зробити МРТ з контрастом у Києві

МРТ з контрастуванням

Що показує контраст при МРТ

На сьогодні такий діагностичний метод, як магнітно-резонансна томографія (МРТ), вважається одним із найбільш інформативних, високоточних і ефективних з точки зору візуалізації органів і тканин. Часто, особливо при підозрі на онкологію, лікарі можуть призначити пацієнту МРТ з використанням контрастної речовини.

Ціль даної процедури – отримати максимально детальне зображення потрібної ділянки, виявити можливе новоутворення, його структуру і межі.

Розглянемо питання важливості і безпечності контрастування. Щоб розвіяти у пацієнтів сумніви і зрозумілі побоювання з приводу таких призначень.

мрт з контрастуванням у Києві

Важливе призначення контрасту

Магнітно-резонансна томографія з використанням контрасту дозволяє діагностувати безліч захворювань, що зовні себе ніяк не виявляють, протікають безсимптомно. Саме використання контрасту допомагає лікарю-радіологу виявляти хворобу на ранніх стадіях, визначати діагноз, не вдаючись до додаткових обстежень.

Високоінформативна процедура сканування (МРТ з контрастуванням) – не інвазійна і абсолютно безпечна для здоров’я людини, оскільки для внутрішньовенного введення використовуються препарати, основним компонентом яких є безпечний гадоліній. При обстеженні харчового тракту речовини можуть застосовуватися перорально.

Дані контрастні препарати:

  • не токсичні;
  • не викликають алергію;
  • не мають побічних дій.

Потрапивши в кров, забарвлююча контрастна речовина коли досягає місця, що обстежується, ніби виділяє його. Оскільки вражені ділянки сильніше накопичують забарвлюючий препарат, тому вони краще візуалізуються на знімках.

контрастне мрт у Києві

Що виявляє МРТ з контрастуванням

МРТ з внутрішньовенним введенням контрастної речовини дозволяє діагностувати:

  • зміни розмірів і ураження внутрішніх органів;
  • наявність пухлин, визначити їх розміри, локацію, характер (добро, чи злоякісні);
  • наявність метастазування, а також масштаби розповсюдження метастазів;
  • наявність кіст;
  • застійну жовч і місця, де вона накопичилась;
  • багато які види інфекцій і запальні процеси;
  • кили, в тому числі і міжхребцеві;
  • розсіяний склероз і активність його розвитку;
  • патологічні судинні зміни, в тому числі тромби і аневризми;
  • рубці після операцій.

Підготовка до дослідження із застосуванням контрасту

Особливості підготовки до МРТ з контрастуванням залежатимуть від речовини, що використовується, і конкретної зони. Так для пацієнтів із розсіяним склерозом використовують засіб із гадолінієм, його вводять внутрішньовенно. Для вивчення зони шлунково-кишкового тракту підходять препарати на основі соди гадолінію, марганцю. Найчастіше вони випускаються у формі таблеток та розчинів.

Також підготовка до МРТ із запровадженням контрасту включає відмову від прийому їжі за кілька годин до процедури. Це запобігатиме нудоті. Дослідження бажано прийти за 15-20 хвилин до призначеного часу. Якщо постійно приймаєте метформін, відмовтеся від його прийому за 1-2 дні до проведення МРТ із контрастуванням.

Пацієнтам, які мають проблеми із встановленням медичного катетера (наприклад, вени глибокі, тонкі), потрібно встановити катетер у денному стаціонарі або процедурному за півгодини до запису.

МРТ із контрастом і без – у чому різниця?

Пацієнту потрібно розуміти, чим відрізняється МРТ із контрастом і без. Це дозволить зупинитись на оптимальному варіанті діагностики, отримати достовірні точні результати. До складу контрастних препаратів для КТ входять йодовмісні речовини. Пацієнт може зіткнутися з алергічними реакціями різної тяжкості, найнебезпечніше ускладнення – анафілактичний шок. Тому при алергії на йод робити КТ із контрастуванням не слід.

Речовини посилення чіткості зображення для МРТ йод не містять. Контрастування можна робити людям із захворюваннями щитівка, алергічними реакціями на хімічний компонент. Основна активна речовина контрастування для МРТ – метал гадоліній, іноді трапляються інші варіанти. Усі вони швидко виводяться з організму природним шляхом, максимально безпечні.

мрт з контрастом київ ціна

Протипоказання для проведення МРТ з контрастуванням

МРТ з контрастуванням може не підійти людям:

  • чуттєвим до компонентів препарату (алергікам);
  • з діагнозом гострої ниркової і печінкової недостатності;
  • людям, що страждають на епілепсію;
  • людям, що страждають на бронхіальну астму;
  • вагітним жінкам;
  • мамам, що годують.

МРТ з контрастуванням потребує попередньої підготовки. Проте максимально деталізовані зображення потрібні при діагностиці онкології, візуалізації пухлин – їх меж, структур, форми. Застосовують контрастне МРТ при онкології, утворення невідомого генезу, аденомах, пухлинах гіпофіза, виявлення метастазів. Незамінним є дослідження в моніторингу динаміки, оцінки стану органу після хірургічного видалення пухлини.

Барвник дозволяє ретельно деталізувати структуру м’яких тканин, органів, показувати докладні зміни. Для діагностики порожнистих органів, судин це також ідеальне рішення. Застосовують МРТ з контрастом при розсіяному склерозі для оцінки прогресування патології та після резекції грижі хребетного стовпа для контролю за ситуацією.

Побічні ефекти

Природа розвитку побічних ефектів під час проведення МРТ з різним контрастом. Наприклад, металеві протези вступають у контакт із магнітним полем, і це викликає неприємні відчуття – болючість, свербіж, печіння. Електронні пристрої при контакті з апаратом МРТ можуть ламатися.

Введення контрастної речовини підвищує навантаження на нирки, печінку. За наявності серйозних патологій цих органів слід оцінити доцільність проведення дослідження з контрастом. Якщо безпека важливіша за максимальну візуалізацію, можливо, варто зупинитися на МРТ без введення контрастної речовини. Хоча гадоліній безпечніший за йод, він в окремих випадках здатний викликати нефрогенний фіброз, інтоксикацію організму. При гострому ураженні нирок самопочуття пацієнта стрімко погіршується.

Контрастний препарат, що використовується при посиленні, є гіпоалергенним, але ризики індивідуальна непереносність є завжди. Вони виявляються висипом, набряком, свербінням, почервонінням. Люди з клаустрофобією під час діагностики можуть стикатися з панічними атаками. А напад, своєю чергою, провокує почуття нестачі повітря, нудоту, біль у животі, запаморочення, тахікардію.

За результатами досліджень, під час МРТ із контрастом можуть турбувати пітливість, часте серцебиття, слабкість, нудота, головний біль. Дискомфорт після процедури виникає за наявності шийного остеохондрозу. Сканування з контрастуванням займає близько півгодини. Весь цей час пацієнту потрібно буде зберігати нерухомість, а отже, порушиться природний кровотік у судинах магістрального типу. Звідси й слабкість, шум у вухах, мігрені. На побочки МРТ із контрастом часто скаржаться люди з патологіями судин, серця. Їх можуть турбувати нудота, слабкість, стрибки тиску.

Диспепсія розвивається у разі переїдання до процедури. МРТ з контрастом проводять на голодний шлунок, допустимо легке перекушування за пару годин. Дослідження очеревини, малого таза завжди роблять натщесерце, від останнього прийому їжі має пройти 4 години.

мрт з контрастуванням київ

Найдоступніші ціни на МРТ з контрастом

Успішне розв’язання проблем зі здоров’ям починається з якісної діагностики. Лайфскан – це діагностичний центр, де можна зробити МРТ з контрастом швидко, безпечно і максимально комфортно. А фахівці з багаторічним досвідом нададуть висновки з огляду на індивідуальні особливості кожного окремого пацієнта.

Ще в Lifescan найкраще співвідношення ціни та якості на МРТ з контрастуванням. Дізнатися детальну інформацію та записатися можна за телефоном.

Що включено у вартість МРТ-діагностика з контрастуванням

Ціна МРТ з контрастом може змінюватись в залежності від складності сканування, масштабів досліджуваної області, потреби в додаткових послугах. Стандартна процедура передбачає:

  • сканування на томографі;
  • анестезіологічну підтримку;
  • висновок лікаря;
  • отримання диска та плівки з результатами досліджень.

Необхідно буде доплатити за процедуру з контрастуванням та додаткові консультації. Телефонуйте для консультації.

Висновки

Таким чином, використання контрасту при МРТ-обстеженні не шкідливе для здоров’я людини. Контрастна речовина:

  • легко і швидко доноситься кров’ю до місця обстеження;
  • не викликає побічних дій;
  • легко переноситься пацієнтами;
  • має мінімум протипоказань;
  • швидко виводиться нирками.

Звертайтесь в наш Центр діагностики в Києві LifeScan (Лайфскан), щоб пройти ефективне МРТ обстеження з контрастом.

Будьте здорові!

Lifescan