Відповіді на запитання

Запитати лікаря
Як довго триває обстеження КТ?

Якщо ви плануєте обстеження без введення контрастної речовини – тривалість процедури 5-7 хвилин, без врахування часу на заповнення анкети. Якщо ви плануєте обстеження з введенням контрастної речовини – тривалість процедури 15-20 хвили, без врахування часу на заповнення анкети та можливої попередньої підготовки.

Як довго триває обстеження МРТ?

Якщо ви плануєте обстеження без введення контрастної речовини – тривалість процедури близько 30 хвилин, без врахування часу на заповнення анкети. Якщо ви плануєте обстеження з введенням контрастної речовини – тривалість процедури 40-60 хвили, без врахування часу на заповнення анкети та можливої попередньої підготовки.

Скільки очікувати на результати?

Мінімальний час очікування результатів близько 2 години після закінчення обстеження

Зазвичай, якщо Ви пройшли обстеження до 15.00 ви отримаєте результати до кінця робочого дня, якщо ж Ви пройшли обстеження після 15.00, то з більшою вірогідністю результати обстеження Ви отримаєте наступного дня. Докладно про те що відбувається з обстеженням після того, як Ви вийшли з процедурного кабінету написано тут.

Чи є знижки для пенсіонерів чи ветеранів?

На нашу думку, медицина – є соціально відповідальною сферою, тому обґрунтовуючи наші ціни, ми одразу робили їх доступними.

Що таке контрастна речовина і наскільки вона шкідлива?

Для комп’ютерної томографії контрастною речовиною – є йодвмісні речовини, вони «підфарбовують» судини та тканини, в залежності від фази сканування. Ці речовини не несуть самі по собі променевого навантаження та швидко виводяться з організму (за 5-6 годин). Протипоказом для введення контрастної речовини є алергія на йод та зниження функції нирок (для її визначення, перед обстеження ми обов’язково просимо зробити аналіз крові на креатинін). Для магнітно-резонансної томографії використовують речовини, що називаються парамагнетиками, алергічні реакції на них зустрічаються не часто, виводяться речовини також переважно нирками, тому у пацієнтів з захворюванням нирок, цукровим діабетом або у літніх пацієнтів, ми повинні визначати їх функцію.

Чи діє знижка 5% на повторну консультацію для членів сім’ї?

Знижка у 5% діє тільки для пацієнтів, що проходили вже обстеження у нашому центрі. Слідкуйте за нашими новинами, щоб першими дізнаватися про акційні пропозиції.

Скільки я отримаю опромінення?

На це впливає багато факторів:

  • Вага та зріст пацієнта
  • Розмір зони обстеження
  • Обстеження з контрастною речовиною чи нативне обстеженя
  • Клінічна задача (на яке питання ми повинні відповісти лікуючому лікарю, наприклад, коли потрібні додаткові пізні сканування у пацієнтів урологічного напряму)
Ми обіцяємо, що кількість променевого навантаження розраховується індивідуально для кожного, наш апарат перед обстеженням визначає саме Вашу щільність тканин і розподіляє променеве навантаження згідно цим показникам, також кількість зрізів нашого апарату (128) дозволяє зробити обстеження більш швидким та менш шкідливим. Ми встановили додаткові програми для обробки обстеження, щоб мати можливість зробити променеве навантаження нижчим, без втрати якості зображення. Цікаво про променеве навантаження Ви можете прочитати тут (посилання)

Який досвід мають наші лікарі?

Про наших лікарів докладно Ви можете прочитати тут (посилання) Кожне обстеження переглядає мінімум 2 лікаря.

Чи можна пройти обстеження без направлення? Чому консультація лікуючого лікаря така важлива?

Лікуючий лікар зазвичай обирає найкращий метод діагностики для кожного окремого випадку, тому направлення має значення.

Ви можете зателефонувати до нашого центру для безкоштовної консультації або залишити своє питання до лікаря рентгенолога у на сайті, ми будемо раді Вам допомогти розібратися у методах обстеження.

Який у вас апарат?

Наш центр оснащений комп’ютерним томографом Philips iCT 128 зрізів та магнітно-резонансним томографом Philips Achieva 1.5T. Ми обрали виробника Philips за його новаторство і надійність.

Що входить в яку зону? Що таке зона?

Зоною обстеженні ми називаємо ту частину тіла, яку скануємо. У зону входять усі анатомічні структури розташовані на цьому рівні.

Враховуючи різноманіття захворювань, існує досить широкий спектр методів і варіантів їх обстеження, тому найкраще зону обстеження визначає лікуючий лікар. Наші протоколи описання узгоджені з міжнародними зразками, тому ми звертаємо увагу на всі структури, що входять до зони обстеження.

Яка різниця між КТ та МРТ?

Ви можете ознайомитися на цьому графічному зображенні (посилання).

Чи можна оплатити частину карткою, а частину готівкою?

Так.

Чи можна приймати препарати перед обстеженням?

У разі планування комп’ютерної томографії, може виникнути необхідність обмежити прийом ліків, що містять метформін, інші препарати Ви можете приймати без обмеження.

Як дізнатися чи є алергія на йод?

Якщо у Вас є підозра щодо алергії на йод, необхідно провести пробу у Київському міському алергоцентрі на вул. Кондратюка,8.

Для цього ми надаємо Вам з собою зразок контрастної речовини, яку плануємо вводити при обстеженні. У разі, якщо тест буде негативний, процедура введення контрастної речовини – є цілком безпечна.

Чи можна курити, пити каву перед обстеженням?

Так, при плануванні комп’ютерної томографії ми не маємо обмежень щодо паління чи кави. Але пам’ятайте, що паління може зашкодити Вашому здоров’ю.

Чому з контрастом обстеження дорожче?

Ціна обстеження з контрастною речовиною є більшою, перш за все, через коштовність самої контрастної речовини, крім того, таке обстеження потребує розхідних матеріалів для внутрішньовенного доступу (вони для Вашої безпеки є одноразовими) та анестезіологічної підтримки впродовж всього обстеження.

Чи можна знімки скинути на пошту?

В даний момент у нас є можливість надіслати Вам на пошту заключення лікаря рентгенолога. Ми працюємо над можливістю отримання МРТ обстеження через наш сайт.

Щодо КТ-обстеження, воно є більшим розміром від МРТ, тому доступ до цих обстежень ми можемо надавати у індивідуальному порядку, так само як і надсилання ключових зображень (тобто плівки) на пошту. У нашому центрі Ви можете отримати диск з записом. Вашого обстеження, та/або плівку (при попередньому обговоренню з адміністратором центру) через 15-20 хвилин після обстеження

Чи відправляєте sms-нагадування про візит?

В найближчий час ми введемо цю послугу. Ви можете попросити адміністратора, надіслати Вам sms з адресою центру та часом візиту.

Чи можна отримати консультацію лікаря?

Так, можна. Ви можете написати своє питання через наш сайт у розділі для пацієнта або вже у нашому центрі.

ВАЖЛИВО! Наші лікарі є лікарями рентгенологами, а не є лікарями-клініцистами.

Навіщо потрібен лікар-анестезіолог на обстеженні?

При введенні контрастної речовини можливі алергічні реакції, тому лікар-анестезіолог забезпечує Вашу безпеку впродовж всього обстеження.

Скільки дійсний аналіз крові на креатинін?

Аналіз крові на креатинін дійсний 14 днів, якщо у Вас немає можливості відвідати лабораторію, Ви можете здати кров у нас в центрі (це є окремою послугою).

Чи можна робити обстеження при вагітності?

Якщо мова йде про МРТ, то обстеження протипоказані жінка у першому триместрі вагітності. Проведення комп’ютерної томографії під час вагітності можливе лише за життєвими показниками.

Що я буду відчувати під час обстеження?

При проведенні комп’ютерної томографії без контрастної речовини ніяких особливих відчуттів немає. При введенні контрастної речовини Ви можете відчути тепло, що розливається по всьому тілу та металевий присмак у роті. Під час знаходження в МРТ апараті Ви будете чути ритмічний стук охолоджуючої системи магніту та брязкання і клацання самого апарату, щоб зменшити вплив шуму, у нас є беруші та навушники.

Навіщо пити воду?

Вода є природньою контрастною речовиною, вона розправляє стінки шлунково-кишкового тракту та допомагає в його оцінці. Також води пришвидшує виведення контрастної речовини, у разі її введення.

Чому потрібні дообстеження?

У кожного метода обстеження є своя чутливість і специфічність до певної патології, це є обмежуючими факторами кожного метода і іноді додаткові дані отримані під час інших обстежень можуть допомогти у постановці діагноза.

Чому необхідно відмінити ліки, що містять метформін?

Хімічна речовина метформін (N,N-диметиліміддикарбоімід діамід (та у вигляді гідрохлориду)) при введенні контрастної речовини входить з нею у взаємодію та може призвести до лактоацидозу.

Чому не можна вводити контрастну речовину, коли «високий» креатинін?

Контрастна речовина, яка використовується у комп’ютерній томографії, виводиться з організму переважно нирками, а рівень креатиніну – відображає функціональний стан нирок. Для його оцінки ми використовуємо спеціальну формулу, за якою вираховуємо швидкість клубочкової фільтрації (ШКФ), згідно міжнародних рекомендацій введення контрастної речовини дозволяється, якщо ШКФ>30мл/хв/1,73 м2.

Чому не можна проводити обстеження при неконтрольованому тиреотоксикозі?

Контрастна речовина, яка використовується у комп’ютерній томографії, складається з йоду, тому введення контрастної речовини може погіршити стан пацієнта з неконтрольованим тиреотоксикозом.

Яка максимальна вага пацієнта для проходження обстеження?

Наш апарат КТ може сканувати пацієнтів вагою до 160кг, апарат МРТ – пацієнтів вагою до 120 кг.

Чи можна проводити обстеження під час лактації?

Ми живемо в епоху доказової медицини і даних щодо негативний вплив КТ чи МРТ немає. ОДНАК, ми завжди рекомендуємо мамам пропускати 1 годування після обстеження та зцідитися.

Чи можуть мені запропонувати розширити обстеження чи змінити його?

Наш центр притримується, так званих, «золотих стандартів» у медицині, тому існують випадки, коли адміністратор (після узгодження з лікарем-рентгенологом) може запропонувати Вам розширити зону обстеження або інший метод дослідження.

Не знайшли відповіді на те, що Вас цікавить?
Запитати лікаря
Контакти
  • ПН.-СБ. с 8-00 до 20-00
  • НД с 9-00 до 18-00