КТ ангіографія

компьютерная ангиография

Провести комплексний аналіз стану вен і артерій дозволяє ангіографія, що виконується на комп’ютерному томографі. За допомогою методу можна виявити патології в різних ділянках тіла і вивчити особливості уражень перед проведенням операції. Процедура доступна відвідувачам нашого центру в Києві за адресою провулок Обсерваторний, 3-А.

Що дозволяє виявити ангіографія? Показання до процедури

Широко застосовуєма комп’ютерна томографія ангіографія дозволяє здійснювати сканування будь-яких ділянок – аорти, головного мозку, коронарного кровотоку, судин ніг і шиї. Підозрілими симптомами до патологій даних органів і систем є часті запаморочення, непритомність, відчуття оніміння і головні болі.

До показань для КТ судин відносяться:

  • підозра на атеросклероз і тромбоз;
  • симптоми аневризми;
  • можливість патологічних сполук артерій і вен, що несуть загрозу крововиливу;
  • перевірка наявності онкологічних пухлин.

Діагностика черевного відділу аорти за допомогою комп’ютерної томографії дозволяє детально розглянути анатомічну будову судини. З огляду на її розташування і функцію кровопостачання кишечника, нирок і печінки, очевидна важливість нормальної роботи черевної аорти. Порушення її функціонування безпосередньо впливає на стан зазначених органів.

Процедура незамінна перед проведенням хірургічного втручання – чіткі знімки передають всі характеристики судин і їх місце розташування. Дана інформація необхідна хірургам для ефективного виконання операційних дій.

Проводиться аналіз і при порушеннях функціонування нирок. Призначити ангіографію можуть лікарі при підозрі на кістозні утворення, гематурію, туберкульоз та інші патології.

Обов’язковою вважають процедуру при призначенні лікування пухлин. Ангіографія дозволяє вивчити характер і локалізацію новоутворення. На основі отриманих аналізів і знімків лікуючий лікар визначає ризик емолізаціі і підбирає оптимальний спосіб подальшого лікування.

До переваг діагностичного методу відноситься мала доза опромінення, що дозволяє використовувати обладнання для вивчення різних внутрішніх органів. Доступна ціна надає можливість всім жителям столиці та прилеглих населених пунктів скористатися сучасним, безпечним і результативним методом діагностики.

Підготовка до ангіографії

Вирушаючи на комп’ютерну ангіографію, рекомендується взяти з собою медичні документи – направлення лікаря, амбулаторну карту або виписку, знімки з попередніх обстежень. Фахівці радять мати в наявності результати проведених аналізів крові на показники креатиніну. Процедура може бути проведена і за відсутності документів, тому вони не є обов’язковими.

Підготовка до обстеження включає прості правила – відмова від алкоголю і куріння, дієтичне харчування без жирних і борошняних продуктів. Дотримуватися правил рекомендується протягом двох-трьох днів до томографії. Безпосередньо перед дослідженням слід повідомити лікаря про наявні алергічні реакції і про лікарські засоби, які ви приймаєте.

Проведення КТ з ангіографією не допускається щодо певних категорій пацієнтів. До них відносяться особи із захворюваннями:

  • мієломної хвороби;
  • цукрового діабету;
  • ниркової чи іншої недостатності.

Протипоказана процедура вагітним жінкам і пацієнтам з непереносимістю йоду. Перед маніпуляцією покладається введення контрастної речовини, тому алергія на склад препарату служить причиною для відмови від ангіографії.

Проведення обстеження

Перед процедурою пацієнтові вводиться контраст – за допомогою ін’єктора через катетер в вені. Після введення речовини людину поміщають на стіл. Сканування відбувається під час руху столу крізь рамку апарату. За роботою обладнання стежить фахівець з сусіднього приміщення – там здійснюється процес управління і контроль аналізу. Обстеження відбувається швидко, достатньо кількох секунд для отримання даних.

Принцип роботи апарату полягає в обертанні спеціальної рентгенівської трубки. Її дія спрямована на просвічування досліджуваної області тіла рентгенівськими променями. Це створює на комп’ютері тривимірну модель досліджуваної ділянки, що забезпечує можливість отримати ясну картину анатомічних особливостей і виявити патології.

Після проходження КТ ангіографії пацієнту радять не керувати автомобілем, вживати більше рідини і перебувати в спокої найближчу добу – бажано вдатися до постільного режиму. З огляду на можливу побічну реакцію на контрастну речовину, під час процедури лікарі цікавляться станом людини. При відчутті нездужання про це слід повідомити фахівцям.

Зробити КТ ангіографію можна в нашому центрі!

Процедура КТ ангіографії в Києві доступна до проходження в нашому центрі. Дізнатися ціни, записатися на консультацію і обстеження можна як на сайті установи, так і у фахівця по телефону. Пам’ятайте, що від своєчасно поставленого правильного діагнозу безпосередньо залежить якість і ефективність призначеного лікування. Чим швидше буде виявлена ​​справжня проблема нездужання, тим більше шансів повністю від неї позбутися.

Вас турбують питання по здоров’ю? Лікуючий лікар запідозрив недобре? Вас переслідують хворобливі симптоми? Тоді не чекайте – дзвоніть і записуйтеся на діагностику!

Lifescan
Контакти
  • Пн-Пт: 08.00 - 20.00
  • Сб: 09.00 - 20.00
  • Нд: Вихідний