КТ-ангіографія судин черевного відділу аорти

КТ-ангиография сосудов брюшного отдела аорты сделать в Киеве

КТ-ангіографія судин черевного відділу аорти – це обстеження наявності судинних патологій абдомінальної частини аорти і виходячих від неї відгалужень, що відповідають за насичення кров’ю органів черевної порожнини. Воно відноситься до найбільш ефективних методів для швидкої діагностики серйозних порушень функціонування внутрішніх органів.

Діагностика відбувається з використанням комп’ютерної томографії, яка носить назву КТ-ангіографії. Дана методика дозволяє побачити аорту, а ще печінку, кишечник і інші, життєво важливі органи. Це допомагає виявити патології та захворювання на ранній стадії. Для проведення КТ черевної аорти в кровотік вводять йодовий контрастний препарат внутрішньовенно.

Дізнатися, що показує КТ-ангіографія черевного відділу аорти, і отримати докладну консультацію досвідченого лікаря можна, звернувшись в діагностичний центр КТ і МРТ в Києві за адресою Обсерваторний провулок, 3-А.

Показання до проведення обстеження

Існує ряд свідчень, при яких лікар направляє пацієнта на проведення КТ-ангіографії черевного відділу аорти:

 • ризик аневризми судин черевної порожнини;
 • розпізнавання атеросклерозу;
 • розпізнавання тромбозу або тромбоемболії;
 • діагностика некрозу печінки;
 • аномальне розвиток артерій і судин;
 • проблеми з кровообігом;
 • ішемія органів шлунково-кишкового тракту в результаті здавлення зв’язками діафрагми чревного стовбура;
 • хірургічне втручання в черевну порожнину / судини;
 • інфекційне або аутоімунне запалення судинної стінки;
 • КТ при ризику розшарування стінки черевної аорти та інших великих артерій черевної області.

Протипоказання до проведення обстеження

Комп’ютерна томографія – це неінвазивна процедура і не потребує катетеризації, тому підходить практично всім пацієнтам з відповідними показаннями.

Існуючі протипоказання пов’язані з використанням в томографії рентгенівського випромінювання:

 • вагітність

Не рекомендується проводити обстеження вагітним жінкам, оскільки випромінювання може зашкодити плоду. Виняток роблять тільки в ситуаціях, що загрожують життю вагітної.

 • Дитячий організм

Рекомендований вік для проведення КТ аорти черевного відділу – від 12 років і старше. Дитячий організм не пристосований до негативного впливу рентгенівського випромінювання. Лікар випише дитині напрямок діагностики, тільки ретельно зваживши «за» і «проти». І, можливо, відправить на МРТ.

 • Непереносимість контрастних препаратів, що містять йод

Не кожному підійде внутрішньовенне входження контрастних йодовмісних препаратів, це може викликати ряд побічних ефектів. Йод має сильний вплив на організм, тому вкрай важливо виключити фактор непереносимості.

 • Алергія на вміст йоду в лікарських компонентах

Може трапитися сильна алергічна реакція на йод, що завадить провести КТ діагностику аорти з контрастуванням черевної порожнини. У такому випадку лікар запропонує провести МРТ.

 • Проблеми з нирковою недостатністю

На тлі порушення нормального функціонування нирок від контрасту можуть розвинутися побічні ефекти.

Підготовка до проведення діагностики черевної аорти

З одного боку, пацієнтам не потрібно проходити спеціальну підготовку до ангіографії черевного відділу аорти. З іншого боку, оскільки діагностика проходить з контрастом, все ж існує кілька рекомендацій.

По-перше, важливо переконатися, що у пацієнта не присутня алергічна реакція на вміст йоду. У Київському центрі діагностіки “Лайфскан” вас проконсультують, як можна провести перевірку на алергени.

По-друге, необхідно здати аналіз крові на креатинін. По медичних рекомендаціях потрібно встигнути це зробити не більше, ніж за 10 днів до обстеження.

КТ проводиться натщесерце, тому важливо утриматися від прийому їжі не менше, ніж за 4 години до діагностики. Припустимо випити невелику кількість води.

Ще необхідно обов’язково попередити лікаря про наявність хронічних захворювань, перенесені операції, травми, ліках які приймаються. Раніше зроблені знімки КТ, взяті з собою, допоможуть подивитися динаміку розвитку патології.

КТ-ангіографія черевного відділу аорти з контрастуванням

Болісне посилення при проведенні діагностики дозволяє домогтися кращої візуалізації. З цією метою ангіографія без контрастування не проводиться. Введення внутрішньовенно йодовміщуючої речовини дозволяє розгледіти на знімку підсвічені м’які тканини і судини пацієнта. Так можна встановити розміри, поширеність і контури патології.

Даний контраст сам виводиться з організму природним шляхом, при здорових нирках це відбувається за добу. Йодовмісна речовина впливає на організм, тому перед проведенням обстеження важливо виключити всі протипоказання.

Як проводиться КТ черевного відділу аорти

КТ черевного відділу ґрунтується на використанні рентген-променів з метою аналізу щільності цікавлячих пацієнта тканин і органів. Інструментами для проведення дослідження є: джерело рентгенівського випромінювання, спеціальні детектори, які здійснюють спіралеподібні обертання навколо обстежуваного. Результати детекторів відправляються на комп’ютер для подальшої обробки даних.

Апарат для обстеження черевної аорти має такий вигляд. Це великого розміру кільце з апертурою (спеціальний отвір). Пацієнт лягає на автоматичний стіл, який проходить через апертуру. В обладнання включена комунікаційна система, що дозволяє лікарю консультувати пацієнта під час процедури.

Перед початком процедури пацієнта просять зняти будь-які металеві предмети, наприклад, прикраси. Можливі складнощі з кардіостимуляторами, важливо обов’язково заздалегідь повідомити лікаря про їхню наявність.

При проведенні діагностики заборонено здійснювати рухи і, тим більше, намагатися самостійно покинути стіл. Дуже важливо лежати нерухомо, часом лікар з променевої діагностики попросить на час затримати дихання.

Процедура КТ-ангіографії судин черевного відділу аорти досить швидка, точний час тривалості обстеження варто уточнити на персональній консультації. Контраст вводиться внутрішньовенно шляхом спеціального дозуючого пристосування. Коли КТ закінчиться, пацієнту потрібно буде залишитися і дочекатися результатів. Результати обстеження супроводжуються висновком лікаря. У разі необхідності можна додатково проконсультуватися про отримані результати.

Що вибрати – МРТ або КТ

При виборі діагностичного методу пацієнту слід спиратися на такі чинники:

 • стан пацієнта на поточний момент;
 • розвиток захворювання;
 • протипоказання по КТ;
 • грошове питання.

КТ діагностика передбачає ряд своїх переваг. До них можна віднести:

 • найбільш точна оцінка можливості розриву аневризм;
 • найбільш точні дані про розміри, протяжності патології судини;
 • бюджетна ціна КТ ангіографії черевної аорти і доступний варіант.

Це робить варіант такого виду обстеження доступним, так що звернутися в центр діагностики може будь-який житель Києва в разі тривожних симптомів.

Недолік КТ полягає в застосуванні променів і йоду, що змушує зважувати ризики і користь для кожного пацієнта індивідуально.

Головна перевага МРТ черевної порожнини – це можливість провести обстеження без променевого навантаження. З недоліків МРТ можна відзначити наступні факти:

 • МРТ не завжди може показати наявність інших проблем в черевній порожнині;
 • займає більше часу
 • схильність артефактів (наприклад, в разі пульсування судини або необережного руху пацієнта).

Що показує КТ дослідження черевної аорти та її гілок

На знімках, отриманих при КТ дослідженні, можна добре розгледіти черевну область аорти у всьому її протязі. Це дозволяє зробити висновки про: форми, товщину стінок сосуда. Знімки показують можливе відкладення холестерину, так звані холестеринові бляшки. Можна чітко розгледіти кальцинати, істотні ознаки атеросклерозу.

Ряд інших добре фіксуються патологій:

 • аневризми;
 • розшарування;
 • аномальний розвиток.

Крім цього, контраст дозволяє розгледіти такі артерії черевної області, як черевний стовбур, шлункова артерія, ниркова і селезіночна артерії. Проглядається артерія брижі. Їх теж можна проаналізувати на здорову функціональність, оцінити стан.

У готовому укладанні будуть вказані наявні патології всіх переглядаючих органів і тканин.

Просту і високоінформативних процедуру ангіографії ви зможете комфортно пройти в нашому діагностичному центрі КТ і МРТ Lifescan в Києві. Ви зможете пройти обстеження за допомогою сучасної, дуже точної комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії. Консультацію з вами проведуть досвідчені, висококваліфіковані співробітники.

Дізнатися, скільки займає по часу КТ органів черевної порожнини можна на нашому сайті, під час консультації по телефону. Дізнатися ціну дослідження, діючі акції та записатися на КТ можна, звернувшись в діагностичний центр «Лайфскан» в Києві. Для цього потрібно залишити заявку на сайті або зателефонувати співробітникам за телефонами.

Двері нашої клініки за адресою Шевченківський район, провулок Обсерваторний, 3-А завжди відкриті для вас!

Lifescan
Контакти
 • ПН.-СБ. с 8-00 до 20-00
 • НД с 9-00 до 18-00