зробити кт легень в києві

КТ легенів (низькодозове)

Метод КТ відноситься до променевих технологій діагностики, що відрізняється найбільш високою результативністю. Комп’ютерна томографія легенів, що виконується, дозволяє відобразити реальну картину стану грудної клітки і всіх розташованих у ній органів. Підсумкові детальні знімки забезпечують лікареві можливість вивчити всі структури ділянки та виявити найменші патології.

Пройти процедуру КТ легенів у столиці можна, звернувшись до діагностичного центру «Лайфскан». Запис на обстеження доступний за телефоном або в ході особистого відвідування установи, розташованої у Шевченківському районі за адресою провулок Обсерваторний, 3-А.

Показання до обстеження КТ легенів та симптоми патологій

Призначити діагностичне обстеження може лікар при підозрі в розвитку захворювань чи ознаках анатомічних аномалій. Тривожними симптомами, що вказують на необхідність відвідування лікаря, служать постійний кашель, задишка, біль у грудній клітці, тривале підвищення температури до 37-37,5° або епізоди вищої температури, слабкість, пітливість.

При тривалому, більше трьох тижнів, кашлі та виявленні крові у рідині, що відхаркується, діяти слід негайно – втрачений час може серйозно вплинути на шанси пацієнта на одужання.

Показаннями для КТ легень у Києві служать:

 • перенесені травми в ділянці грудної клітки;
 • ознаки тромбоемболії легеневої артерії;
 • раптове порушення дихання;
 • підозра на інфекції;
 • можливість розвитку пухлин та доброякісних утворень.

До показань щодо КТ легень відносять такі захворювання, патологічні стани:

 • астма;
 • емфізема;
 • плеврит;
 • ХОЗЛ;
 • кісти легень;
 • асбцеси;
 • гіпопластичні процеси;
 • туберкульоз;
 • пухлини зло-, доброякісного характеру;
 • бронхіти;
 • наслідки травм;
 • присутність сторонніх тіл у легенях;
 • пневмонії, у тому числі, викликану протіканням COVID-19;;
 • ін.

Надіслати пацієнта на комп’ютерну томографію фахівець може і за відсутності результатів аналізів, які викликають сумніви. Причиною проведення дослідження КТ легень може стати біль незрозумілого характеру. Високоточна діагностика дозволяє виявити порушення на перших етапах їх появи – що допомагає лікареві своєчасно попередити серйозні ускладнення та підібрати ефективні методи лікування.

кт легких київ ціна

Курці зі стажем та пацієнти, які перебувають у зоні ризику в плані онкології, можуть робити КТ для профілактики кожні 1-2 роки. У лікуванні ракових хворих цей метод застосовують для визначення новоутворень на ранніх стадіях і контролю над перебігом лікування. КТ дозволяє складати плани операцій, визначати їх обсяги, прогнозувати ефективність, моніторити успішність, оцінювати динаміку.

Що може показати КТ легенів?

КТ легень передбачає сканування тканин із застосуванням рентгенівських променів для отримання пошарових зображень із значною кількістю зрізів. Це дозволить одержувати детальні дані про стан органу. Зрізи за необхідності можна робити максимально тонкими, створювати та розглядати тривимірні моделі.

Комп’ютерна томографія легень дозволяє отримувати детальні відомості щодо стану легеневих тканин, бронхіального дерева, лімфовузлів, легеневих вен, артерій, кровоносних судин, аорти. Пошарові типи знімків демонструють навіть початкові стадії розвитку дифузних, осередкових патологічних уражень, дозволяють оцінювати їх характер і поширеність, розташування.

Додатково при виконанні КТ легень оцінюються стан кісток, серця, середостіння, стравоходу, грудної клітки. При необхідності виконується вимірювання щільності легеневої тканини.

З урахуванням передбачуваного діагнозу можуть призначати такі типи КТ:

 • Спіральний. Дає тривимірну модель органу.
 • Із контрастом. Посилюється візуалізація судин, визначаються аневризми мальформації, атеросклеротичні ушкодження, компресії, тромбози.

Ми обираємо той метод, який буде оптимальним у вашому випадку. Можна використовувати КТ легень як самостійне дослідження або на додаток до МРТ, УЗД, біопсії, лабораторних аналізів, інших типів досліджень.

Які є протипоказання

Протипоказань до КТ дослідження небагато – не рекомендовано планувати діагностику у поганому стані хворого, за наявності імплантів у тілі, помітному ожирінні та ряду неврологічних проблем. Точніше зможе сказати лише фахівець на прийомі чи під час запису.

До абсолютних протипоказань відносять:

 • цукровий діабет у тяжкій формі;
 • неконтрольований тиреотоксикоз;
 • порушення функції нирок (СКФ<30 мл/хв);
 • алергію на йод та інші активні компоненти препарату;
 • патології щитовидки.

Відносним протипоказанням до КТ легень є вагітність, його виконують виключно за життєвими показаннями – опромінення здатне спричинити негативні наслідки на здоров’я плода. Тому пацієнткам, які перебувають в очікуванні дитини або підозрюють на початок вагітності, слід попередньо проконсультуватися з лікарем.

Відмовлено у дослідженні може бути пацієнтам, вага тіла яких перевищує 160 кг. Це пов’язано з перевантаженням обладнання, стіл якого не розрахований на таку масу. Людям, які страждають на надмірну вагу, рекомендуються інші методи діагностики.

Ми використовуємо сертифіковані препарати, про їхню безпеку можете не турбуватися. Переносимість пацієнтами відмінна, метаболіти виводяться природним чином.

Підготовка до процедури КТ легенів та протипоказання до дослідження

На КТ легень у Києві ціна залежить від особливостей проведення дослідження. Для отримання більш докладних знімків пацієнтам виконується томографія із введенням контрастної речовини – препарату, що містить йод. Наявність алергічної реакцію на даний компонент служить прямим протипоказанням до проведення діагностики з контрастом.

Особливої ​​підготовки до проходження процедури томографії не потрібно. Перед обстеженням необхідно зняти металеві прикраси та приладдя, що знаходяться у зоні дослідження.

Проведення комп’ютерної томографії

Рентгенлаборант діагностичного центру Lifescan допомагає пацієнту розміститися на висувному столі апарату і пояснює правила поведінки під час діагностики. При проведенні КТ легень з контрастом людині вводять препарат. Протягом діагностики лікар-анестезіолог знаходиться поряд з рентгенлаборантом у пультовій. Спостереження за пацієнтом здійснюється крізь скло, також у процедурній кімнаті розміщено камеру та мікрофон.

Виконується комп’ютерна томографія легенів шляхом руху рентгенівських променів навколо досліджуваної зони. Сигнали, отримані пристроєм, передаються на комп’ютер, де за допомогою відповідної програми перетворюються на пошарові знімки. Для забезпечення високої точності зображень пацієнту важливо зберігати нерухомість тіла під час процедури, лікар також може попросити затримати дихання. Випадковий рух, здійснений людиною під час дії рентгенівського випромінювання, може призвести до нечіткості знімків – зображення виглядатимуть розмитими, що не дозволить фахівцю візуально оцінити особливості внутрішніх структур.

Дослідження повністю безболісне та не супроводжується дискомфортними відчуттями. Після закінчення процедури пацієнт може повернутися до звичного життя – отримавши знімки КТ легень, він може приймати будь-яку їжу та напої без обмежень. У разі введення контрасту йодовмісна речовина усувається з організму природним шляхом протягом першої доби після обстеження.

Про КТ легень із внутрішньовенним контрастом

Якщо є об’єктивна необхідність підвищити точність діагностики, покращити візуалізацію органів та тканин, робиться КТ легень із контрастуванням. Внутрішньовенно вводиться препарат на основі йоду – він згодом поширюється кровотоком. Молекули інтенсивно поглинають рентгенівські промені, зображення набуває максимальної чіткості.

При підозрі лікаря на присутність онкологічних новоутворень або емболії легеневої артерії призначається комп’ютерна томографія легень з контрастом. Речовина, що вводиться у вену, дозволяє максимально візуалізувати контрастність тканин – накопичуючись у судинах, контрастний склад передає чітке зображення патологічних ділянок з точною вказівкою локалізації та розмірів утворення. Результати томографії дозволяють виявити центральний та периферичний види раку, оцінити внутрішньогрудні лімфатичні вузли.

У разі легких застосовувати контраст актуально – орган має досить щільну структуру тканин, якщо порівнювати з кістками, складніше візуалізується. Введення у вену спеціальної речовини дозволить більш точно оцінити структурні особливості середостіння, стан судин, кровопостачання.

Які результати дає КТ легень

Середній час очікування на результати з описом КТ дослідження – 2 години. Пацієнт отримує дані розшифровки на руки, їх потрібно буде надати лікарю для встановлення діагнозу. Складні випадки зазвичай виносяться на консиліуми.

Якщо потрібен аналіз динаміки, зіставляються результати останнього обстеження із старішими.

Де зробити КТ легких у Києві

Шукаєте діагностичний центр, де можна зробити КТ легень у Києві за вигідною ціною? Зверніть увагу на пропозицію “Лайфскан”. Центр працює без вихідних, прийом пацієнтів веде за попереднім записом, черг не буде. Адреса: провулок Обсерваторний, 3-А.

Ціна на КТ легенів

Ціна на КТ легень у Києві залежить від типу дослідження – контрастування трохи підвищує цінник, ускладнює процедуру плюс вимагає попередньої здачі аналізів. Але звертаючись до “Лайфскан”, ви можете розраховувати на передові стандарти, високий рівень сервісу, високотехнологічне обладнання.

Що входить у вартість КТ легень

Вирішивши зробити КТ легень платно, ви отримуєте:

 • Скринінг на томографі.
 • Знімок на плівці у всіх проекціях.
 • Висновок від фахівця.
 • Диск, на який записано результати досліджень.
 • Введення контрастної речовини (якщо планується контрастування).

Виявлення патології на ранній стадії гарантує високі шанси на успішне та швидке лікування. Підозрюючи наявність проблем у стані органів грудної клітки, важливо не відкладати діагностику – а записуватись на обстеження найближчим часом. Людям, які входять до групи ризику через куріння або тісний контакт з речовинами, що надають згубний вплив на легені, необхідно обстежуватися регулярно, не рідше 1 разу на рік.

За результатами дослідження NELSON, яке тривало 10 років і включило 15 792 учасників, смертність від раку легенів у групі скринінгу (що проходив низькодозову комп’ютерну томографію) була нижчою на 24% серед чоловіків і на 33% серед жінок у порівнянні з контрольною групою (хто проходив нормальне рентгенологічне обстеження).

Пам’ятайте, що підтримка власного здоров’я залежить виключно від нашої поведінки та піклування про неї. Піклуйтесь у здоров’я ваших легень разом із фахівцями центру «Лайфскан»!

Lifescan