МРТ головного мозку

Магнітно-резонансна томографія є найефективнішим і найбільш чутливим методом діагностики захворювань головного мозку. Даний метод візуалізації передбачає використання магнітного поля, високочастотних імпульсів і електронної системи, що обробляє отримані дані та передає їх на монітор комп’ютера.
Отримані зображення дозволяють фахівцям проаналізувати і оцінити стан паренхіми і судинної системи головного мозку, лікворних шляхів, м’яких тканин голови, виявити наявні захворювання і оцінити післяопераційні зміни.
Крім високої деталізації і точності візуалізації, даний метод дослідження має й інші істотні переваги:
- МРТ абсолютно безпечна процедура для здоров’я і життя пацієнта. Візуалізація патології відбувається без будь-якого опромінення, тому організм не отримує шкідливого навантаження;
- Даний метод діагностики дозволяє отримати високоякісні і детальні зображення глибоких структур тканин головного мозку, судинної системи;
- МРТ – найбільш ефективний метод для виявлення пухлинних захворювань;
- Магнітно-резонансна ангіографія дозволяє візуалізувати детальні зображення судинної системи головного мозку без використання контрастних препаратів.
Магнітно-резонансне сканування, що проводиться в медичному центрі «LifeScan» виконується на високотехнологічному магнітно-резонансному томографі – Philips Achieva 1,5T.
Через дію сильного магнітного поля, яке застосовується під час дослідження, деякі імпланти, пристрої або стани можуть бути небезпечними для Вашого здоров’я і перешкоджатимуть проведенню МР дослідження. Детальніше з ними можна ознайомитися на сайті в розділі Протипоказання до МРТ (посилання).
Показання до проведення дослідження
МРТ головного мозку рекомендується при діагностиці таких станів і патологій:
- хронічні головні болі;
- мігрені;
- запаморочення;
- ішемічні і геморагічні інсульти;
- хронічні порушення мозкового кровообігу;
- крововиливи;
- новоутворення головного мозку;
- судинні аномалії;
- захворювання орбіт і внутрішнього вуха;
- патології гіпофіза;
- черепно-мозкові травми;
- нейродегенеративні захворювання (деменції, хвороба Альцгеймера);
- демієлінізуючі захворювання (розсіяний склероз, оптиконевромієліт, гострий дисемінований енцефаломієліт).
МР дослідження з внутрішньовенним контрастуванням
При деяких обстеженнях головного мозку, з метою підвищення інформативності, ваш лікуючий лікар або радіолог може вважати за необхідне введення внутрішньовенної ін’єкції МР-контрастного препарату, який містить гадоліній. Найбільш частими випадками, які вимагають введення контрасту, є дослідження для виявлення пухлинних і запальних утворень.
Завдяки контрастній речовині радіолог може більш точно диференціювати патологію, оцінити межі утворення і їх характер. Ступінь посилення магнітно-резонансного сигналу при введенні контрастної речовини залежить від інтенсивності кровопостачання досліджуваної тканини.
Введення контрастної речовини при розсіяному склерозі має особливе значення. Контрастування дозволяє не тільки локалізувати вогнища демієлінізації в головному і спинному мозку, а й визначити ступінь їх активності. Дана інформація дозволяє контролювати стадію захворювання і дає повну інформацію лікарю для вибору подальшої тактики лікування.
В більшості випадків спеціальної підготовки до МР-досліджень головного мозку не потрібно. Ви можете приймати їжу, напої, лікарські засоби і медичні процедури в звичайному для Вас режимі. З інформацією про особливості підготовки перед проведенням магнітно-резонансного дослідження з внутрішньовенним контрастуванням можна ознайомитися на сайті в розділі Підготовка до досліджень МРТ.