зробити КТ ЛОР-органів у Києві

КТ ЛОР-органів

КТ ЛОР-органів дозволяє отримати більш вірогідний і максимально вичерпні відомості про органи системи «вухо-горло-ніс». Найчастіше при дослідженнях застосовують комп’ютерну томографію з тонкими зрізами. Це потрібно для того, щоб чітко визначити стан органів, локалізацію проблеми та причину.

Оскільки ЛОР-органи відрізняються надзвичайно складним пристроєм, не всі досвідчені діагности можуть безпомилково трактувати результати дослідження. Але внаслідок високої інформативності комп’ютерної томографії ЛОР-органів, лікарі можуть отримати вичерпні відомості про перебіг захворювання і його етимології.

Навіщо потрібне таке дослідження

КТ ЛОР-органів дозволить отримати наступну інформацію про стан системи:

 • локалізацію захворювання;
 • область поширення проблеми;
 • тяжкості перебігу хвороби

Ґрунтуючись на отриманих відомостях від лікаря рентгенолога, оториноларинголог чи щелепно-лицьовий хірург зможе повідомити пацієнтові, яке саме лікування буде йому рекомендоване, чи можна зупинитися на консервативному або краще вдатися до хірургічного.

Показання до КТ ЛОР-органів

Процедура може знадобитися у великій кількості ситуацій. наприклад:

 • при запаленнях у середньому та внутрішньому вусі, що мають хронічний або гострий характер;
 • при новоутвореннях у носоглотці та придаткових пазухах носа;
 • при постійному нежиті, гнійних виділеннях з носа;
 • у разі постійного головного болю, причому їх локалізація значення не має;
 • при прогресуючій втраті слуху;
 • при ймовірності отосклерозу;
 • якщо проводилися хірургічні втручання у щелепно-лицьовій зоні;
 • при об’ємних утвореннях типу невроми;
 • при змінах черепа, спровокованих травмою, а також у низці інших ситуацій.

Крім того, лікар може рекомендувати ЛОР-КТ для контролю за ходом консервативного лікування та оцінки ефективності події хірургічного втручання. У київському Центрі діагностики КТ і МРТ Lifescan процедуру проводять досвідчені фахівці, які гранично уважно ставляться до кожного пацієнта і готові докласти максимум зусиль для виявлення реальної проблеми.

комп'ютерна томографія лор

Протипоказання

Незважаючи на всі переваги КТ, є деякі категорії пацієнтів, яким не варто вдаватися до комп’ютерної томографії. Це вагітна жінка на будь-якому терміні. Також дітям молодшого віку КТ проводиться лише за показаннями і якщо немає можливості проведення досліджень інших видів, наприклад МРТ.

Як проводиться процедура

Дослідження без контрастної речовини іноді буває недостатньо, наприклад, коли йдеться про онкологічні захворювання. Щоб отримати максимально точні результати комп’ютерної томографії ЛОР-органів, рекомендують використовувати контраст.

Пацієнт повинен пройти ряд підготовчих маніпуляцій. Спочатку йому потрібно пройти реєстрацію за записом в Центрі діагностики КТ і МРТ «Лайфскан» в Києві, після чого в призначений день він направляється в процедурний кабінет для постановки катетера в ліктьову вену. Безпосереднє дослідження відбувається в спеціальному приміщенні, де встановлено обладнання. Пацієнт повинен лягти на рухомий стіл томографа, після чого через катетер приєднується електронний дозатор з контрастною речовиною. Його вводять в автоматичному режимі, що виключає людський фактор при контрастуванні.

Процедура сканування триває не більше 15-20 хвилин. Вона абсолютно безболісна, а якщо у пацієнта спостерігається страх закритого простору, на допомогу йому приходить комп’ютерна томографія відкритого типу. До того ж за процесом завжди спостерігає лікар через спеціальне вікно.

Отримання результатів

В ході сканування лікар отримує величезну кількість знімків, які можуть з’єднуватись в одну загальну 3D-модель і досліджується лікарем-рентгенологом для постановки точного діагнозу і визначення тяжкості захворювання пацієнта. З результатами дослідження від «Лайфскан» клієнт може звертатися в будь-яку іншу клініку або медичний центр для безпосереднього лікування.

Lifescan