КТ легенів (низькодозове)

Метод КТ відноситься до променевих технологій діагностики, що відрізняється найбільш високою результативністю. Комп’ютерна томографія легенів, що виконується, дозволяє відобразити реальну картину стану грудної клітки і всіх розташованих у ній органів. Підсумкові детальні знімки забезпечують лікареві можливість вивчити всі структури ділянки та виявити найменші патології.

Пройти процедуру КТ легенів у столиці можна, звернувшись до діагностичного центру «Лайфскан». Запис на обстеження доступний за телефоном або в ході особистого відвідування установи, розташованої у Шевченківському районі за адресою провулок Обсерваторний, 3-А.

Показання до обстеження КТ легенів та симптоми патологій

Призначити діагностичне обстеження може лікар при підозрі в розвитку захворювань чи ознаках анатомічних аномалій. Тривожними симптомами, що вказують на необхідність відвідування лікаря, служать постійний кашель, задишка, біль у грудній клітці, тривале підвищення температури до 37-37,5° або епізоди вищої температури, слабкість, пітливість.

При тривалому, більше трьох тижнів, кашлі та виявленні крові у рідині, що відхаркується, діяти слід негайно – втрачений час може серйозно вплинути на шанси пацієнта на одужання.

Показаннями для КТ легень у Києві служать:

 • перенесені травми в ділянці грудної клітки;
 • ознаки тромбоемболії легеневої артерії;
 • раптове порушення дихання;
 • підозра на інфекції;
 • можливість розвитку пухлин та доброякісних утворень.

За допомогою проведення комп’ютерної томографії легень можна виявити такі патології:

 • туберкульоз на різних стадіях;
 • онкологічне захворювання;
 • абсцеси, кістозний фіброз, пневмоторакс та ХОЗЛ;
 • муковісцидоз, лімфангіолейоміоматоз та саркоїдоз;
 • бронхіоліти;
 • забій легені;
 • пневмонію, у тому числі, спричинену протіканням COVID-19;
 • відхилення, які стали наслідком тривалого куріння або контактування пацієнта з канцерогенними речовинами.

Надіслати пацієнта на комп’ютерну томографію фахівець може і за відсутності результатів аналізів, які викликають сумніви. Причиною проведення дослідження КТ легень може стати біль незрозумілого характеру. Високоточна діагностика дозволяє виявити порушення на перших етапах їх появи – що допомагає лікареві своєчасно попередити серйозні ускладнення та підібрати ефективні методи лікування.

Підготовка до процедури КТ легенів та протипоказання до дослідження

На КТ легень у Києві ціна залежить від особливостей проведення дослідження. Для отримання більш докладних знімків пацієнтам виконується томографія із введенням контрастної речовини – препарату, що містить йод. Наявність алергічної реакцію на даний компонент служить прямим протипоказанням до проведення діагностики з контрастом.

Іншими протипоказаннями можуть бути:

 • неконтрольований тиреотоксикоз;
 • порушення функції нирок (СКФ<30 мл/хв).

Відносним протипоказанням до КТ легень виступає вагітність, його виконують виключно за життєвими показаннями – опромінення здатне спричинити негативні наслідки на здоров’я плоду. Тому пацієнткам, які перебувають в очікуванні дитини або підозрюють на початок вагітності, слід попередньо проконсультуватися з лікарем.

Відмовлено у дослідженні може бути пацієнтам, вага тіла яких перевищує 160 кг. Це зв’язано з перевантаженням устаткування, стіл якого не розрахований на таку масу. Людям, які страждають на надмірну вагу, рекомендуються інші методи діагностики.

Особливої ​​підготовки до проходження процедури томографії не потрібно. Перед обстеженням необхідно зняти металеві прикраси та приладдя, що знаходяться у зоні дослідження.

Проведення комп’ютерної томографії

Рентгенлаборант діагностичного центру Lifescan допомагає пацієнту розміститися на висувному столі апарату і пояснює правила поведінки під час діагностики. При проведенні КТ легень з контрастом людині вводять препарат. Протягом діагностики лікар-анестезіолог знаходиться поряд з рентгенлаборантом у пультовій. Спостереження за пацієнтом здійснюється крізь скло, також у процедурній кімнаті розміщено камеру та мікрофон.

Виконується комп’ютерна томографія легенів шляхом руху рентгенівських променів навколо досліджуваної зони. Сигнали, отримані пристроєм, передаються на комп’ютер, де за допомогою відповідної програми перетворюються на пошарові знімки. Для забезпечення високої точності зображень пацієнту важливо зберігати нерухомість тіла під час процедури, лікар також може попросити затримати дихання. Випадковий рух, здійснений людиною під час дії рентгенівського випромінювання, може призвести до нечіткості знімків – зображення виглядатимуть розмитими, що не дозволить фахівцю візуально оцінити особливості внутрішніх структур.

Дослідження повністю безболісне та не супроводжується дискомфортними відчуттями. Після закінчення процедури пацієнт може повернутися до звичного життя – отримавши знімки КТ легень, він може приймати будь-яку їжу та напої без обмежень. У разі введення контрасту йодовмісна речовина усувається з організму природним шляхом протягом першої доби після обстеження.

Застосування контрасту під час діагностики

При підозрі лікаря на присутність онкологічних новоутворень або емболії легеневої артерії призначається комп’ютерна томографія легень з контрастом. Речовина, що вводиться у вену, дозволяє максимально візуалізувати контрастність тканин – накопичуючись у судинах, контрастний склад передає чітке зображення патологічних ділянок з точною вказівкою локалізації та розмірів утворення. Результати томографії дозволяють виявити центральний та периферичний види раку, оцінити внутрішньогрудні лімфатичні вузли.

Як пройти обстеження легень на КТ в Києві

Вирішуючи, де зробити комп’ютерну томографію легень, жителі та гості Києва орієнтуються на ціни та умови, що пропонуються в клініках. Звертаючись до центру діагностики КТ та МРТ «Лайфскан», кожен пацієнт отримує можливість пройти ретельну діагностику на ефективному обладнанні нового покоління.

Виявлення патології на ранній стадії гарантує високі шанси на успішне та швидке лікування. Підозрюючи наявність проблем у стані органів грудної клітки, важливо не відкладати діагностику – а записуватись на обстеження найближчим часом. Людям, які входять до групи ризику через куріння або тісний контакт з речовинами, що надають згубний вплив на легені, необхідно обстежуватися регулярно, не рідше 1 разу на рік.

За результатами дослідження NELSON, яке тривало 10 років і включило 15 792 учасників, смертність від раку легенів у групі скринінгу (що проходив низькодозову комп’ютерну томографію) була нижчою на 24% серед чоловіків і на 33% серед жінок у порівнянні з контрольною групою (хто проходив нормальне рентгенологічне обстеження).

Пам’ятайте, що підтримка власного здоров’я залежить виключно від нашої поведінки та піклування про неї. Піклуйтесь у здоров’я ваших легень разом із фахівцями центру «Лайфскан»!

Lifescan
Контакти
 • ПН.-СБ. с 8-00 до 20-00
 • НД с 9-00 до 18-00