зробити КТ судин головного мозку у Києві

КТ судин головного мозку

Комп’ютерна томографія судин головного мозку використовується з метою дослідження артерій та вен головного мозку. Обстеження даних елементів може проводитись як окремо, так і разом.

Центр діагностики КТ та МРТ Lifescan оснащений передовим обладнанням, яке дозволяє безпечно провести необхідні дослідження. У нас встановлені спеціальні програми, що дозволяють зменшити променеве навантаження без втрат якості обстеження.

МСКТ-ангіографія необхідна виявлення пухлин, гематом у мозку, стенозів, тромбозу і аневризм судин, і навіть тромбозу синусів мозку.

Показання до проведення процедури

КТ судин мозку призначається у таких ситуаціях:

 • раптові втрати свідомості;
 • повторювані запаморочення та головний біль;
 • порушення мозкового кровообігу;
 • атеросклероз;
 • підозра на наявність артеріовенозних шунтів;
 • обстеження перед операцією на судинах мозку;
 • післяопераційний контроль;
 • первинні судинні пухлини;
 • протипоказана МРТ-процедура.

Особливості процедури

КТ-ангіографія судин головного мозку вважається найбільш інформативним методом діагностики та на ранніх стадіях дозволяє виявити порушення та патології в судинній системі, у паренхімі головного мозку.

При використанні контрасту лікар-радіолог отримує можливість у деталях розглянути будову та стан судин, після чого визначитися з діагнозом, що допоможе призначити лікування або додаткові процедури.

Переваги КТ перед МРТ

Для дослідження судинної системи мозку можуть застосовуватися обидва типи діагностики. Визначає метод лікар або лікар-радіолог.

МРТ призначають пацієнту в більшості випадків, так як для даного способу не потрібно застосовувати контраст, крім судин можна використовувати для детального вивчення паренхіми головного мозку. Але цей метод не призначено для оцінки стану кісток, тому МРТ не використовується при ушкодженнях голови. При травмах можуть бути тріщини у кістках черепа, гематоми. КТ використовують за невідкладної діагностики.

Також КТ-ангіографія судин головного мозку має переваги у візуалізації аневризм та контролі їх лікування (кліпування).

Крім того, наявність електроніки чи металевих компонентів у вашому організмі не буде протипоказанням для проведення ангіографії судин мозку.

Ознаки, у яких проводиться КТ судин мозку

Свідчити про порушення в судинній системі голови можуть такі симптоми: часті непритомності, запаморочення, біль у ділянці голови, часті блювотні позиви. Якщо щонайменше одна з подібних проблем турбує вас протягом тривалого періоду часу, вам слід звернутися до фахівця.

КТ судин головного мозку з болюсом

Для детальної візуалізації судин головного мозку потрібне введення контрастної речовини. Дана речовина вводиться в кров і виділяє судини, після чого осідає в тканинах та покращує видимість обстежуваних елементів. Такий спосіб дозволяє з високою точністю виявити патологічні вогнища, що згодом спрощує лікування.

Контрастна речовина виводиться з організму протягом доби. Щоб прискорити виведення речовини, рекомендується пити велику кількість води.

Тривалість процедури залежить від кількох факторів, уточнити які ви можете, проконсультувавшись із нами по телефону або під час запису на обстеження.

Протипоказання до використання болюсу

Застосування контрасту для обстеження протипоказане у кількох випадках:

 • при тяжкій нирковій недостатності;
 • при гіпертиреозі;
 • при вагітності.

Якщо ви не впевнені, чи варто використовувати цей метод, ви можете проконсультуватися з нашим фахівцем або поставити питання на нашому сайті.

Підготовка та проведення КТ ангіографії судин головного мозку

Додатково для КТ судин голови із контрастом необхідно здати аналіз на креатинін. Це можна зробити у нас у центрі. Останній прийом їжі повинен бути за 1-2 години до початку процедури.

Перед початком сканування потрібно зняти з себе всі металеві речі та прикраси. Пацієнта укладають на спину на стіл томографії. Під час процедури стіл пересувається горизонталлю, навколо області вивчення рухається апарат, роблячи знімки з усіх ракурсів. Під час сканування за допомогою спеціального інжектора вводиться контрастна речовина. Жодного дискомфорту немає, але необхідно зберігати повну нерухомість. Протягом процедури в апаратній перебуває лише пацієнт, з лікарем підтримується селекторний зв’язок.

Результати діагностики

Після сканування лікар-радіолог уважно вивчає зображення та аналізує стан судин головного мозку. Пацієнт отримує цифрові копії знімків та їх опис із підписом фахівця.

Ваш лікар може рекомендувати доповнити комп’ютерну томографію МРТ, ці методи принципово різні та доповнюють один одного.

Вартість дослідження

Наша клініка оснащена сучасним обладнанням, в КТ-кабінеті встановлена ​​програма контролю якості зображень. Ціна КТ ангіографії судин мозку в Києві залежатиме від кількох параметрів. Дізнатися подробиці ви можете на нашому сайті в розділі «Ціни» або зателефонувавши нашим адміністраторам.

Звертайтеся до нашого центру медичної діагностики Lifescan за послугами швидкого та високоякісного діагностування захворювань із використанням сучасного томографа. Вам поставлять максимально точний діагноз, що підвищить шанси на одужання.

Lifescan
Контакти
 • ПН.-СБ. с 8-00 до 20-00
 • НД с 9-00 до 18-00