Підготовка до МРТ

Підготовка перед МРТ дослідженням

Через сильне магнітне поле, яке використовується під час дослідження, деякі імпланти або прилади можуть бути небезпечними для Вашого здоров’я і можуть завадити проведенню МР обстеження.
З метою Вашої безпеки повідомте наш персонал перед записом на дослідження:
- Якщо у Вас є серцеві імплантовані електронні пристрої – кардіостимулятори, кардіовертер-дефібрилятори, ресинхронізуючи пристрої; про стан після тимчасової ендокардіальної електрокардіостимуляції.
- Якщо Вам проводилися хірургічні втручання з накладанням кліпс.
- Якщо у Вашому тілі є феромагнітні імпланти або металеві фрагменти (наприклад осколки після поранень, об’єкти після хірургічних операцій, травм, та ін)
- Якщо було поранення ока стороннім тілом.
- Якщо у Вас є інфузійний насос для медикаментів, катетер з металевими компонентами.
- Якщо Ви вагітні, чи підозрюєте вагітність.
- Якщо у Вас є наступні стани: алергія на йод або гадоліній, захворювання/операції/травми нирок, діабет.
- Якщо Ваша вага перевищує 120 кг.
- Якщо у Вас є татуювання, татуаж, пірсинг або інші види боді-модифікації.
- Якщо Ви користуєтеся пластиром з ліками.
- Якщо перебування в обмеженому просторі Вас непокоїть.
Що я можу очікувати перед дослідженням?
В медичний центр бажано прибути за 30 хвилин до початку дослідження. Цей час знадобитися Вам для того, щоб зареєструватися в реєстратурі, заповнити Інформаційну анкету безпеки пацієнта, задати адміністратору запитання, перевдягнутися та залишити цінні речі в роздягальні.
Візьміть з собою:
- Направлення із зазначенням ділянки дослідження, діагнозу/клінічного завдання і мети дослідження;
- Результати проведених раніше променевих досліджень (комп’ютерної томографії, МРТ, рентгенографії, ультразвукових досліджень);
- Медичну документацію (висновки фахівців, виписки з історії хвороби або амбулаторної картки тощо).
Якщо у Вас страх закритих приміщень – клаустрофобія, Вам слід попередити про це персонал нашого центру. Для більш комфортного проведення МРТ таким пацієнтам надається можливість присутності під час дослідження близької людини.
Якщо у Вас епілепсія або судомний синдром, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм особистим лікарем про прийом антиконвульсивних препаратів перед дослідженням і попередьте про це наш персонал.
Для забезпечення Вашої безпеки перед дослідженням не рекомендується користуватися косметикою, що містить частинки металу та металовмісними мазями. Одягніть зручний одяг з натуральних матеріалів без металевих фрагментів і декоративних елементів або переодягніться в спеціальний одноразовий одяг, який Вам запропонують наші співробітники.
Перед входженням в МР-зону або кабінет МРТ, Вам необхідно зняти всі металічні об’єкти, включаючи: ключі, телефон, окуляри, шпильки для волосся, прикраси, пірсинг, годинник; викласти банківські картки, монети, ручку, зброю, інструменти; зняти одяг з металевими застібками.
У більшості випадків спеціальної підготовки для проведення МР-досліджень не потрібно. Ви можете приймати їжу, напої, лікарські засоби та медичні процедури у звичайному для Вас режимі. З вимогами до спеціальних досліджень:
- МРТ з внутрішньовенним контрастуванням,
- МРТ органів черевної порожнини,
- МРТ органів малої миски,
- МРТ молочних залоз
Ви зможете ознайомитись нижче.
МР дослідження з внутрішньовенним контрастуванням
- Ваш лікар або радіолог може вважати необхідним, введення внутрішньовенної ін’єкції МР-контрастної речовини, що містить гадоліній. Хоча гадоліній застосовується безпечно у мільйонів пацієнтів, у деяких пацієнтів можливе виникнення алергічної реакції. Алергічна реакція може бути незначною (головний біль або нудота) або більш серйозною і може бути небезпечною для Вашого життя. Наша ціль забезпечити Вашу безпеку, тому лікар-анестезілог присутній протягом усього обстеження.
- Якщо Ви старше 60 років і/або у Вас є захворювання нирок, діабет Вам необхідно здати аналіз крові на креатинін і взяти результати з собою в медичний центр. Ви також зможете здати аналіз у нас в центрі в день дослідження.
- Для введення контрастної речовини медична сестра або лаборант встановлять Вам внутрішньовенний катетер.
- Процедура проводиться не раніше ніж через 2-3 години після прийому їжі. Допускається прийом ліків (запити невеликою кількістю води).
МРТ органів черевної порожнини, жовчовивідних шляхів (МР-холангіопакреатографія)
- За 2-3 дні перед дослідженням Вам потрібно виключити з раціону їжу з підвищеним вмістом клітковини (овочі, фрукти, молочні продукти, газовані напої, хліб), через те, що вона сприяє газоутворенню і підвищеній перистальтиці кишківника, що ускладнює візуалізацію органів.
- Рекомендуємо проводити обстеження в першій половині дня, суворо натщесерце або не раніше ніж через 6 годин після останнього прийому їжі.
- Протягом 2-3 днів перед дослідженням необхідно приймати «Еспумізан» по 1 капсулі 3 рази на день або Активоване вугілля з розрахунку 1 таб. на 10 кг ваги.
- За 4 години перед дослідженням необхідно утриматися від прийому будь-якої рідини, куріння і жувальної гумки. Допускається прийом ліків (запити невеликою кількістю води).
- За 1 годину перед дослідженням слід прийняти препарат «Но-шпа». У медичному центрі з метою розслаблення гладкої мускулатури Вам може бути запропонована ін’єкція препарату «Бускопан».
МРТ органів жіночої малої миски
- За 1 день перед дослідженням Вам потрібно виключити з раціону їжу з підвищеним вмістом клітковини (овочі, фрукти, молочні продукти, газовані напої, хліб), через те, що вона сприяє газоутворенню і підвищеній перистальтиці кишківника, що ускладнює візуалізацію органів.
- За 4 години перед дослідженням необхідно утриматися від прийому їжі та рідини. Допускається прийом ліків (запити невеликою кількістю води).
- Спорожнити сечовий міхур за одну годину перед дослідженням.
- Опційно: очистити пряму кишку один раз ввечері напередодні дослідження і вранці в день дослідження за допомогою мікроклізми «Норгалакс» (1 доза – 1 тюбик препарату). Будь ласка, перед використанням ознайомтесь з інструкцією щодо застосування препарату «Норгалакс» і при необхідності проконсультуйтеся з Вашим особистим лікарем.
- Не використовуйте вагінальні тампони в день дослідження.
- У медичному центрі з метою розслаблення гладкої мускулатури Вам може бути запропонована ін’єкція препарату «Бускопан».
- Для поліпшення візуалізації радіолог може рекомендувати введення в піхву і / або пряму кишку гелю для ультразвукового дослідження.
МРТ передміхурової залози
- Для поліпшення візуалізації наполегливо рекомендуємо проводити дослідження не раніше, ніж через 6 тижнів після проведення біопсії передміхурової залози.
- За 1 день перед дослідженням Вам потрібно виключити з раціону їжу з підвищеним вмістом клітковини (овочі, фрукти, молочні продукти, газовані напої, хліб), так як вона сприяє газоутворенню і підвищеній перистальтиці кишківника, що ускладнює візуалізацію органів..
- За 4 години перед дослідженням необхідно утриматися від прийому їжі та рідини. Допускається прийом ліків (запити невеликою кількістю води).
- За 1 годину перед дослідженням слід прийняти препарат «Но-шпа». У медичному центрі з метою розслаблення гладкої мускулатури Вам може бути запропонована ін’єкція препарату «Бускопан».
- За 1 годину перед дослідженням Вам слід спорожнити сечовий міхур.
МРТ сечового міхура
- Для поліпшення візуалізації наполегливо рекомендуємо проводити дослідження не раніше, ніж через 5-7 днів після проведення цистоскопії.
- За 1 день перед дослідженням Вам потрібно виключити з раціону їжу з підвищеним вмістом клітковини (овочі, фрукти, молочні продукти, газовані напої, хліб), через те, що вона сприяє газоутворенню і підвищеній перистальтиці кишківника, що ускладнює візуалізацію органів.
- За 4 години перед дослідженням необхідно утриматися від прийому їжі
- За 2 години перед дослідженням Вам необхідно спорожнити сечовий міхур
- За 1 годину перед дослідженням випити 400-500 мл негазованої питної води.
МРТ молочних залоз
Для поліпшення візуалізації оптимальним терміном для проведення обстеження є 7-10 день менструального циклу.
- Якщо у Вас нерегулярний цикл або у Вас була проведена гістеректомія до 50 років, проконсультуйтеся з нашими радіологом для визначення кращої дати для проведення обстеження. Для визначення оптимальної дати проведення дослідження, Вам може знадобитися здати аналіз крові на прогестерон.
- Якщо Вам призначено МРТ молочних залоз з метою оцінки стану імпланту, необхідності введення контрастної речовини немає і дослідження може бути проведено в будь-який день циклу.
Що я можу очікувати під час процедури?
Як правило, МРТ-дослідження не викликає ніяких сторонніх відчуттів, лише його тривалість і шум, який генерує томограф під час сканування, можуть приносити деяким людям певні незручності. Вам буде запропоновано вдягнути вушні заглушки (вушні затички) або навушники протягом процедури проведення МРТ задля попередження можливих проблем чи ризиків пов’язаних з акустично шумом.
Протягом всього дослідження Ви будете перебувати під наглядом наших співробітників і зможете в будь-який час проінформувати їх про погіршення Вашого самопочуття за допомогою спеціальної сигнальної груші. Почувши сигнал, оператор припинить дослідження і підійде до Вас.
Що я можу очікувати після дослідження
По закінченню дослідження пацієнту видається протокол опису дослідження в письмовому вигляді, знімок із зображеннями та СD-диск з можливістю перегляду на будь-якому комп’ютері. СD-диск представляє найбільш повну інформацію і може знадобитися для відстеження та порівняння змін при контрольних обстеженнях, консультацій в інших лікувальних установах, посилання в електронному вигляді в інші центри та за кордон.