
МРТ м’яких тканин
МРТ м’яких тканин (шиї, голови)
Магнітно-резонансна томографія – найбільш ефективний, безболісний та швидкий спосіб отримання даних про стан внутрішніх органів та тканин людини. Обстеження МРТ дає можливість досліджувати м’язи, сухожилля, суглоби, нервові стовпи та судини. Скринінг допомагає встановити зміни у структурі тканин, виявити вогнище запалення, оцінити ступінь ушкодження та поставити точний діагноз на ранніх стадіях захворювання.
Діагностичний центр «Лайфскан» у Києві надає можливість пройти МРТ м’яких тканин щелепно-лицьової області, МРТ ротоглотки, м’яких тканин гомілки та діагностику інших органів. Обстеження дозволить швидко та безпечно отримати точні результати про стан здоров’я та будову внутрішніх органів.
Показання для дослідження МРТ м’яких тканин
- дослідження змін у тканинах після травм;
- оцінка ефективності лікування та його корекція;
- виявлення запальних процесів у тканинах;
- підозра на дегенеративні процеси у сухожиллях;
- невропатії будь-якого характеру (після травми чи перенесеної інфекції);
- виявлення новоутворень (доброякісних та злоякісних) на ранніх етапах;
- дослідження судин та нервових стовбурів;
- обстеження перед та після операції;
- запальний процес у м’яких тканинах;
- синдром грушоподібного м’яза;
- аномалії розвитку.
У діагностичному центрі Lifescan ви можете пройти обстеження МРТ різних областей, органів та частин тіла. Фахівці клініки проводять діагностику як без застосування контрасту, так і за допомогою контрастного посилення. Спосіб скринінгу підбирається лікарем індивідуально, виходячи з досліджуваної зони, стану пацієнта та інших особливостей. Уточнити інформацію та записатися на консультацію ви можете за номером телефону, вказаним на сайті.
Особливості дослідження м’яких тканин у різних зонах
МРТ м’яких тканин максимально точний, безболісний, безпечний спосіб сканування, він відповідає сучасним стандартам діагностики. Хід процедури залежатиме від досліджуваної зони. Так МРТ шиї вважається найінформативнішим методом сканування – якщо порівнювати з МСКТ, УЗД . Вибирає оптимальний спосіб дослідження лікар з урахуванням стану здоров’я пацієнта, його анамнезу. УЗД – дешевий, але не найточніший метод, на МСКТ пацієнтів відправляють за підозр на новоутворення, для диференціальної діагностики виявлених патологій, контролю лікування. Застосування контрасту при МСКТ є обов’язковим. МРТ шиї поєднує у собі переваги інших методик. З урахуванням досліджуваної області ділиться на МРТ:
- м’яких тканин;
- артерій;
- шийного відділу.
МРТ м’яких тканин шиї (як інших зон) може виконуватися оглядово чи прицільно. При оглядовій діагностиці візуалізуються лімфатичні вузли, жирова клітковина, м’язи, язик, мигдалики, слинні залози, горло, рото-, носоглотка, череп (основа, ротова ямка). Прицільний скринінг проводиться у відповідність до показань лікаря. Процедура без розмаїття триває близько півгодини, із застосуванням болюса – до 60 хвилин.
До м’яких тканин тіла відносять підшкірно-жирову клітковину, м’язи, зв’язковий апарат. Вони схильні до різних захворювань, золотим стандартом діагностики є саме МРТ. МРТ м’яких тканин спини, ноги роблять при травмах, запаленнях, абсцесах, флегмонах, набряклості, наявності підозр на новоутворення, для контролю ускладнень, посттравматичних змін. Рекомендовано проходження скринінгу до оперативного втручання.
За аналогією проводиться МРТ м’яких тканин грудної клітки, грудної стінки, пахвинної ділянки. При грамотному підході, дотриманні протипоказань, процедура має максимальні параметри ефективності та безпеки.
Коли необхідне обстеження МРТ
МРТ – спосіб дослідження, який дозволяє лікареві точно встановити ступінь ушкодження тканини (розриву), локалізувати травму та виявити обсяг пошкоджених волокон. Скринінг дозволяє призначити правильне лікування та досліджувати зміни на різних стадіях реабілітації.
М’які тканини досліджують при скаргах пацієнта на порушення нормального функціонування м’язів у сфері інтересу, біль невизначеної природи та порушення кровообігу.
Приводом щодо діагностики на томографі є:
- травми (розтяг або розрив зв’язок, м’язів, сухожилля);
- біль невідомої природи;
- набряк тканини чи деформація;
- ознаки запального процесу;
- збільшення лімфатичних вузлів;
- поява новоутворень.
Рекомендовано робити МРТ м’яких тканин шиї, грудної клітки , кінцівок та інших зон до операції. Це дозволить оцінити стан органів, тканин, запобігти ускладненням. Незамінна МРТ діагностика у контролі терапії, особливо в онкохворих.
МРТ м’яких тканин щелепно-лицьової області дозволить провести пошарове сканування, виявити особливості анатомічної будови, вивчити кісткову структуру та суглоби. МРТ слинних залоз – швидкий та безпечний метод дослідити функціональні зміни та встановити діагноз на ранніх етапах.
Як виконується процедура
Складна тривала підготовка до МРТ м’яких тканин не потрібна. Співробітник центру попросить зняти з себе всі металеві прикраси та вироби, забрати з кишень телефон, банківські картки.
Для дослідження лягайте на стіл томографа і дотримуйтесь нерухомого положення. При діагностиці м’яких тканин використовують магнітні котушки поверхневого типу, вони дозволяють максимально деталізувати зображення. Для зручності під досліджувані зони можуть бути підкладені м’які валики.
Результати сканування обробляються програмою автоматично, видаються на руки пацієнту із розшифровкою та висновком.
Підготовка до процедури
Підготовка до МРТ м’яких тканин тіла не потрібна. До процедури знімають металеві прикраси та аксесуари. Якщо застосовуватися контрастна речовина, не слід їсти за 4-6 годин до процедури. Бажано також зробити аналіз крові на креатинін для оцінки роботи нирок. Коли пацієнт сильно хвилюється, йому дають седативний препарат (або приймає його вдома сам).
Ціни на МРТ обстеження
Пройти обстеження МРТ м’яких тканин у Києві можна у Центрі діагностики КТ та МРТ «Лайфскан». Діагностика здійснюється досвідченим лікарем-рентгенологом на сучасній моделі магнітно-резонансного томографа Philips Achieva 1.5T. Апарат надає знімки високої деталізації.
Після скринінгу лікар проводить консультацію та надає повне розшифрування знімків. Вартість МРТ уточнюйте на сайті мечі в розділі «Ціни на МРТ». Консультація входить до вартості діагностики.
Переваги методу МРТ у діагностуванні патологій м’яких тканин
МРТ м’яких тканин шиї, грудної клітки, стопи, ноги, слинних залоз, інших зон вважається на 100% точною. Вона інформативна, безпечна для пацієнта, дозволяє деталізувати структурні зміни у м’яких тканинах, ступінь їх ушкодження. Роздільна здатність методики висока.
МРТ – добрий спосіб оцінити функціонал, анатомію м’яких тканин. Спеціальна складна підготовка не потрібна. На процедуру пацієнта спрямовують при травмах, запаленнях, порушенні функцій роботи кінцівок, органів, хронічних патологіях, підозри на онкологію, проблеми зі сполучною тканиною. Тобто спектр застосування методу є широким.
Патології м’яких тканин найчастіше розвиваються через індивідуальні структурні особливості, це створює певні складнощі в діагностиці. Тому потрібно використати контрастне посилення – воно дасть максимально точну візуалізацію. Болюс рідко викликає алергічні реакції, перелік протипоказань для його використання мінімальний.
Оцінка результатів
Розшифровкою МРТ знімків займається кваліфікований рентгенолог центру. Він має профільну освіту та досвід у читанні подібних зображень. Лайфскан видає висновок на руки після процедури. З ним потрібно буде звернутися до лікаря.
Як записатися на МРТ у Києві
Діагностичний центр Lifescan розташований у центрі Києва, за адресою пров. Обсерваторний, 3-А, р-н Шевченківський. Наші фахівці проводять діагностику стану м’яких тканин обличчя, щелепно-лицьової області, шиї, гортані , гомілки.
Для запису на МРТ та отримання інформації про обстеження звертайтесь за телефоном, вказаним на сайті.