зробити КТ надниркових залоз у Києві

КТ наднирників

КТ надниркових залоз допомагає оцінити їх положення, розміри, форму та наявність додаткових утворень. КТ надниркових залоз зазвичай призначають після консультації ендокринолога та аналізу крові, сечі чи слини на рівень вмісту гормонів надниркових залоз. Зазвичай пацієнт звертається до ендокринолога при різкому зниженні чи наборі маси тіла, підвищенні тиску, підвищеному оволосеніі.

КТ надниркових залоз детально візуалізує структуру досліджуваного органу. Регулюючи поточні налаштування діагностичних протоколів, лікар отримує зображення зони зі зрізом не більше 0.5 мм завтовшки. Діагностика зазвичай комплексна, поєднується з тестуванням органів черевної порожнини та заочеревинного простору. КТ напочечников за рекомендацією уролога, терапевта чи ендокринолога призначається виключення об’ємних утворень.

Коли і кому потрібне дане обстеження

Комп’ютерна томографія надниркових залоз з контрастом допоможе поставити точний діагноз при таких симптомах:

  • різке збільшення чи зниження маси тіла;
  • підвищення чи зниження артеріального тиску;
  • напади серцебиття;
  • приплив спека, нудота;
  • швидка стомлюваність, слабкість м’язів;
  • поява стрій (розтяжок) чи темних плям на шкірі.

КТ допоможе у діагностуванні доброякісних, злоякісних пухлинних утворень, а також дифузного збільшення надниркових залоз. КТ слід робити перед операцією, щоб правильно спланувати оперативне лікування.

До томографії зазвичай роблять УЗД – але враховуйте, що при підвищеній масі тіла, метеоризмі ультразвукова діагностика часто не інформативна. Додатково варто пройти біохімічний скринінг крові на основні гормони, що виробляються наднирниками.

кт надниркових залоз у Києві

Чи є протипоказання

Так, КТ скринінг не рекомендовано робити в дитячому віці молодше 14 років і під час вагітності. Навіть незначні дози опромінення можуть бути небезпечними для розвитку плода, викликати незворотні зміни в формуванні життєво важливих органів.

Чи потрібен контраст?

Так – для діагностики об’ємних утворень застосування внутрішньовенного контрастування потрібно. Контраст передбачає внутрішньовенне введення спеціального препарату, в складі якого є йод.

Відносні протипоказання до КТ цього типу – ниркова недостатність, алергія на йод, неконтрольований тиреотоксикоз. З правилами підготовки до дослідження можна ознайомитись у розділі підготовка. Відповідно до сучасних досліджень, проходження КТ у період лактації не протипоказане.

Проходження процедури у нас у центрі контролює лікар анестезіолог, лише після попередньої розмови з ним вам буде проведено діагностику.

Чому саме КТ?

Ціни на процедуру

Робимо КТ наднирників в Києві за вигідними цінами. Ознайомитися з актуальними умовами ви можете в розділі «Ціни на КТ». Діагностичний центр гарантує високий рівень сервісу, прозорість ціноутворення. Робимо КТ з контрастом і без.

Телефонуйте і записуйтесь на зручний час. Знаходиться в Обсерваторному провулку, 3-А, Шевченківського району міста Києва.

Lifescan