зробити МРТ вуха у Києві

МРТ вуха

Дослідження органів, які знаходяться в черепній коробці, відносяться до складних. Рентгенівське випромінювання в даному випадку не застосовується (потрібно виключити токсичні навантаження на головний мозок). Оскільки зорові, слухові органи розташовані максимально компактно, буває складно детально розглянути необхідну зону. Ідеальним в плані ефективності, безпеки способом обстеження внутрішнього вуха є МРТ. Діагностичний центр «Лайфскан» пропонує вам пройти процедуру на сучасному обладнанні, з видачею висновку в той же день. Вам достатньо зателефонувати в клініку і записатися на зручний час. Прийом проводиться тільки за попереднім записом.

Особливості МРТ внутрішнього вуха

МРТ вуха – швидка, безболісна процедура. Пацієнту не потрібно проходити складну тривалу підготовку. Саме обстеження проводиться із застосуванням спеціального апарату – томографа. Він має вигляд циліндра, всередині конструкції створюються електромагнітні поля. Оскільки людина під час зйомки повинен лежати повністю нерухомо, для фіксації можна використовувати ремені. Пацієнтам з клаустрофобію порекомендують седацію, в деяких випадках доводиться вдаватися до інших діагностичних методів.

Застосовувати контрастну речовину не обов’язково. Томографія з контрастом має більше протипоказань, ніж без, зате дозволяє отримувати максимально точні, деталізовані зображення.

Контрастування – єдиний спосіб виявити запальні процеси, пухлини на ранніх стадіях. Детальніше вам про все розповість лікар, він же порекомендує оптимальний діагностичний метод.

МРТ внутрішнього вуха – максимально безпечний спосіб дослідження, але протипоказання є, і їх потрібно враховувати. При наявності імплантованих металевих приладах проводити діагностику можна (мова про кардіостимулятори, кліпси, осколки металу). Клаустрофобія є відносним протипоказанням. Якщо можна буде розв’язувати питання із застосуванням седації, добре, якщо ні, то доведеться підбирати інший метод діагностики. Людей з неконтрольованими рухами тіла, дітей можуть допускати до обстеження тільки після введення спеціальної анестезії.

Які плюси має МРТ вуха

Магнітно-резонансна терапія як засіб діагностики використовується у всіх розвинених країнах, високо цінується саме за численні переваги. Переваги МРТ вуха:

  • Неінвазивний. Хірургічне втручання не потрібно, контрастна речовина в вену вводиться виключно за показаннями.
  • Безпека. В роботі томографа не використовуються рентгенівські промені, а електромагнітні хвилі безпечні для здоров’я. Обмежень по періодичності досліджень немає.
  • Відсутність дискомфорту і болів. Пацієнт просто лежить на столі томографа.
  • Висока точність. Методика показує навіть мікроскопічні утворення і патології на початкових стадіях їх розвитку.
  • Оперативність. Діагностика не займе багато часу, результати ви отримаєте майже відразу.

мрт внутрішнього вуха з контрастом у Києві

Показання для проведення діагностики

МРТ вуха призначають при наступних станах:

  • часті запаморочення;
  • почервоніння, свербіж вух;
  • зниження слуху (часткове або повне);
  • біль в носі, горлі;
  • помітне підвищення температури тіла;
  • виділення рідини з вуха.

До непрямих симптомів, що вказують на проблеми з даним органом, відносять анемію лицьового нерва, зміни м’язового тонусу особи, втрату почуття рівноваги. Можливо, причина в інших порушеннях, але часто ці стани виникають саме на тлі порушення роботи мостомозжечкових кутів.

Чи допоможе МРТ при дзвоні у вухах?

У будь-якому випадку пройти дослідження потрібно. Стан, коли людину постійно турбує виражений дзвін у вухах, називають тиннитус. Для нього характерні постійні сторонні звуки при відсутності джерела шуму ззовні. Це можуть бути шипіння, писки, тріщання, гудіння, гул, дзижчання. Такі ефекти часто супроводжують захворювання внутрішнього вуха, виникають на тлі порушень у вестибулярному апараті, неврологічних розладів.

Всі причини дзвону у вухах:

  • запальний процес;
  • недостатнє кровопостачання;
  • потрапляння стороннього предмета, утворення сірчаної пробки;
  • хвороба Меньєра;
  • отосклероз (патологічне розростання кісткової тканини);
  • сенсоневральна туговухість;
  • ураження слухового нерва;
  • утворення в барабанної порожнини.

Іноді гул у вухах з’являється в результаті несподіваних різких звуків, отримання баротравми. На шуми скаржаться пацієнти з цукровим діабетом, судинними порушеннями, стенозами, атеросклерозом, гіпертонією. Може тиннитус розвиватися на тлі патологій скронево-нижньощелепних суглобів, психоневрологічних розладів, загального виснаження організму, остеохондрозу, інших патологій верхніх зон хребетного стовпа. Пацієнту рекомендовано відвідати невролога, ЛОРа, терапевта. А головним методом діагностики буде якраз МРТ вуха.

Особливості підготовки до процедури

Для нативної діагностики складна підготовка не потрібна. Хворий може вживати звичну для нього їжу, приймати стандартний перелік ліків. До процедури контрасту слід трохи перекусити – це мінімізує ризики появи нудоти та непереносність препарату.

КТ або МРТ: що вибрати для обстеження вуха

Процедури ефективні, точні, безпечні – на цьому їх схожість закінчується. Для правильного вибору типу обстеження потрібно враховувати передбачуваний діагноз, стан здоров’я пацієнта. КТ показує пошкодження кісток, МРТ використовують для вивчення стану м’яких тканин, судин, нервових стовбурів.

МРТ за показаннями можна проводити дітям з місячного віку і майбутнім мамам, починаючи від другого триместру. Обмежень по частоті процедур немає, але є перелік протипоказань. МРТ не роблять при наявності імплантів внутрішнього вуха, встановлених помп, кардіостимуляторів. КТ небажано робити в ранньому дитячому віці, при вагітності, хоча особливих протипоказань немає. Контраст використовують тільки після перевірки стану нирок.

Результати діагностики

МРТ вуха показує навіть мінімальні зміни в структурі, роботі внутрішнього вуха, прилеглих органів. Тонкі зрізи відображають проєкцію без невидимих ​​зон. Магнітна томографія дозволяє отримувати тривимірні моделі, які повертаються під різними кутами, змінюють масштаб.

МРТ вуха безпомилково визначає невриноми, пухлини, запалення слухових нервів, метастази, деформації структур. Можна проводити процедуру для оцінки негативних наслідків перенесеного отиту, ймовірних змін у вушному лабіринті. Контраст (якщо він буде використовуватись) проникає в деформовані області, відокремлює їх на знімках від нормальних здорових ділянок.

Центр діагностики КТ і МРТ «Лайфскан» пропонуємо вам пройти діагностику на сучасному високоточному обладнанні, отримати деталізовані результати. У нас найкращі ціни на МРТ мостомозочкового кута в Києві, ввічливий персонал і просто доброзичлива атмосфера. Вартість процедур дивіться в розділі «Ціни на МРТ» або уточнюйте телефоном. До візиту в центр діагностики обов’язково зателефонуйте нам і виберіть зручний час. Знаходимося в Шевченківському районі Києва.

Lifescan