КТ органів малого таза

В області малого тазу жінок і чоловіків розташовуються важливі видільні і репродуктивні органи, розташовані в тісній близькості один до одного. Розглянути структуру і стан, і продіагностувати їх можливо лише вдавшись до комп’ютерної томографії – найбільш точному і ефективному методу обстеження. Томограф рентгенівськими променями пошарово сканує досліджувану область, вивчаючи внутрішні органи у всіх проекціях і напрямках. Результат – об’ємне 3d зображення всіх частин малого таза людини.
Мета проведення КТ-діагностики органів малого таза
- Виявлення запалень, наслідків травм, патологій, новоутворень органів, тканин, лімфовузлів, кісток.
- Моніторинг (відстеження) процесу лікування.
- Підготовка до хірургічного втручання (операціями).
- Оцінка стану хворого в післяопераційний період, а також після променевої і радіо терапій.
- Обстеження органів черевної порожнини (кишечника, печінки, селезінки, нирок, наднирників).
Показання до проведення КТ органів малого таза
- болі в животі, в області малого тазу або живота;
- порушення в роботі внутрішніх органів;
- травми;
- жіночі захворювання;
- захворювання передміхурової залози;
- діагностика апендицитів, запальних процесів в кишечнику, нирках, підшлунковій залозі і т.д .;
- діагностика сечо-і жовчнокам’яної хвороб, а також новоутворень.
КТ органів малого таза дозволяє діагностувати міому і онкологію матки, кісти в яєчниках, позаматкову вагітність у жінок і простатит, і онкологію простати у чоловіків.
Як проходить процедура КТ-дослідження органів малого таза
Даний вид КТ-обстеження вимагає наповненого сечового міхура. Тому перед початком процедури пацієнту треба випити певну кількість рідини. Пацієнт лягає на стіл томографа. У кабінеті він один. Спілкування з лікарем відбувається через селекторний зв’язок. Необхідно дотримуватися нерухомість. Стіл починається рухатися, а променева трубка з датчиками обертатися навколо досліджуваної області тіла і передавати дані на комп’ютер. Час від часу лікар просить ненадовго затримувати дихання. На моніторі відображаються об’ємні знімки органів малого таза, травлення, кістки, тканини, лімфовузли. Процедура не викликає у пацієнта ні дискомфорту, ні болі.
Введення контрастної речовини (болюса)
Для більш ретельного і детального вивчення області малого тазу, а також діагностування найменших за розміром новоутворень пацієнту призначається введення в вену йодовміщуючої контрасту. Болюс абсолютно безпечний для здоров’я людини і повністю виводиться з організму вже через добу.
Показання для введення болюса
Основним показанням є підозра на онкологію (рак матки, простати, органів травлення, метастазування).
Протипоказання для введення контрасту
Болюс не можна використовувати при алергії на йод, вагітності і лактації, таких захворюваннях, ка зоб, печінкова і ниркова недостатність.
Які ризики проведення КТ органів малого таза
Процедура КТ абсолютно безпечна людини. Наш кабінет оснащений самим передовим обладнанням, що забезпечує мінімальну дозу радіації. Велике прохання до вагітних жінок: повідомити про свій стан лікаря для прийняття особливих заходів обережності.
Як підготуватися до КТ органів малого таза
Якоїсь спеціальної підготовки до КТ процедурі немає. Основні вимоги: дотримуватися дієти за 2-3 дня перед процедурою для більш точних результатів, нічого не їсти перед сеансом, одягнутися в зручний одяг, зняти металеві прикраси, зубні протези, окуляри, витягнути з кишень гаджети. Якщо призначено контрастування, необхідно за 6 годин до сеансу нічого не їсти, перед сеансом випити достатню кількість рідини (3 склянки води) і не мочитися.
Отримання і розшифровка результатів КТ
Отримавши на екрані комп’ютера знімки, лікар-радіолог вивчає їх і детально описує. Пацієнту видаються цифрові копії знімків і їх опис. Своєчасна КТ діагностика області малого тазу дозволить виявити будь-які відхилення і оперативно вжити заходів до ефективного їх усунення. Будьте здорові!