КТ ЛОР-органів

КТ ЛОР-органов в Киеве

КТ ЛОР-органів дозволяє отримати більш достовірні і максимально вичерпні відомості про органи системи «вухо-горло-ніс». Найчастіше при дослідженнях застосовують комп’ютерну томографію з контрастуванням. Це потрібно для того, щоб чітко визначити стан органів, локалізацію проблеми і причину.

Оскільки ЛОР-органи відрізняються надзвичайно складним пристроєм, не всі досвідчені діагности можуть безпомилково трактувати результати дослідження. Але за рахунок високої інформативності комп’ютерної томографії ЛОР-органів, лікарі можуть отримати вичерпні відомості про перебіг захворювання і його етимології.

Навіщо потрібне таке дослідження

КТ ЛОР-органів дозволить отримати наступну інформацію про стан системи, в тому числі про м’які щільні тканини. Спеціаліст збере дані про:

 • локалізацію захворювання;
 • область поширення проблеми;
 • тяжкості перебігу хвороби

Грунтуючись на отриманих відомостях, фахівець зможе повідомити пацієнтові, яке саме лікування буде йому рекомендоване, чи можна зупинитися на консервативному або краще вдатися до хірургічного.

Показання до КТ ЛОР-органів

Процедура може знадобитися у великій кількості ситуацій. наприклад:

 • при черепно-мозкових травмах;
 • в разі постійних головних болів, причому їх локалізація значення не має;
 • якщо проводились хірургічні втручання в щелепно-лицьову зону;
 • при запаленнях в середньому вусі, що носять хронічний або гострий характер;
 • при новоутвореннях в носоглотці і кістках черепа;
 • при об’ємних утвореннях типу ангіоми або невріоми;
 • при ймовірності отосклероза;
 • при наявності гнійного виділення з одного або двох вух;
 • при прогресуючій втраті слуху;
 • при змінах черепа, спровокованих травмою, а також в ряді інших ситуацій.

Крім того, лікар може рекомендувати ЛОР-КТ для контролю за ходом консервативного лікування і оцінки ефективності події хірургічного втручання. У київському Центрі діагностики КТ і МРТ Lifescan процедуру проводять досвідчені фахівці, які гранично уважно ставляться до кожного пацієнта і готові докласти максимум зусиль для виявлення реальної проблеми.

Протипоказання

Незважаючи на всі переваги КТ, є деякі категорії громадян, яким не варто вдаватися до комп’ютерної томографії. Це вагітні жінки на будь-якому терміні, а також пацієнти, які перебувають в критичному стані. Також діти дошкільного віку перебувають в групі ризику. Їм КТ показано тільки в тому випадку, якщо немає можливості для проведення досліджень інших видів.

Як проводиться процедура

Щоб отримати максимально точні результати комп’ютерної томографії ЛОР-органів, фахівці рекомендують використовувати контраст. Без посилення контрастною речовиною інформативність і ступінь візуалізації органів такі ж, як при звичайній рентгенодіагностиці, чого часто недостатньо для досліджень подібного рівня.

Пацієнт повинен пройти ряд підготовчих маніпуляцій. Спочатку йому потрібно пройти реєстрацію за записом в Центрі діагностики КТ і МРТ «Лайфскан» в Києві, після чого в призначений день він направляється в процедурний кабінет для постановки катетера в ліктьову вену. Безпосереднє дослідження відбувається в спеціальному приміщенні, де встановлено обладнання. Пацієнт повинен лягти на рухомий стіл томографа, після чого через катетер приєднується електронний дозатор з контрастною речовиною. Його вводять в автоматичному режимі, що виключає людський фактор при контрастуванні.

Процедура сканування триває не більше 15-20 хвилин. Вона абсолютно безболісна, а якщо у пацієнта спостерігається страх закритого простору, на допомогу йому приходить комп’ютерна томографія відкритого типу. До того ж за процесом завжди спостерігає лікар через спеціальне скляне огородження.

Отримання результатів

В ході сканування лікар отримує величезну кількість знімків, які пізніше з’єднуються в одну загальну 3D-модель, яка і досліджується лікарем-рентгенологом для постановки точного діагнозу і визначення тяжкості захворювання пацієнта. З результатами дослідження від «Лайфскан» клієнт може звертатися в будь-яку іншу клініку або медичний центр для безпосереднього лікування.

Lifescan
Контакти
 • Пн-Пт: 08.00 - 20.00
 • Сб: 09.00 - 20.00
 • Нд: Вихідний