зробити КТ із контрастом у Києві

КТ з контрастом

Комп’ютерна томографія (КТ) на сьогодні загальновизнано вважається самою високоточною, високоінформативною і найбільш ефективною діагностичною процедурою, що візуалізує органи і тканини. Часто, особливо при підозрі на онкологію, лікарі призначають пацієнту КТ з використанням контрасту (йодовмісного контрастного препарату), що дозволяє чітко побачити тканини, органи, їх розміри, а також розглянути особливості їх кровопостачання.

Показання для КТ із контрастуванням

Буде проводитись комп’ютерна томографія з внутрішньовенним контрастуванням або без нього визначає лікар. Необхідність використання спеціальної йодовмісної речовини багато в чому залежатиме від попереднього діагнозу та цілей дослідження. При попаданні в кров препарат посилює сигнал, дозволяє отримувати якісніші зображення органів із багатою кровоносною мережею.

Просто незамінно контрастне КТ щодо:

 • серцево-судинної системи;
 • шлунково-кишкового тракту;
 • легень, серця, бронхів та інших органів, розташованих у грудній порожнині.

КТ із болісним контрастуванням дозволяє провести якісне вивчення судин на наявність кальцифікаців, атеросклеротичних бляшок, стенозу, мальформацій, інших ушкоджень.

Незмінно КТ з йодом і при підозрах на онкологію. Таким чином можна виявити ракові клітини на ранніх стадіях їх появи. Медичним фахівцям надається можливість оцінити динаміку зростання пухлини, результати хімієтерапія чи хірургічного втручання.

Ракові клітини інтенсивно ростуть і діляться при достатньому надходженні поживних речовин та кисню. На таких ділянках тканини зазвичай щільніші, а кровообіг інтенсивний. При гіповаскулярних метастазах можна спостерігати кардинально протилежну ситуацію. Але, в будь-якому випадку якщо зробити КТ з контрастом онкологія буде відрізнятися специфічним малюнком, а пухлина забарвлювалася в світліші відтінки. Тому рентгенологу буде простіше сформувати первинний диференційований висновок.

Процедура безболісна та цілком безпечна, але потребує певної підготовки. Перед КТ з контрастним посиленням обов’язково рекомендується ознайомитись із переліком протипоказань, здати аналіз крові на креатинін та переконатися у відсутності алергічної реакції на йод. Пацієнтам із цукровим діабетом та захворюваннями щитоподібної залози не зайвим буде проконсультуватися з ендокринологом. За три години до процедури утриматися від їжі.

Після введення контрастної речовини пацієнт відчуває приємне тепло по всьому тілу. Препарат виводиться з організму протягом кількох днів. Прискорити такий процес допоможе вживання великої кількості рідини.

Наскільки безпечне контрастування

Небезпечним використання контрастної речовини при КТ-діагностиці може бути тільки для людей, що мають алергію на йод. Якщо Ви не знаєте, чи наявний у Вас такий вид алергічної реакції, то перед тим, як йти на КТ-обстеження з контрастуванням, слід проконсультуватися з нашим лікарем анестезіологом.

Для всіх інших пацієнтів йодовмісна контрастна речовина, що вводиться перед процедурою КТ внутрішньовенно, не несе ніякої загрози для здоров’я.

Які речовини використовуються для КТ з контрастом?

Йодовмісні препарати, що застосовуються при КТ-обстеженні, бувають водо- або жиророзчинними. Водорозчинні контрасти використовують для внутрішньовенного і перорального (через ротову порожнину) введення. Жиророзчинні препарати застосовують зовнішньо, щоб виявляти і обстежувати порожнини різного походження:

 • нориці, що з’являються в результаті запальних процесів, або ж після операцій;
 • килоподібні дивертикули – випини стінок органів травної системи (стравоходу, кишківника, дванадцятипалої і товстої кишок).

В Центрі діагностики в Києві LifeScan (Лайфскан) перед КТ-діагностикою з контрастуванням досвідченні лікарі-анестезіологи індивідуально для кожного пацієнта ретельно розраховують дозування йодовмісного контрастного препарату і швидкість його введення. Для автоматичного максимально точного введення контрасту використовується сучасний ін’єкційний апарат – інжектор.

Протипоказання для КТ з контрастуванням

Введення контрасту при КТ-діагностиці не бажано робити наступним категоріям пацієнтів:

 • вагітним жінкам;
 • годуючим матусям;
 • в кого алергія на йод;
 • людям, що страждають нирковою і печінковою недостатністю;
 • людям з ускладненими захворюваннями щитоподібної залози;
 • людям з тяжкою формою епілепсії;
 • астматикам.

Всім іншим пацієнтам можна сміливо робити комп’ютерну томографію з введенням контрастного препарату.

Де можна зробити КТ з контрастом у Києві?

Високоякісні послуги комп’ютерної томографії доступні у діагностичному центрі “Лайфскан” за адресою: пров.Обсерваторний, 3А. Сканування здійснюється на високоточному обладнанні Philips з величезним спектром досконалих клінічних додатків.

Вартість КТ з контрастом включає:

 • сканування на інноваційному комп’ютерному томографі;
 • оплата ін’єкції з контрастною речовиною;
 • консультацію спеціаліста;
 • висновок лікаря-рентгенолога;
 • результати досліджень: видруковані знімки, фотоплівка, диск, інші носії. (уточнюйте під час запису).

Вартість КТ з контрастною речовиною напряму залежатиме від різновиду діагностики, розмірів досліджуваної зони, використовуваного обладнання. Набагато вигідніше замовляти комплексне обстеження.

У нашому прайсі можна ознайомитися з усіма цінами на комп’ютерну томографію з контрастом у Києві у діагностичному центрі “Лайфскан”.

Висновки

Застосування контрастування при КТ-обстеженні дозволяє встановити точний діагноз, без необхідності проходити додаткові обстеження. Навіть людям, що мають протипоказання до використання контрасту, у випадку крайньої потреби лікарі дозволяють пройти даний вид супер точної діагностики.

Лікарі-рентгенологи Центру діагностики в Києві LifeScan (Лайфскан) відповідально підходять до проведення обстеження, уважно відносяться до кожного пацієнта.

Чекаємо Вас в нашому сучасному діагностичному центрі! Будьте здорові!

Lifescan