
Міфи про вітамінних добавках
Вітамінні добавки: в чому небезпека і кому можуть бути корисними?
Останні дослідження провідних вчених довели, що вітамінні добавки чинять шкоду нашому здоров’ю і навіть скорочують тривалість життя. Особливу увагу слід приділити вагітним жінкам. У них може виникнути небезпечне ускладнення – прееклампсія, при якій виникає підвищений артеріальний тиск.
Тепер на рахунок фолієвої кислоти, що сьогодні так активно рекламується в ЗМІ. Речовина, за останніми даними, видозмінює гени, робить майбутні покоління вразливими до небезпечних захворювань таких, як серцево-судинні та рак. А вітамін С, за результатами останніх досліджень, представлений, як антиоксидант, пошкоджує генетичний матеріал і приносить більше шкоди ніж користі. Вживаючи антиоксиданти, ми знищуємо вільні радикали та цим самим пошкоджуємо важливі захисні механізми.
Більшість лікарів вважають, що дотримання здорового способу життя, споживання овочів та фруктів це найкращий спосіб захисту організму від різних хвороб, і нема потреби додавати в раціон таблетки.
В деякі періоди життя можна вживати вітамінні добавки, наприклад:
- в період вагітності;
- в репродуктивному віці (залізо);
- діткам, в яких поганий апетит;
- людям похилого віку для кращого засвоювання поживних речовин;
- людям, що дотримуються вегетаріанства;
- деяким іншим категоріям.
А загалом, вживання вітамінних і мінеральних добавок – це марна трата грошей. Саме до цього висновку дійшли експерти, що проаналізували більшість досліджень. Потрібно просто повноцінно харчуватись, їсти свіжі, сезонні, а не тепличні, овочі та фрукти, і бажано з того регіону, де Ви постійно проживаєте, а не вживати вітамінні добавки, збагачуючи фармацевтичні компанії.
Їжте сирі або злегка приготовані фрукти та овочі, цільне зерно, пісне м’ясо. Не варто вживати швидкоїжі (всілякі гамбургери та чизбургери) і безалкогольні газовані напої з відомих мереж ресторанів швидкого харчування. Вони не приносять нашому організму нічого, крім насичення. Міцного Вам здоров’я!