зробити КТ голови та шиї у Києві

КТ голови та шиї

Така процедура, як КТ головного мозку та шиї, відноситься до найбільш ефективних методів сучасної діагностики. За допомогою дослідження здійснюється пошарове сканування кровоносних судин з перетворенням одержуваної на моніторі картини в докладні тривимірні зображення. Детальні знімки дозволяють лікарю оцінити загальний стан і зафіксувати патології. Пройти в Києві процедуру КТ можна в центрі діагностики Лайфскан за адресою провулок Обсерваторний, 3-А.

До комп’ютерної томографії вдаються фахівці з різних галузей медицини. Результати методу використовуються травматологами, нейрохірургами, онкологами та ендокринологами. Можливості обладнання дозволяють виявити найдрібніші зміни в зонах головного мозку, кісток черепа, м’яких тканин і судин. З огляду на важливість розташування багатьох судин в районі шиї, діагностику проводять комплексно.

Симптоми порушень судин і тканин головного мозку

До основних функцій кровоносної системи в області голови та шиї відноситься харчування мозкової речовини. Через кров’яне русло здійснюється поставка артеріальної крові, насиченої киснем. Цим же шляхом відбувається очищення клітин від обмінних процесів – і їх висновок з організму.

Порушення функціонування кровотоку певний час не помітні – за рахунок компенсації збої перший час не проявляються кардинально. Однак недолік харчування призводить до поступового кисневого голодування мозку. Людина починає страждати від почуття втоми і запаморочення, знижується його працездатність, погіршується загальне самопочуття.

До симптомів, що вказують на патології в зоні шиї і голови, відносяться:

 • постійно виникають безпричинні головні болі;
 • повторювані втрати свідомості;
 • фіксація підвищеного тиску;
 • регулярні напади блювоти;
 • нудота і запаморочення; виникнення шуму у вухах;
 • болю і набряки шиї;
 • відчуття занімілих кінцівок;
 • порушення координації, втрати рівноваги;
 • часті судоми;
 • виникає біль і потемніння в очах, зниження зору.

Будь-які з перерахованих симптомів вказують на необхідність проведення комплексного обстеження. До найбільш ефективним з яких відноситься КТ голови і шиї.

кт голови та шиї в Києві

Показання до комп’ютерної томографії

Призначається комп’ютерна томографія голови і шиї як при підозрі на збої кровоносної системи, так і в ході контролю перенесених раніше патологій. Обстеження дозволяє детально візуалізувати анатомічну будову і положення артерій і вен, уточнити діаметр судин і виявити на його стінках ознаки атеросклерозу. За допомогою КТ виявляється звуження судин з можливістю визначення причин цих змін. Сканування показує і колатералі – утворення патологічних шляхів кровотоку.

Знімки, зроблені апаратом, дозволяють діагностувати:

 • атеросклеротичні зміни судин;
 • емболії, наявність тромбів та артеріальних стенозів;
 • гематоми, кісти м’яких тканин;
 • запальні процеси, абсцеси;
 • патології розвитку – аневризми мозку, мальформації;
 • наслідки травматичних ушкоджень – сторонні тіла, ранові канали, порушення м’яких тканин та кісток;
 • ішемічні вогнища у головному мозку;
 • новоутворення в судинах та кровоносні мережі, які здійснюють кровопостачання пухлин.

КТ голови і шиї з контрастом призначається в рамках профілактики пацієнтам після серйозних захворювань – інфаркту, травми, інсульту. Оновлювати знімки потрібно людям з енцефалопатією, патологіями церебрального кровообігу. За допомогою дослідження лікарі контролюють призначене лікування, наприклад, при пухлинних процесах.

Тривимірне зображення кровоносної системи потрібно для проведення хірургічних втручань – перед операціями фахівці ретельно вивчають анатомічне розташування артерій і вен, щоб уникнути можливих їх пошкоджень. Знімки детально візуалізують точне місце проведення хірургічних маніпуляцій.

До методу КТ вдаються у випадках неможливості застосування МРТ. За допомогою КТ-ангіографії проводиться аналіз відновлення пацієнта після проведеної операції або інших способів лікування.

Протипоказання до процедури

Для отримання максимально інформативних знімків в ході процедури сканування застосовується контрастна речовина на йодовій основі. Алергічні реакції пацієнта на даний склад є відносним протипоказанням до виконання обстеження.

Процедура неможлива і в інших випадках:

 • надмірно високий рівень креатиніну – підтверджується аналізом крові;
 • ендокринні порушення – вироблення щитовидною залозою зайвого рівня гормонів служить перешкодою для КТ-ангіографії.

За відсутності декомпенсованих станів прийом метформіну не є протипоказанням для введення контрастної речовини.

Рентгенівське випромінювання є протипоказанням до проведення діагностики щодо вагітних жінок. Також КТ голови і шиї в Києві не проводяться у разі надмірного ожиріння пацієнта – при вазі понад 160 кг людина не може бути розміщений в зоні апарату.

Підготовка і проведення апаратного сканування

Перед переміщенням в робочу зону обладнання пацієнту слід надати спеціалісту центру документи, що вказують на патологічні зміни голови і шиї – медичну карту або виписку, напрямок від лікаря з попередньою постановкою діагнозу, дані попередніх обстежень. На їх підставі фахівець приймає рішення про більш детальне вивчення конкретних областей кровоносної системи і розташованих поруч тканин.

Після виключення протипоказань пацієнта просять зняти металеві прикраси і предмети, вводять контрастну речовину і поміщають на рухомий стіл. Далі стіл відправляється в зону сканування – промені обладнання створюють зрізи з різних ракурсів, відправляючи картинки на робочий екран томографа, що знаходиться в сусідньому приміщенні. Спостереження пацієнта фахівцем здійснюється крізь скло, що розділяє суміжні кабінети. Зв’язок відбувається за допомогою спеціального пристрою.

Процес обстеження займає короткий проміжок часу, після якого пацієнт може безперешкодно повернутися до звичного життя. Результатом сканування стають докладні знімки з точним зазначенням всіх особливостей анатомічної будови і функціонування органів і систем.

КТ-ангіографія голови і шиї в центрі Лайфскан

Більшість патологічних процесів, що розвиваються в зонах шиї і голови, важко діагностувати через складнощі анатомічної будови. Провести швидке і детальне дослідження всіх зон і виявити найдрібніші порушення функціонування органів і судин дозволяє метод комп’ютерної томографії. За допомогою сканування виявляються запалення і гнійні процеси, порушення роботи різних відділів через траву, фіксуються пухлини на будь-яких стадіях, виявляється дегенерація міжхребцевих дисків і хребців.

Серед послуг центру Lifescan жителям і гостям Києва пропонується швидке і доступне обстеження за допомогою комп’ютерної томографії. Розумна вартість надає можливість відвідувачам закладу проводити регулярну діагностику свого здоров’я. Дізнатися, яка на КТ голови і шиї ціна, можна на сайті або безпосередньо в центрі. Будь-яку інформацію про процедуру, цінах і особливості обстеження можна отримати у співробітників Лайфскан. Пам’ятайте – чим раніше лікар визначить причину поганого самопочуття пацієнта, тим більше шансів на успіх в лікуванні. Довірте своє здоров’я професіоналам діагностики!

Lifescan
Контакти
 • ПН.-СБ. с 8-00 до 20-00
 • НД с 9-00 до 18-00