зробити МРТ сідничного нерва у Києві

МРТ сідничного нерва

Сідничний нерв – найбільші нервові стовбурові утворення в організмі людини. Розпізнати запальні та інші патологічні процеси, що зачіпають його, тільки за скаргами неможливо. Тому при характерній симптоматиці, підозрілих симптомах призначають інструментальну діагностику. Точне попадання має метод МРТ. Він показує відхилення, патологічні зміни на ранніх стадіях і дозволяє своєчасно вживати заходів.

Центр діагностики КТ і МРТ «Лайфскан» має передове оснащення, гарантує кожному пацієнтові індивідуальний підхід і уважне ставлення. Дослідження проводиться з контрастом або без, в залежності від показань лікаря, стану здоров’я, діагнозу. У процедур з контрастуванням більше протипоказань, зате введення спеціальної речовини на основі йоду в вену підвищує точність зображень, дозволяє деталізувати дрібні зрізи. Це оптимальний діагностичний метод на ранніх стадіях захворювань.

Плюси МРТ

Сідничний нерв досліджувати із застосуванням стандартних методик на кшталт рентгена, УЗД практично неможливо. Він має протяжну, складну локалізацію. Саме тому у МРТ альтернатив немає.

Діагностична методика високо цінується за:

  • Інформативність. За цим параметром у МРТ альтернатив серед неінвазивних досліджень немає.
  • Безболісність. Оперативне втручання в організм не потрібно, пацієнт не відчуває дискомфорту і болю.
  • Безпека. Магнітні поля абсолютно нешкідливі для організму людини. МРТ, на відміну від рентгена, з цієї причини можна проводити так часто, як це потрібно.
  • Оперативність. Ви проходите діагностику в день звернення повністю, повторні візити не потрібні. Спеціаліст діагностичного центру відразу підготує висновок.
  • Універсальність. МРТ можна використовувати при будь-яких патологіях, утвореннях сідничного нерва. Перелік протипоказань мінімально можливий.

мрт сідничного нерва ціна в Києві

Показання до проведення процедури

МРТ сідничного нерва проводять в закритих томографах. Візуалізація виходить максимально чіткої, що дозволяє деталізовано розглянути структурні особливості нервових волокон, навколишніх тканин.

Направлення на МРТ дають в наступних випадках:

  • Пацієнт скаржиться на болючість внизу хребта, в районі сідниць. Болі можуть бути ниючими, різкими, наростаючими.
  • Постійно турбує оніміння, зниження чутливості в поперековій зоні.
  • Є проблеми в роботі органів малого таза.
  • Обмежена рухливість нижніх частин хребетного стовпа, ніг.

Найчастіше діагностику проводять при защемленні сідничного нерва. Ступінь вираженості симптомів буде залежати від компресії, рівня залученості нерва в патологічний процес, області локалізації пошкодження.

Характер відчуттів варіативний, індивідуальний – це може бути просто виражений дискомфорт або оніміння, сильний нападоподібний больовий синдром, за інтенсивністю схожий з ударом струмом. Деякі пацієнти скаржаться на кульгавість, втрату м’язами початкових сил і тонусу.

Якщо ви помітили у себе будь-який з названих симптомів, зверніться до лікаря. При ігноруванні проблем можуть розвиватися ускладнення, які буде набагато важче, дорожче і довше лікувати. Іноді прогресування запалень, зростання утворень призводять до незворотних змін.

Протипоказання

У МРТ сідничного нерва, як і у будь-якої методики, є певний перелік протипоказань.

Діагностику не рекомендоване проходити при:

  • Наявності в тілі електронних приладів на зразок стимуляторів серця, конструкцій з вмістом металу (протези, спиці, штифти). Обов’язково повідомте лікаря про те, що у вас встановлені металеві конструкції.
  • Вагітності. Немає перевірених даних про те, що магнітна томографія безпечна для плоду.
  • Високої маси тіла. Точні ліміти залежать від моделі томографа.
  • Захворюваннях ЦНС, які не дають пацієнтові можливість зберігати нерухомість тіла. Рухи в капсулі приведуть до змазування зображень.

Дитячий вік – відносне протипоказання. У деяких випадках МРТ сідничного нерва роблять і дітям. Врахуйте, що дитина не здатна тривалий час зберігати повну нерухомість тіла, а це призводить до спотворення показань.

Якщо планується використовувати контраст, потрібно переконатися у відсутності непереносність активних речовин даних препаратів. Обов’язково попередньо перевірити печінку і нирки.

сідничний нерв мрт у Києві

Особливості підготовки

При запаленнях, утвореннях, защемлення сідничного нерва МРТ можна робити без складної попередньої підготовки. Відсутні вимоги до дієти, обмеження по прийому певних медикаментозних препаратів. Виняток становить процедура з контрастуванням. До її проведення потрібно утримуватися від їжі протягом 6 годин.

Якщо раніше ви вже робили МРТ даної області, візьміть результати попередніх досліджень на діагностику. Одягайте на процедуру одяг без металевих вставок або беріть спеціальний халат на місці. Окуляри, шпильки, прикраси та залізні аксесуари потрібно буде зняти.

Особливості дослідження

До початку МРТ з вами проведуть невелику консультацію. Співробітник центру діагностики пояснить, чому важливо не рухатися, переконається, що ви добре себе почуваєте, готові до дослідження. Під час роботи апарату чути шум – це нормально. Якщо є страх замкнутих просторів, можуть виникнути складності зі збереженням нерухомого положення під час діагностики, рекомендована седація. В окремих випадках доводиться просто підбирати інший метод.

Коли планується контрастування, спеціальна речовина вводиться в вену. Якщо контрастне посилення не робиться, людина просто лягає на висувний стіл, той в’їжджає в капсулу.

Що потрібно знати про контрастування

Візуалізація сідничного нерва класичним методом досить чітка і якісна, але в окремих випадках лікар може призначити додаткове контрастне посилення. Препарат на основі йоду вводять в вену, щоб розглянути найменші зміни, новоутворення при наявності відповідних підозр.

Ін’єкцію потрібно робити в області згину ліктя. Після введення препарат сам рівномірно розподіляється по кровоносній системі організму. При відсутності протипоказань переносність контрасту загалом позитивна. Він не накопичується в тканинах, повністю виводиться органами видільної системи протягом доби.

защемлення сідничного нерва мрт у Києві

Що дає діагностика

За результатами діагностики потрібно буде виконати розшифровку серії знімків. Записувати результати можна на прохання пацієнта на цифровий накопичувач. МРТ сідничного нерва показує навіть найменші зміни, патологічні стани в певній області.

Метод ідеально підходить для діагностики:

  • запалень;
  • защемлень;
  • радикуліту;
  • ішіасу;
  • новоутворень;
  • наслідків травм;
  • екструзії, протрузій.

Висновок встановлює досвідчений діагност центру Lifescan. З ним ви зможете піти до лікаря для призначення грамотної, ефективної терапії або коригування поточного плану дій, уточнення діагнозу, складання прогнозів в конкретній ситуації.

Де зробити МРТ сідничного нерва в Києві

Центр діагностики «Лайфскан» готовий запропонувати вигідні, гнучкі умови співпраці. Ціни на МРТ сідничного нерва з контрастуванням і без, вказані в розділі «Ціни», також ви можете уточнити їх у адміністратора за контактним номером телефону. Процедура з контрастуванням коштує трохи дорожче, ніж без нього. Можливо, лікар порекомендує пройти МРТ не тільки сідничного нерва, але і сусідніх зон.

Прийом ведеться строго за попереднім записом. Зателефонуйте нам, щоб уточнити вільний час, вибрати зручний для себе час. Знаходимося в Києві за адресою провулок Обсерваторний, 3-А.

Lifescan