КТ Судин головного мозку

КТ Сосудов головного мозга сделать в Киеве

Комп’ютерна томографія судин головного мозку використовується з метою вивчення кровотоку і лімфатичних судин. Обстеження даних елементів може проводитися як окремо, так і разом.

Центр діагностики КТ і МРТ Lifescan оснащений передовим обладнанням, яке дозволяє безпечно провести необхідні дослідження. У нас встановлені спеціальні програми, що дозволяють зменшити променеве навантаження без втрат в якості проведеного обстеження.

МКТ-ангіографія необхідна для виявлення пухлин, гематом в головному мозку, а ще для спостереження змін в кровопостачанні, що з’являються при виникненні тромбу, аневризми чи звужень.

Показання до проведення обстеження

КТ судин мозку призначається в таких ситуаціях:

 • атеросклеротичні порушення;
 • патології кровоносних судин;
 • підозра на серцево-судинні захворювання;
 • неправильний розвиток судин (розширення, тромби, пухлини);
 • наявність артеріовенозних шунтів;
 • діабетична ангіопатія;
 • головний біль;
 • обстеження перед операцією на судинах;
 • післяопераційний контроль;
 • перевірка результатів інших способів дослідження;
 • первинні судинні пухлини; протипоказана МРТ-процедура.

Особливості процедури

КТ-ангіографія судин головного мозку вважається найбільш інформативним методом діагностики і на ранніх стадіях дозволяє виявити порушення і патології в судинній системі, в тканинах голови і шиї.

При використанні контрасту лікар-радіолог отримує можливість в деталях розглянути будову і стан судин, після чого визначитися з діагнозом і призначити лікування або додаткові процедури.

Переваги КТ перед МРТ

Для дослідження судинної системи мозку можуть застосовуватися обидва типи діагностики. Визначає метод лікуючий лікар або лікар-радіолог.

МРТ призначають пацієнтові в більшості випадків, так як для цього способу не потрібно застосовувати контраст, крім судин її можна використовувати для вивчення м’яких тканин. Але цей метод не призначений для оцінки стану кісток і внутрішніх рідин, тому МРТ не використовується при пошкодженнях голови. При таких травмах можуть бути розриви судин, тріщини в черепі або порушення шлуночкової системи головного мозку. Використовуючи КТ, можна підібрати режим опромінення апаратом, який визначить зміни не навколо судин, а не тільки в них.

Крім того, наявність електроніки або металевих компонентів у вашому організмі не буде протипоказанням для проведення ангіографії судин мозку.

Ознаки, при яких проводиться КТ судин мозку

Свідчити про порушення в судинній системі голови можуть такі симптоми: часті непритомності, запаморочення, болі в області голови, часті блювотні позиви, болі в шийному відділі. Якщо мінімум одна з подібних проблем турбує вас протягом тривалого періоду часу, вам слід звернутися до фахівця.

КТ судин головного мозку з болюсом

Іноді пацієнтам призначається комп’ютерна томографія з введенням контрасту (болюса). Болюс (йодовмісна речовина) використовується в тих випадках, коли необхідна ретельна візуалізація потрібних елементів. Дана речовина вводиться в кров і виділяє судини, після чого осідає в тканинах і покращує видимість обстежуваних елементів. Такий спосіб дозволяє з високою точністю виявити патологічні вогнища, що згодом спрощує процес лікування.

Контрастна речовину виводиться з організму протягом доби. Щоб прискорити виведення речовини, рекомендується пити велику кількість води.

Тривалість процедури залежить від декількох факторів, уточнити які ви можете, проконсультувавшись з нами по телефону або під час запису на обстеження.

Протипоказання до використання болюса

Застосування контрасту для обстеження протипоказано в декількох випадках:

 • якщо є алергія на йодовмісні речовини і продукти;
 • при тяжкій нирковій недостатності;
 • при бронхіальній астмі;
 • при гіпертиреозі;
 • при вагітності;
 • в період лактації

Якщо ви не впевнені, чи варто вам використовувати даний метод, ви можете проконсультуватися з нашим фахівцем або задати питання на нашому сайті.

Підготовка і проведення КТ ангіографії судин головного мозку

На комп’ютерну томографію без контрастної речовини потрібно принести направлення лікаря, медичні документи, знімки і висновок про попередніх дослідженнях.

Додатково для КТ судин голови з контрастом необхідно здати аналіз на креатинін. Останній прийом їжі повинен бути за 1 або 2 години до початку процедури.

Перед початком сканування потрібно зняти з себе всі металеві речі і прикраси. Пацієнта укладають на спину на стіл томографії. Під час процедури стіл пересувається по горизонталі, навколо області вивчення рухається апарат, роблячи знімки з усіх ракурсів. Найчастіше зйомка проводиться спереду, ззаду і з бічних проекцій. Ніякого дискомфорту немає, але необхідно зберігати повну нерухомість. Протягом процедури в апаратні знаходиться тільки пацієнт, з лікарем підтримується селекторний зв’язок.

Результати діагностики

Після прояви знімків лікар-радіолог уважно їх вивчає і аналізує стан судин головного мозку. Пацієнт отримує цифрові копії знімків і їх опис з підписом фахівця.

Слід враховувати, що якщо за отриманою інформацією не вдалося встановити точний діагноз, то може бути зроблено повторне обстеження і здійснення додаткової зйомки.

Вартість дослідження

Наша клініка оснащена передовим обладнанням, в КТ-кабінеті встановлена ​​програма контролю якості зображень. Ціна КТ ангіографії судин мозку в Києві буде залежати від декількох параметрів. Дізнатися подробиці ви можете на нашому сайті в розділі «Ціни» або зателефонувавши для консультації нашим адміністраторам.

Звертайтеся в наш центр медичної діагностики Lifescan за послугами швидкого і високоякісного тестування захворювань з використанням сучасного томографа. Вам поставлять максимально точний діагноз, що підвищить шанси на швидке одужання.

Lifescan
Контакти
 • ПН.-СБ. с 8-00 до 20-00
 • НД с 9-00 до 18-00