
КТ судин шиї
Процедура ангіографії або КТ судин шиї з внутрішньовенним контрастуванням передає стан судин даної ділянки – загальної, зовнішньої та внутрішньої сонної артерії, загальної, внутрішньої та зовнішньої яремних вен, хребетної аретрії.
На знімках, отриманих методом сканування, точно подається інформація про будь-які патології:
- порушення прохідності,
- здавлювання,
- утворення тромбозів
- і аневризм.
У більшості випадків комп’ютерна томографія призначається після проведення ультразвукового дослідження, але може виконуватися і в якості самостійної діагностичної маніпуляції. Це дозволяє проводити обстеження в різних ситуаціях – при неможливості піддати пацієнта іншим методам діагностики у зв’язку з протипоказаннями або в процесі додаткового вивчення клінічної картини, якщо інші процедури не виявили патологій.
Пройти детальне обстеження судин шиї в Києві можна, відвідавши центр діагностики КТ і МРТ «Лайфскан». Сучасне обладнання, кваліфікований і ввічливий персонал забезпечать комфортне перебування пацієнта і швидке отримання точних результатів.
Показання до комп’ютерної томографії
Серед основних причин призначення ангіографії фахівці вказують підозри на можливі дисфункції судин шиї, викликані різними факторами. Метод апаратного сканування дозволяє візуалізувати стан сонних і хребетних артерій, передає інформацію про великі венозні судини. Комп’ютерна програма, яка використовується в центрі Лайфскан, забезпечує можливість створення об’ємних знімків судинного русла з гілками і колатералями.
Показаннями до КТ служать:
- пошкодження ділянок шиї і шийної області хребта – з підозрою на зачіпання судин;
- анатомічні аномалії будови вен і артерій – можливість розвитку аневризму, кінкінг-синдрому, мальформації;
- симптоми атеросклерозу, тромбозу;
- діагностика та планування оперативних втручань онкологічних процесів даної галузі.
Призначається КТ ангіографії судин шиї пацієнтам, які відчувають часті головні болі, запаморочення, які страждають на розлади пам’яті та уваги. Ці та деякі інші ознаки свідчать про судинні патології. Обстеження рекомендується також при васкулітах або після попередніх травм і операцій – зарубцьовані тканини здатні здавлювати судини, порушуючи процеси кровообігу.
Підготовка і проведення комп’ютерної томографії
Підготовка до апаратного дослідження включає надання співробітнику рентген-кабінету медичних документів – лікарського напрямку, виписки з карти, знімків попередніх діагностичних процедур. Перед тим, як зайняти положення на мобільному столі обладнання, пацієнту слід зняти металеві прикраси та аксесуари. Присутність в тілі штифтів, металевих протезів і імплантів не належати до перешкод для комп’ютерної томографії.
Обстеження призначається із запровадженням контрастного препарату. При даній маніпуляції потрібно попередньо здати аналіз крові на рівень креатиніну. Перед введенням контрасту рекомендується відмовитися від їжі за кілька годин до обстеження.
Підготовленого пацієнта розміщують на столі КТ-апарату. Після запуску сканера рентгенлаборант і лікар анестезіолог, що знаходяться в суміжній кімнаті, спостерігають за людиною і контролюють діагностичний процес на комп’ютері. Протягом дії апарату важливо зберігати статичність – нерухоме положення тіла.
Протипоказання до ангіографії
Пацієнтам з негативними реакціями на компоненти контрастної рідини КТ судин шиї проводять із попередньою підготовкою, про неї ви можете дізнатися у лікаря анестезіолога нашого центру. До протипоказань відносять тяжкі патології нирок з вираженою недостатністю (зниження швидкості клубочкової фільтрації нижче 30 мл/хв). Лікарі рекомендують уникати комп’ютерного сканування під час вагітності та грудного вигодовування.
Переваги процедури
Серед переваг апаратного обстеження називають вартість – на ангіографію судин шиї ціна відрізняється доступністю, що дозволяє своєчасно пройти діагностику кожному охочому. На відміну від МРТ, комп’ютерна томографія допускає присутність імплантованих металевих виробів.
В процесі роботи скануючого кільця фахівець центру, контролюючий хід діагностики на комп’ютері, отримує можливість побудови об’ємних зображень розглянутих ділянок. Візуалізація кожного зрізу тканин з декількох сторін забезпечує детальну деталізацію всіх ділянок. Отримання повної клінічної картини дозволяє лікарю виключити або підтвердити діагноз і розпочати лікування негайно.
Ангіографію судин шиї можна пройти в нашому центрі!
Здавлювання судин, травми шиї, запальні та інші процеси здатні серйозно відбитися на самопочутті людини та привести до розвитку небезпечних захворювань. Тому при перших ознаках можливої патології слід звертатися за лікарською допомогою. І негайно пройти рекомендовані діагностичні процедури.
Безболісне обстеження судин шиї доступне відвідувачам центру Lifescan. Дізнатися ціни та детальну інформацію про метод апаратного дослідження можна на сайті або за телефоном установи. Телефонуйте і записуйтеся на швидку діагностику!