зробити КТ селезінки у Києві

КТ селезінки

Процедура КТ селезінки проводиться з метою вивчення анатомічних особливостей даного органу та виявлення патологічних відхилень. В більшості випадків обстеження цієї ділянки здійснюється при комплексній томографії всієї черевної порожнини. Однак при необхідності, лікарем може призначатися та окрема процедура.

Пройти в Києві комп’ютерну томографію можна, звернувшись в центр діагностики КТ і МРТ «Лайфскан». Запис на сканування доступна на сайті або при особистому зверненні до установи, яка розташовується за адресою провулок Обсерваторний, 3-А. Консультант центру надасть докладні відомості про особливості проведення процедури.

Суть комп’ютерної томографії, показання до обстеження селезінки

Метод комп’ютерної томографії належати до передових видів діагностики – процедура, заснована на рентгенівському випромінюванні, забезпечує пошарову зйомку всіх структур органу та перетворить отриману інформацію в графічні зображення.

Діагностика селезінки за допомогою методу томографії може бути призначена в наступних випадках:

 • при травмах черевної порожнини;
 • при підозрі лікаря на запальний процес;
 • при симптомах інфаркту органу;
 • при виявленні іншими методами новоутворень – кіст і інших пухлин;
 • при підозрі на розрив органу.

Призначається комп’ютерна томографія селезінки та при виявленні явного збільшення органу – патологія іменується спленомегалією і вимагає пошуку джерела порушення. Процедуру проводять також стосовно пацієнтів, які страждають вродженими хворобами, постійно спостерігається анемією незрозумілої природи або захворюваннями крові. Метод пошарового сканування потрібно перед виконанням хірургічного втручання для визначення плану роботи фахівця, а також після операції – для отримання інформації про ефективність курсу лікування.

Що показує процедура, результати томографії

Обстеження передає інформацію про анатомічну будову досліджуваного органу – по томограмах фахівець відстежує дані про його розміри і положення, виявляє можливі особливості і патології, виявляє пухлини та бачить наслідки перенесених пацієнтом травм.

Нативне сканування, проведене без введення контрасту, дозволяє побачити такі дисфункції:

 • видимі пошкодження тканин;
 • об’ємні за розмірами пухлини і кісти;
 • сольові скупчення;
 • аномальні зміни розмірів;
 • крововиливи.

Метод безконтрастного дослідження застосовується при необхідності виявлення досить серйозних порушень – це сканування не здатне відбивати відомості про невеликі патології або розвиваючі захворювання. Для отримання докладної клінічної картини фахівцем приймається рішення про введення контрастного препарату.

комп'ютерна томографія селезінки

Патології селезінки. Гемангіоми

Серед найбільш поширених пухлинних утворень селезінки виділяють гемангіоми, що являє собою скупчення кровоносних судин. Захворювання визначають за низкою ознак в ході проведення КТ селезінки з контрастом – патологічні клітини фарбуються певним способом і тривалий час утримують компоненти препарату, що вводяться. Специфіка реакції органу на контрастну речовину є визначальним фактором, що відрізняє гемангіому від онкологічних утворень і метастазів.

Патологія має вроджений характер – вона утворюється в момент формування плоду і схильна до самостійного зникнення по досягненню дитиною підліткового віку. Випадки виникнення гемангіом у дорослих пацієнтів відрізняються рідкістю.

Доброякісний характер утворень вимагає регулярного спостереження – при збільшенні розмірів скупчення клітин здатні чинити тиск на розташовані по сусідству органи. До найбільш небезпечних проявів захворювання відносять можливість розриву пухлини з попаданням крові в черевну порожнину – при відсутності негайного втручання лікаря крововилив здатний привести до летального результату. Для попередження небезпечних процесів пацієнтам з діагностованою гемангіомою рекомендується регулярне проведення комп’ютерної томографії.

Кісти та інші новоутворення селезінки

В рамках підготовки до дослідження з використанням контрасту пацієнтові рекомендується дотримуватися протягом трьох днів спеціальну дієту. У раціоні цього періоду повинні бути відсутні бобові продукти та капуста, горіхи й сухофрукти, свіжа випічка та сирі овочі, молоко, сир, макарони й солодощі, білий рис.

Апаратне обстеження проводиться натщесерце. Фахівці центру “Лайфскан” радять взяти з собою лікарський напрямок, дані інших досліджень і аналізів, медкарти.

До протипоказань відносяться:

 • алергічні реакції пацієнта на йод;
 • підвищені показники креатиніну;
 • недуги щитоподібної залози;
 • діабет;
 • вік до 12 років.

Годуючим матерям рекомендується перед введенням контрасту зцідити молоко. В іншому випадку, препарат виявиться в його складі. Після обстеження слід дочекатися повного виведення контрастної рідини з організму.

Проведення томографії селезінки

Пацієнт знімає всі металеві вироби та займає нерухоме положення на мобільному столі обладнання. Спеціаліст рентген-кабінету запускає процес сканування, спостерігаючи за ходом обстеження з суміжного приміщення. Зв’язок з пацієнтом здійснюється за допомогою спеціального пристрою. Результатом томографії служать знімки, за якими співробітник центру виконує докладний опис, що додається до зображень.

У центрі Lifescan можна пройти детальну діагностику за прийнятною вартістю – на КТ селезінки ціна вказується на сайті установи або озвучується співробітниками телефоном. Слідкуйте за своїм здоров’ям пильно – телефонуйте до нас, уточнюйте ціни та записуйтеся на обстеження!

Lifescan