
МРТ попереково-крижового відділу хребта
МРТ попереково-крижового відділу – один з кращих способів діагностики захворювань опорно-рухового апарату. Він дозволяє діагностувати патології на будь-якій стадії, підійде для виявлення онкології і доброякісних утворень. Плюс МРТ – ідеальний спосіб оцінки наслідків травм будь-якого з відділів. Шкідливе опромінення організму відсутнє.
Поперековий відділ хребта включає в себе п’ять хребців, між якими знаходяться диски. За дисками йдуть куприк і крижовий відділ. Кісткові структури, сухожилля, нервові закінчення, судини, диски, м’язи, зв’язки формують крижово-поперековий відділ. У ньому часто криється причина оніміння, слабкість, біль у спині, поганої роботи сечового міхура.
МРТ поперекового відділу хребта – найточніший і сучасний метод для постановки діагнозу. Він краще рентгена, оскільки не пов’язаний з опроміненням організму. Пристрій томографа створює знімки в різних площинах, відповідає за адекватне збільшення зображень і забезпечення їх максимальної точності. Пропонуємо послуги МРТ нижнього відділу хребта з застосуванням сучасного високочастотного апарату з контуром закритого типу. Проводити обстеження захворювань спинного мозку можна одночасно з хребтом без введення контрасту.
Показання та протипоказання
МРТ дозволить поставити точний діагноз, оцінити стан здоров’я, дати прогнози при:
- звуженні хребетних каналів;
- грижах міжхребцевих дисків;
- крижово-поперековому остеохондрозі;
- порушення кровообігу ніг;
- пухлинах в хребцях і спинному мозку в районі попереку;
- метастазах;
- розсіяному склерозі, сирінгомієлії;
- мієліті;
- болях в ногах і попереку;
- плануванні операцій на поперековому відділі;
- скутості в зоні крижів.
Також методика ефективна при терапії аномалій розвитку скелета, дає потрібну інформацію про стан здоров’я під час післяопераційного моніторингу.
Протипоказання є, враховувати їх потрібно обов’язково. МРТ не проводять при наявності в тілі металевих предметів, які створюють магнітні поля і будуть перешкоджати нормальній роботі томографа. Титанові протези, зубні імплантати, брекети в цю категорію не входять, оскільки їх виготовляють з не намагнічуючих металевих сплавів.
МРТ з контрастом протипоказано при непереносимості гадолінію, під час вагітності. Обережність слід дотримуватись при нирковій недостатності. Якщо пацієнт страждає на клаустрофобію, процедуру діагностики проводять з відкритим контуром або роблять медикаментозний сон.
МРТ в дитячому віці робити можна. Умовним обмеженням є планка 7 років.
Особливості МРТ
До початку МРТ поперекового відділу пацієнт повинен зняти з себе всі прикраси і інші металеві предмети. Дослідження проводиться в лежачому положенні, груди, голову і руки фіксують. Стіл з пацієнтом поміщається в кільцевий блок установки, ноги залишаються ззовні
Кільце апарату обертається навколо досліджуваної зони для створення знімків в різних проекціях. У цей час пацієнт повинен бути повністю нерухомим, інакше зображення будуть розмитими. Сама процедура безболісна і безпечна, неприємних відчуттів не викликає.
Підготовка до МРТ не потрібна. Для проходження дослідження зробіть напрямок у лікаря, але можна приходити і без нього.
Хочете записатися?
Подивитися ціну МРТ поперекового відділу ви можете в розділі «Ціни» або дізнатися у адміністратора діагностичного центру. Для запису на прийом зв’яжіться з нами онлайн або по телефону і виберіть зручний час. Знаходимося в Шевченківському районі Києва.