зробити МРТ променево-зап'ясткового суглоба в Києві

МРТ променево-зап’ясткового суглоба

Зап’ясті належати до категорії частин тіла, найбільш схильною до травм. Однак виявити пошкодження і визначити характер патології без сучасного обладнання може бути складно. До ефективних методів діагностики відносять МРТ променево-зап’ясткового суглоба – безболісну процедуру томографії, що відрізняється масою переваг і мінімальним переліком протипоказань.

Пройти сканування на томографі в Києві можна, звернувшись в центр діагностики КТ і МРТ «Лайфскан». Відвідувачам установи є доступне ретельне обстеження з отриманням високоточного результату і пошаровою візуалізацією всіх тканин і структур даної ділянки тіла.

В яких випадках призначається МРТ

Пошкодження в лучезап’ястному суглобі можуть бути викликані різними причинами. Для травми досить випадків надмірного навантаження – і постійна робота в офісі, пов’язана з виконанням однотипних операцій за комп’ютером, здатна стати джерелом розвитку серйозних патологій зап’ясть.

Симптомами, що вказують на дисфункцію даної області рук, служать больові відчуття і набряки, гіперемія, відчуття сильного болю під час руху. Дані ознаки свідчать про негайне звернення до лікаря і пошуку причини дискомфорту.

Показаннями до томографії зап’ястя є:

  • захворювання суглобів в анамнезі – подагра, артрози і артрити;
  • кісткові переломи зап’ястя і передпліччя, травми в області зв’язок і сухожиль;
  • повторювані вивихи;
  • помітні зміни суглоба;
  • почуття болю і скутості;
  • остеомієліт кисті та розташованих поруч кісток.

Хворобливі відчуття можуть характеризувати запальні процеси в сухожиллях і порушення системи кровообігу. Симптоми супроводжують і небезпечним онкологічним захворюванням – утворення пухлин і метастаз в кістках, суглобі та м’яких тканинах.

Проходити томографію рекомендується також в період підготовки до оперативного втручання і після його здійснення – для виконання своєчасного контролю процесу відновлення пацієнта. У категорію підвищеного ризику, пов’язаного з розвитком патологій променево-зап’ясткового суглоба, входять спортсмени та люди, робота яких пов’язана з комп’ютером.

Що показує МРТ

Магнітно-резонансна томографія надає точні та докладні знімки, що передають клінічну картину стану м’яких і кісткових тканин зап’ястя. За ним лікар може виявити будь-які відхилення, від переломів і вивихів до розвинутих аномалій будови. Процедура допомагає виявити дисфункції, що впливають на роботу кровопостачання, діагностувати захворювання, в тому числі онкологічні.

За допомогою сканування здійснюється діагностика раку в початкових стадіях – знімки показують патологічні ділянки тканин, клітини які піддалися атаці недуги. У разі поширення захворювання томографія передає інформацію і про метастази, вказуючи точне їх розташування і розміри.

Підготовка і проведення обстеження

Обстеження не передбачає особливих обмежень і спеціальної підготовки – фахівці Lifescan рекомендують безпосередньо перед приміщенням в апарат зняти металеві прикраси, вироби та інші елементи. Персонал докладно пояснює правила перебування в зоні дії сканера.

Для підвищення чіткості зображень і більш наочної візуалізації структур досліджуваної ділянки пацієнту може вводиться контрастна речовина – препарат на основі гадолінію, концентрація якого в кровотоці допомагає виявити скупчення патологічних клітин. Склад вводиться перед томографією внутрішньовенно і вимагає обмеження в прийомі їжі за 5-6 годин до обстеження.

Людину поміщають на поверхню мобільного столу, що є частиною обладнання. Співробітник центру відправляє стіл всередину апарату, зафіксувавши тіло пацієнта і попросивши зберігати повну нерухомість протягом усього часу аналізу. При роботі обладнання можуть створюватися специфічні шуми, що викликають неприємні відчуття у пацієнта. Тому стосовно деяких відвідувачів можуть застосовуватися седативні речовини.

Протипоказання до методу МРТ

Томографія не проводиться людям з металевими імплантами та встановленими кардіостимуляторами, татуюваннями з фарби з вмістом заліза. Заборонено обстеження і в період рецидиву хронічних недуг. З огляду на безпеку процедура може призначатися дітям і вагітним жінкам, але вимагає розгляду кожного випадку індивідуально з боку лікаря.

При клаустрофобії, діагностованою у пацієнта, переміщення його всередину циліндричного апарату призначається з обережністю – людям, які відчувають паніку в замкнутому просторі, можуть рекомендувати застосування наркозу. Введення в медикаментозний сон може знадобитися дітям і особам, які в силу різних факторів не здатні зберігати недвижність.

Вартість МРТ

Томографія відрізняється безболісним і нешкідливим характером, процедура доступна всім жителям Києва – на МРТ лучезап’ястного суглоба ціна порівнянна з іншими недорогими методами діагностики. Але з огляду на високу інформативність одержуваних результатів терапевти, хірурги, онкологи та лікарі інших спеціалізацій рекомендують вдатися саме до магнітно-резонансного сканування.

Дізнатися ціни та записатися на обстеження нескладно – достатньо звернутися в центр «Лайфскан» за адресою провулок Обсерваторний, 3-А. Отримати консультацію можна і за телефонами установи. Подбайте про здоров’я своїх суглобів разом з нами!

Lifescan