляція дозволяє визначити ступінь тяжкості захворювання. Пошарове сканування допомагає уточнити діагноз.

Переваги МРТ

МРТ судин нижніх кінцівок має свої переваги, серед яких:

  • не викликає хворобливих відчуттів і дискомфорту;
  • не робить негативного впливу на організм;
  • МРТ дозволяє отримати знімки в кількох проекціях, що гарантує побачити навіть незначні патології.

Дослідження діагностує аномальний розвиток кінцівок, новоутворення, закупорку, запальні процеси та ін.

Показання до проведення діагностичного дослідження

МРТ судин ніг призначають особам, у яких є захворювання вен і супутні симптоми:

  • яскраво виражені венозні вузли, біль в ногах, особливо після тривалих навантажень або ходьби;
  • судинні зірочки;
  • тяжкість в ногах, набряки;
  • мерзнуть ноги навіть при теплій погоді;
  • шкіра на ногах набуває синюшного відтінку.

МРТ гомілки можна проводити і без призначення лікаря, в профілактичних цілях. Це особливо актуально для тих, хто має схильність до зайвої ваги, цукрового діабету або має проблеми з венами, відчуває відчуття оніміння ніг. Курцям зі стажем також незайвим буде пройти діагностику. УЗД і КТ не завжди дають повну картину стану тканин.

Магнітно-резонансну терапію можуть призначити в обов’язковому порядку для наступних категорій пацієнтів:

  • Утворення тромбів у венах. Це небезпечний симптом, який без належної терапії може призвести до сумних наслідків і навіть до летального результату. Приступати до лікування слід негайно.
  • При варикозі нижніх кінцівок і венозній недостатності. При таких патологіях порушується кровообіг.
  • Варікотромбофлебіт. Відсутність лікування може призвести до серйозних ускладнень.
  • Ангіодисплазія. Захворювання лікується тільки за допомогою хірургічного втручання. МРТ дозволяє визначити осередок патології і відстежити динаміку загоєння після проведеної операції.

Кому протипоказано

МРТ нижніх кінцівок протипоказано особам з кардіостимулятором або мають в організмі інші апарати з металевими елементами. Магнітні хвилі можуть порушити стабільну роботу протезів. Діагностику не проводять тим, хто має відхилення в роботі нервової системи і не може лежати без рухів в умовах обмеженого простору.

МРТ не проводять вагітним жінкам в першому триместрі. Максимально допустима вага для проведення діагностики становить 250 кг. Якщо людина схильна до клаустрофобії, краще не ризикувати. Зростає ймовірність появи нападу паніки при знаходженні в замкнутому просторі.

Можливість або неможливість проведення МРТ обговорюється з лікуючим лікарем. Контрастна магнітно-резонансна терапія протипоказана особам з алергічними реакціями на йод, при нирковій недостатності, а також в період вагітності і грудного вигодовування.

Довідка! Маленькі діти дуже рухливі і не зможуть лежати без рухів. З цієї причини фахівці не рекомендують їм проводити МРТ.

Підготовчі процедури

Проводити МРТ гомілки в Києві можна без попередньої підготовки. Однак, якщо процедура носить плановий характер, можна дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. МРТ стопи в більшості випадків проводиться із застосуванням контрасту, тому пацієнт повинен прийти на процедуру з порожнім шлунком. Не їсти слід мінімум 7 годин до її початку.
  2. Воду пити можна, але в помірних кількостях. Не варто зловживати рідиною, інакше при знаходженні в апараті можна зіткнутися з почуттям дискомфорту.
  3. Бажано взяти з собою результати попередніх обстежень, якщо такі є.
  4. Одяг повинен бути комфортним, зручним, без металевих гудзиків і заклепок.
  5. Діагностика проходить в закритих томографах, тому, якщо ви боїтеся перебувати в замкнутому просторі, проконсультуйтеся з фахівцем про можливість прийому заспокійливих препаратів.
  6. Перед процедурою зніміть з себе всі металеві прикраси.

Як проходить дослідження на МРТ

МРТ нижніх кінцівок в Києві проходить наступним чином: пацієнт переодягається і розташовується на висувному столі, положення тіла фіксується м’якими ременями, контрастний препарат вводять внутрішньовенно, стіл заїжджає всередину апарату і починається діагностика. Час проведення індивідуально.

Тим, хто робить МРТ ступні вперше, не варто хвилюватися. Усередині камери є світло і гучний зв’язок. При необхідності можна натиснути спеціальну кнопку, і процедура припиниться.

МРТ ступні ніг з використанням контрасту

Для отримання більш докладного результату МРТ проводиться з контрастом. Він дозволяє підсвічувати навіть найдрібніші вени і судини. Контрастні речовини нешкідливі для організму людини, не викликають ніяких побічних явищ і не накопичуються. Повністю виводиться протягом доби. Для прискорення даного процесу фахівці радять вживати більше рідини. Діагностика дозволяє виявити патології навіть на ранніх стадіях. На проведення МРТ нижніх кінцівок ціна фіксована. Точну вартість можна уточнити у консультантів. Записуйтеся на прийом в «Лайфскан».

Результати досліджень

Для здорового пацієнта відображаються наступні результати: судини без закупорок, діаметр вен і форма в нормі, відсутність новоутворень і чисті просвіти.

При патологіях фахівець вкаже на анатомічні аномалії будови венозного вузла, пошкодження або травми вен, їх закупорка або розширення, наявність запального процесу, порушення кровообігу.

З результатами дослідження пацієнту необхідно попрямувати до лікаря для їх розшифровки і призначення терапії. Залежно від результатів може бути призначено хірургічне втручання.

Своєчасне звернення в Центр діагностики КТ і МРТ «Лайфскан» збільшує шанси на одужання без оперативного втручання. Пройти МРТ гомілки і дізнатися ціну можна по телефону. Фахівці Lifescan проконсультують з усіх питань.

Lifescan