зробити КТ простати у Києві

КТ простати

Зазвичай комп’ютерна томографія простати – це частина обстеження органів малого таза. Процедуру призначають, коли не можна поставити остаточний діагноз за інформацією від УЗД.

Метод поєднує комп’ютерні технології та рентген. Зображення поздовжніх і поперечних зрізів формуються на основі проходячи крізь тіло випромінювання. Вибираючи оптимальний спосіб дослідження, КТ порівнюють з рентгеном, МРТ. Вибір на користь одного з варіантів робить лікар, враховуючи можливі протипоказання і велику інформативність методики в кожному випадку.

Для чого проводять КТ простати

Призначає комп’ютерну томографію уролог після первинного прийому. Це потрібно, коли медики не впевнені в характері новоутворень, для підтвердження або спростування діагнозу.

Особливості:

 • швидка процедура;
 • значна зона зйомки;
 • чіткі зображення при посиленні контрастом;
 • виявлення елементів, які не фіксує МРТ.

Дослідження допоможе доктору вибрати хірургічне втручання або консервативну терапію. Це не єдиний метод визначення захворювань простати, частіше проводять МРТ-сканування. На відміну від магнітно-резонансного способу комп’ютерна томографія простати успішно проходить при наявності металевих елементів в тілі.

Переваги методу

КТ може стати плановим етапом підготовки до операції. Хірург побачить величину, геометрію новоутворення для визначення ходу втручання. Після операції метод допомагає спостерігати процес відновлення, реабілітацію.

Результат томографії передміхурової залози покаже:

 • анатомічна зміна;
 • доброякісну гіперплазію;
 • хронічний або гострий простатит;
 • онкологічні врази;
 • запальні процеси;
 • аденому простати.

Переважною процедуру роблять: доступна ціна комп’ютерної томографії простати, відсутність інвазивного втручання. Знімки добре передають ураження м’яких або кісткових тканин. Інші плюси: швидке отримання результатів, короткий список протипоказань, візуалізація патологій дуже невеликого розміру.

Перешкодою, пов’язаних з можливостями обладнання, буде вага понад 150-160 кг. КТ вибирають при підозрі на злоякісне новоутворення, тому, що метод демонструє стадію розвитку недуги. Виявити структурні зміни тканин допомагає контрастна речовина.

комп'ютерна томографія при раку простати

Навіщо використовують контраст

Рентгенівські промені погано розрізняють тканини однакової щільності, контрастування додає чіткості. Йодовмісні речовини вводять внутрішньовенно, кров розносить речовину по тілу. Воно проявляється на знімках в ураженій області. Після сеансу препарат розпадається, виводиться з організму.

КТ простати з контрастом добре показує контур новоутворення, стан судин малого таза.

Частина протипоказань належати до введення контрасту, це:

 • загострення хронічних недуг;
 • порушення роботи щитоподібної залози;
 • дисфункція нирок, цукровий діабет;
 • алергія на препарати з йодом;
 • бронхіальна астма.

Попередній тест на переносність йоду попередить алергічну реакцію. Перед процедурою з контрастною речовиною лікаря потрібно попередити про прийом препаратів з йодом або барієм. Якщо пацієнти отримують променеву терапію, важливий точний розрахунок дозування.

Підготовка до КТ

Процес безболісний, тривалість залежить від цілей, застосування контрасту. КТ простати виконують натщесерце. Напередодні процедури проводять очищення кишківника. За два дні перед дослідженням з раціону виключають алкоголь, продукти, що викликають газоутворення: капусту, свіжі овочі, бобові.

КТ при онкології

Висока чутливість техніки забезпечує чітке пошарове зображення, виявляє кісти, пухлини, травми, інфекційні захворювання. Найчастіше КТ призначають при вже поставленому діагнозі. Комп’ютерна томографія при раку простати якісно демонструє ступінь поширення пухлини на сусідні тканини, розташування метастазів.

На ранніх стадіях раку результати КТ схожі на аденому або хронічний простатит. На захворювання вказують: збільшення найближчих лімфовузлів, нечіткий контур простати, зони з високою і низькою щільністю. На відміну від рентгенологічних методів МРТ надає більш детальну картину стану органу для підтвердження діагнозу.

КТ або МРТ простати

Магнітно-резонансне дослідження дає тривимірне зображення для точного визначення структури, розмірів, будови, форми простати. МРТ-метод допоможе розібратися, якщо тканини по щільності близькі до жирових. Можна визначити тип, обсяг гіперплазії, вивчати, порівнювати окремі ділянки. Відсутність рентгенівського опромінення дозволяє безпечно проводити МРТ для спостереження за динамікою захворювання, прогресом лікування.

Основна функція комп’ютерної томографії в урології – виявлення осередків ураження, оцінка залученості інших тканин, органів. Центр діагностики КТ і МРТ «Лайфскан» проводить різні види обстежень для точної постановки діагнозу. Прогресивний підхід дозволить вчасно отримати медичну допомогу, підібрати ефективне лікування.

КТ проводять 2 або 3 рази на рік, важливо не піддавати організм надлишкового опромінення. Поставити питання телефоном «Лайфскан» в Києві, залишайте запит на консультацію, записуйтеся на прийом через онлайн-форму на сайті.

Lifescan