зробити КТ передміхурової залози у Києві

КТ передміхурової залози

Проблеми, пов’язані з сечовипусканням і статевою функцією у чоловіків, можуть свідчити про патології простати. Поряд із запальними процесами, подібні симптоми супроводжують і більш небезпечні порушення – розвиток онкологічних новоутворень. Для детальної діагностики та виявлення захворювання, що спричинило розлади, призначається КТ передміхурової залози:

 • метод візуалізує тканини органу,
 • розташовані поруч сечового міхура
 • і структуру прямої кишки.

Вивчаючи розмір і особливості простати по знімках, лікар може зафіксувати наявність запальних процесів або розвиток пухлини.

Пройти обстеження на сучасному обладнанні в Києві можна, записавшись на томографію в центрі діагностики КТ і МРТ «Лайфскан». Для запису можна звернутися до консультанта установи на сайті або зробити особистий візит в клініку, розташовану за адресою провулок Обсерваторний, 3-А.

Показання до томографії. Що показують знімки

Основним показанням до обстеження служить підозра на розвиток онкології. Також комп’ютерна томографія передміхурової залози застосовується для біопсії і дренування простати, при виявленні причин безпліддя. Симптомами до діагностики є болі в промежині, дискомфортні відчуття при еякуляції.

По знімках, отриманих в ході сканування, фахівець може діагностувати такі патології:

 • простатити всіх типів;
 • аденому простати, запалення і абсцеси;
 • онкологічні зміни, гіперплазію доброякісного характеру;
 • джерело гемоспермії.

Процедура проводиться при ретельному вивченні онкологічного захворювання, але може бути призначена для виявлення пошкоджень після травми даної області.

Переваги КТ

Переваги апаратного методу полягають у високій інформативності результатів. Цим пояснюється популярність дослідження серед лікарів різних напрямків – онкологів, урологів, хірургів.

До переваг томографії також відносять:

 • висока якість знімків;
 • максимальна деталізація тканин і структур;
 • відсутність особливих вимог з підготовки;
 • неінвазивний характер;
 • доступні ціни;
 • малий перелік протипоказань.

Можливість побудови об’ємної моделі досліджуваної ділянки широко застосовується в хірургії. Комп’ютерну томографію в обов’язковому порядку призначають в рамках планування операції з видалення злоякісних утворень простати.

комп'ютерна томографія передміхурової залози

Підготовка і проведення комп’ютерної томографії простати

Пацієнтам рекомендується виключити з раціону газоутворювальну їжу – сливи, хлібні і бобові продукти, яблука і свіжі овочі. Почати слідувати правилу необхідно за кілька днів до дослідження. За день до дати комп’ютерної томографії потрібно виключити алкогольні напої та препарати для нирок і печінки.

Процедура виконується натщесерце, останнім вживання їжі допускається за 6 годин до переміщення в зону сканера. Лікарі рекомендують виконати очищення кишківника – перед візитом в центр поставити клізму. Перед томографією слід випити близько одного-півтора літра рідини для забезпечення наповненості сечового міхура. При призначенні процедури з контрастом пацієнту можуть видаватися спеціальні препарати, які необхідно приймати напередодні дня діагностики.

Співробітник рентген-кабінету укладає пацієнта на мобільний стіл, радить зайняти необхідну позу – на спині, животі або на боці. Радіолог спостерігає за процесом сканування з суміжного кабінету, зв’язатися з ним пацієнт може за допомогою спеціального пристрою. В процесі обстеження може знадобитися короткострокова затримка дихання.

Після запуску обладнання мобільний стіл апарату переміщається в зону сканування. Кільця томографа містять спеціальні датчики, які починають рух, обертаючись навколо необхідної області тіла. Інформація з апарату надходить в комп’ютер, де за допомогою спеціальної програми радіолог може змінювати дозвіл і масштаб досліджуваних структурних зрізів. Процедура діагностики надає результати у вигляді великого числа знімків, які детально вивчаються – на підставі інформації фахівець готує опис. Надалі знімки з розшифровкою будуть потрібні лікареві для постановки діагнозу і визначення необхідних методів лікування.

Обстеження з контрастом і протипоказання до томографії

Якщо потрібно посилити візуальний ефект на знімках, передміхурова залоза на КТ вивчається з застосуванням контрастної речовини. Препарати, що використовуються в томографії, містять йодний склад. Поширюючись по кровоносній системі, рідина забарвлює ділянки, накопичуючись в уражених областях. На результативних об’ємних знімках подібні зони, виділені контрастною речовиною, є щільними по консистенції плями. Використання контрасту незамінне при вивченні онкологічних хвороб.

Контрастування дозволяє:

 • виявити ураження вен і судин;
 • окреслює межі об’ємних новоутворень;
 • забезпечити визначення стадії онкологічного захворювання;
 • виявити пухлину і метастази.

Метод комп’ютерної томографії протипоказань при тиреотоксикозі, важких ниркових патологіях, надмірному рівні креатиніну, цукровому діабеті. Застосування контрасту виключає наявність алергії на компоненти препарату, що вводиться, не допускає присутність у пацієнта патологій згортання крові.

Виведення йодовмісного складу здійснюється протягом однієї-двох діб після томографії. Для прискорення процесу співробітники «Лайфскан» рекомендують вживати більше рідини.

Пройти КТ передміхурової залози можна в нашому центрі!

Знімки КТ і докладний опис допомагають лікареві об’єктивно вивчити клінічну картину – провести оцінку структури простати й прилеглих ділянок, визначити характер новоутворень, встановити ступінь поширення патології. Важливість даного дослідження полягає в швидкому знаходженні захворювання, від чого напряму залежить ефективність призначеного лікування.

Фахівці центру Lifescan нагадують про необхідність своєчасного проведення діагностики. Регулярні ретельні обстеження дозволяють уникнути важких патологій, а в разі виявлення захворювань – підвищують шанси чоловіків на одужання без неприємних наслідків.

Інформація про ціни й особливості проведення процедури доступна на сайті центру. Уточнити по виниклому питанні можна, звернувшись до співробітників клініки телефоном. Слідкуйте за своїм чоловічим здоров’ям разом з нами – телефонуйте і записуйтеся на комп’ютерну томографію!

 

Lifescan