
КТ ангіографія ниркових артерій
Ангіографія – найточніший метод виявлення кіст, новоутворень (доброякісних та злоякісних), їх розмірів, контурів, метастазів
КТ ангіографія ниркових артерій
Мінімально інвазивний метод комп’ютерної томографії (КТ) ангіографія ниркових артерій використовується в урологічній діагностиці для виявлення різних захворювань. Нирки буквально пронизані кровоносними судинами. Їх вивчення за допомогою томографа дозволяє в об’ємно побачити органи, відстежити їх роботу, виявити пошкодження, аномалії, запалення, а також тромби, стенози, аневризми в ниркових венах і артеріях.
Результат обстеження – точна інформація про розташування ниркових судин, їх стан і роботу. Обстеження судин проводиться із застосуванням рентгенівських променів і контрастних препаратів.
Час проведення: від 5 до 30 хвилин (з контрастом)
Попередня підготовка: потрібна
Наявність протипоказань:
- вагітність;
- лактація;
- діти раннього віку;
- вага понад 150 кг;
- туберкульоз легень;
- погана згортуваність крові;
- атеросклероз судин;
- печінкова, серцева недостатності;
- алергія на йод;
- тромбоз;
- деякі інші стани.
Ціль проведення КТ-діагностики ниркових судин
Обстеження дозволяє побачити розташування нирок, виявити аномалії, патології в їх будові та роботі, можливі травматичні пошкодження. Ангіографія – найточніший метод виявлення кіст, новоутворень (доброякісних та злоякісних), їх розмірів, контурів, метастаз, а також пошкоджених ниркових судин.
Показання до проведення КТ ниркових артерій
- наявність кіст;
- порушення в роботі нирок;
- підозра на онкологію;
- наявність крові в сечі;
- туберкульоз нирки;
- посттравматичний стан нирок;
- підготовка до операції;
- оцінка стану органів після операції (видалення каменів, пересадка нирки, інших);
- підвищений артеріальний тиск невідомого походження;
- ниркова недостатність.
Як проходить процедура КТ-обстеження ниркових артерій
Ангіографія ниркових судин проводиться з використанням йодовмісного контрасту. Внутрішньовенна ін’єкція проводиться за допомогою двоколбового інжектора (Medrad Stellant Dual) під контролем лікаря-анестезіолога. Пацієнт лягає на пересувний стіл томографа. Радіолог знаходиться в сусідньому кабінеті. Далі томограф сканує обстежувану ділянку, інформація передається на комп’ютер, де обробляється спеціальною програмою. На екран видаються об’ємні зображення органів та ниркових судин.
Які ризики проведення КТ нирок
Процедура КТ ангіографії ниркових судин проводиться на сучасному обладнанні, що гарантує максимальну безпеку і мінімальне променеве навантаження, під наглядом висококваліфікованих лікарів.
Як підготуватись до КТ нирок (ангіографії)
Процедура КТ ангіографії нирок проводиться з використанням контрасту, тому необхідна попередня підготовка пацієнта перед сеансом:
- необхідно здати біохімічний аналіз крові на креатинін;
- останній прийом їжі за 2-3 години до обстеження;
- за 30 хвилин до обстеження потрібно почати пити негазовану воду об’ємом 1-1,5 літра;
- взяти з собою направлення на КТ, медичну документацію, попередні УЗД/КТ/МРТ обстеження.
Отримання результатів
Лікарі-радіологи уважно вивчать та опишуть отримані знімки. Пацієнту видаються цифрові копії знімків, їх опис та діагностичне заключення з підписом лікаря-радіолога. Ангіографічний метод – найкращий спосіб досконалого обстеження стану, кровообігу і роботи нирок, виявлення новоутворень і постановки правильного діагнозу, на основі якого розробляється найбільш ефективна програма лікування.