МРТ малого таза у жінок

МРТ малого таза у женщин в Киеве

Магнітно-резонансна томографія дозволяє визначити точну причину патологій в різних ділянках тіла. З огляду на розташування жіночих репродуктивних органів, МРТ матки найчастіше є максимально прийнятним методом детальної діагностики захворювань. Крім того, процедура забезпечує вивчення стану сечовидільної системи, кісткових структур і кровоносних судин.

Пройти обстеження в Києві можна, звернувшись в центр діагностики КТ і МРТ «Лайфскан» за адресою провулок Обсерваторний, 3-А. Докладні ціни і запис на томографію доступні за телефонами установи і на сайті.

Переваги комп’ютерної томографії органів малого тазу у жінок

До основного виду обстеження здоров’я органів малого таза у жінок відноситься УЗД. Однак дана процедура не передає повну інформацію, достатню для виявлення багатьох захворювань, а результати не забезпечують ясну картину патології і ступінь її поширеності.

До переваг МРТ малого таза у жінок відносяться:

  • висока чіткість знімків, побудова об’ємного зображення кожного зрізу структур внутрішніх тканин і органів;
  • безпеку і безболісність дослідження;
  • фіксація результатів на носіях, що дозволяють лікарю порадитися з іншими фахівцями;
  • можливість проведення дослідження репродуктивних органів без трансвагинального проникнення.

За допомогою МРТ можна досліджувати органи, що не піддаються УЗД-аналізу – пряму кишку, сечовий канал. Для обстеження на томографі не має значення наповненість сечового міхура, що дозволяє проводити діагностику по відношенню до жінок, які страждають нетриманням сечі.

Показання до процедури обстеження на МРТ органів малого тазу у жінок

Симптомами, що викликають побоювання з приводу здоров’я органів малого таза, виступають незрозумілі больові відчуття, патологічні виділення, скачки температури. Лікуючий лікар направляє пацієнтку на МРТ яєчників і матки при підозрах на пухлини і запальні процеси, а також в рамках проведення післяопераційного контролю.

Основними показаннями до процедури є:

  • аналіз онкологічних процесів – діагностика точного розташування і розмірів утворень, відстеження метастаз і проростання патологічних клітин в близрозташованих тканинах;
  • діагностика кіст яєчників і визначення їх характеру;
  • підтвердження ендометріозу – аномального розростання маткових тканин з встановленням масштабів патології;
  • виявлення фізіологічних порушень сечовидільної і репродуктивної систем.

За допомогою томографії виявляються дисфункції розташованих в даній області відділів хребта – копчикового і крижового. По знімках лікар виявляє також травми ділянок малого таза і їх наслідки. Метод МРТ є ефективним способом контролювати хід лікування – порівнюючи знімки останнього і попереднього аналізів, лікар спостерігає зміни клінічної картини.

Процедура з введенням контрасту

В окремих випадках, для поліпшення візуалізації, проводиться МРТ яєчників з контрастом – пацієнтові внутрішньовенним способом вводять склад на основі гадолінію. Проходячи по кровотоку, компоненти рідини забарвлюють патологічні ділянки, дозволяючи не тільки діагностувати захворювання, але і визначити ступінь і тяжкість його поширення.

Дослідження з контрастом рекомендується при підозрі на онкологічні новоутворення. Призначається введення препарату і при судинних порушеннях – тромбофлебіті і тромбозах.

Підготовка до дослідження та можливі протипоказання

Томографія не вимагає спеціальних підготовчих заходів і може бути здійснена в день звернення пацієнта. Плануючи МРТ заздалегідь, варто дотримуватися дієти, яка виключає підвищене газоутворення – це може негативно позначитися на результативних знімках. Фахівці Lifescan рекомендують обмежити в раціоні вміст бобових, молочних і хлібобулочних продуктів, газованої води і овочів. Припинити прийом їжі слід за 5-6 годин до аналізу.

Протипоказаннями до МРТ матки і яєчників служать вживлені в тіло пацієнтки металеві елементи – кліпси, протези, апарат Єлізарова, імпланти і татуювання з залізовмісною фарбою. Причиною для відмови в дослідженні можуть стати психічні захворювання і діагностована клаустрофобія. Технічні можливості обладнання не дозволяють проводити томографію особам з вагою, що перевищує 120 кг.

Проведення МРТ яєчників, матки, сечостатевої системи (органів малого тазу)

Перед процедурою слід проконсультуватися з фахівцем центру, надавши йому наявні медичні документи – висновок лікаря, медкартиабо виписку, дані інших досліджень. Перед поміщенням на мобільний стіл апарату важливо зняти з тіла металеві прикраси, які порушують роботу томографа.

Рухомий стіл відправляють в циліндричну капсулу обладнання для сканування. Під час роботи томографа можливі шуми, що викликають почуття страху у пацієнтів. У цих випадках допускається проведення обстеження під наркозом – подібні маніпуляції варто обговорити з лікарем під час консультації.

Підтримка жіночого здоров’я вимагає регулярної перевірки та своєчасного лікування найменших відхилень. Виявлення патології на ранній стадії піддається ефективному усуненню руйнуючих факторів набагато швидше запущених випадків. Подбайте про себе вчасно – пройдіть швидку і доступну діагностику в центрі «Лайфскан»!

Lifescan
Контакти
  • ПН.-СБ. с 8-00 до 20-00
  • НД с 9-00 до 18-00