Міфи про вітамінних добавках

Вітамінні добавки: в чому небезпека і кому можуть бути корисними?

Останні дослідження провідних вчених довели, що вітамінні добавки наносять шкоду нашому здоров’ю і навіть скорочують тривалість життя. Особливу увагу слід приділити вагітним жінкам. У них може виникнути небезпечне ускладнення – прееклампсія, при якій виникає підвищений артеріальний тиск.

Тепер на рахунок фолієвої кислоти, що сьогодні так активно рекламується в ЗМІ. Речовина, за останніми даними, видозмінює гени, робить майбутні покоління вразливими до небезпечних захворювань таких, як серцево-судинні і рак. А вітамін С, за результатами останніх досліджень, представлений, як антиоксидант, пошкоджує генетичний матеріал і приносить більше шкоди ніж користі. Вживаючи антиоксиданти, ми знищуємо вільні радикали і цим самим пошкоджуємо важливі захисні механізми.

Більшість лікарів вважають, що  дотримання здорового способу життя,  споживання овочів та фруктів це найкращий спосіб захисту організму від різних хвороб, і немає необхідності додавати в раціон таблетки.

 

В деякі періоди життя можна вживати вітамінні добавки, наприклад:

  • в період вагітності;
  • в репродуктивному віці (залізо);
  • діткам, в яких поганий апетит;
  • людям похилого віку для кращого засвоювання поживних речовин;
  • людям, що дотримуються вегетаріанства;
  • деяким іншим категоріям.

А загалом, вживання вітамінних і мінеральних добавок – це марна трата грошей. Саме до цього висновку дійшли експерти, що проаналізували більшість досліджень. Потрібно просто повноцінно харчуватись, їсти свіжі, сезонні, а не тепличні, овочі та фрукти, і бажано з того регіону, де Ви постійно проживаєте, а не вживати вітамінні добавки, збагачуючи фармацевтичні компанії.

Їжте сирі або злегка  приготовані фрукти і овочі, цільне зерно, пісне м’ясо. Не варто вживати фастфуд (всілякі гамбургери та чізбургери) і безалкогольні газовані напої з відомих мереж ресторанів швидкого харчування. Вони не приносять нашому організму нічого, крім насичення. Міцного Вам здоров’я!

 

Lifescan
Контакти
  • ПН.-СБ. с 8-00 до 20-00
  • НД с 9-00 до 18-00