зробити КТ-ангіографію судин брюшного відділу аорти в Києві
Ціна: 3200 грн

КТ-ангіографія судин черевного відділу аорти

КТ-ангіографія судин черевного відділу аорти – це обстеження наявності судинних патологій абдомінальної частини аорти і виходячих від неї відгалужень, що відповідають за насичення кров’ю органів черевної порожнини. Воно відноситься до найбільш ефективних методів для швидкої діагностики серйозних порушень функціонування внутрішніх органів.

Діагностика відбувається з використанням комп’ютерної томографії, яка носить назву КТ-ангіографії. Дана методика дозволяє побачити аорту, а ще печінку, кишківник і інші, життєво важливі органи. Це допомагає виявити патології та захворювання на ранній стадії. Для проведення КТ черевної аорти в кровотік вводять йодовмісний контрастний препарат внутрішньовенно.

Дізнатися, що показує КТ-ангіографія черевного відділу аорти, і отримати докладну консультацію досвідченого лікаря можна, звернувшись в діагностичний центр КТ і МРТ в Києві за адресою Обсерваторний провулок, 3-А.

Показання до проведення обстеження

Існує ряд свідчень, при яких лікар направляє пацієнта на проведення КТ-ангіографії черевного відділу аорти:

ризик аневризми судин черевної порожнини;

  • розпізнавання атеросклерозу;
  • розпізнавання тромбозу або тромбоемболії;
  • діагностика некрозу печінки;
  • аномальне розвиток артерій і судин;
  • проблеми з кровообігом;
  • ішемія органів шлунково-кишкового тракту в результаті здавлення зв’язками діафрагми чревного стовбура;
  • хірургічне втручання в черевну порожнину / судини;
  • інфекційне або аутоімунне запалення судинної стінки;
  • КТ при ризику розшарування стінки черевної аорти та інших великих артерій черевної області.

Протипоказання до проведення обстеження

Комп’ютерна томографія – це неінвазивна процедура і не потребує центральних доступів, тому підходить практично всім пацієнтам з відповідними показаннями.

Існуючі протипоказання пов’язані з використанням в томографії рентгенівського випромінювання:

Вагітність

Не рекомендується проводити обстеження вагітним жінкам, оскільки випромінювання може зашкодити плоду. Виняток роблять тільки в ситуаціях, що загрожують життю вагітної.

Дитячий організм

Рекомендований вік для проведення КТ аорти черевного відділу – від 12 років і старше. Дитячий організм не пристосований до негативного впливу рентгенівського випромінювання. Лікар випише дитині напрямок діагностики, тільки ретельно зваживши «за» і «проти». І, можливо, відправить на МРТ.

Непереносимість контрастних препаратів, що містять йод

Внутрішньовенне введення контрастних препаратів йоду у пацієнтів з алергічною реакцією на йод може викликати ряд побічних ефектів. Тому перед проведенням процедури з кожним пацієнтом розмовляє лікар анестезіолог та при необхідності призначає підготовку до процедури.

Захворювання, що викликають ниркову недостатність

Пацієнту безпечно вводити контрастну речовину, що містить йод, при швидкості клубочкової фільтрації вище 30 мл/хв.

Підготовка до проведення діагностики черевної аорти

З одного боку, пацієнтам не потрібно проходити спеціальну підготовку до ангіографії черевного відділу аорти. З іншого боку, оскільки діагностика проходить з контрастом, все ж існує кілька рекомендацій.

По-перше, важливо переконатися, що у пацієнта не присутня алергічна реакція на вміст йоду. У Київському центрі діагностіки “Лайфскан” вас проконсультують, як можна провести перевірку на алергени.

По-друге, необхідно здати аналіз крові на креатинін. По медичних рекомендаціях потрібно встигнути це зробити не більше, ніж за 10 днів до обстеження.

КТ проводиться натщесерце, тому важливо утриматися від прийому їжі не менше, ніж за 2 години до діагностики. Водний режим дотримується звичайний, також не забувайте пити свої звичайні ліки.

Ще необхідно обов’язково попередити лікаря про наявність хронічних захворювань, перенесені операції, травми, ліках які приймаються. Раніше зроблені знімки КТ, взяті з собою, допоможуть подивитися динаміку розвитку патології.

КТ черевної аорти в Києві

КТ-ангіографія черевного відділу аорти з контрастуванням

Болісне посилення при проведенні діагностики дозволяє домогтися кращої візуалізації. Ангіографія без контрастування не проводиться. Введення внутрішньовенно йодовміщуючої речовини дозволяє розгледіти на знімку підсвічені м’які тканини і судини пацієнта. Так можна встановити розміри, поширеність і контури патології.

Даний контраст сам виводиться з організму природним шляхом, при здорових нирках це відбувається за добу. Йодовмісна речовина впливає на організм, тому перед проведенням обстеження важливо виключити всі протипоказання.

Як проводиться КТ черевного відділу аорти

КТ черевного відділу ґрунтується на використанні рентген-променів з метою аналізу щільності цікавлячих пацієнта тканин і органів. Інструментами для проведення дослідження є: джерело рентгенівського випромінювання, спеціальні детектори, які здійснюють спіралеподібні обертання навколо обстежуваного. Інформація з детекторів відправляється на комп’ютер для подальшої обробки даних.

Апарат для обстеження черевної аорти має такий вигляд. Це великого розміру кільце з апертурою (спеціальний отвір). Пацієнт лягає на автоматичний стіл, який проходить через апертуру. В обладнання включена комунікаційна система, що дозволяє лікарю консультувати пацієнта під час процедури.

Перед початком процедури пацієнта просять зняти будь-які металеві предмети, наприклад прикраси.

При проведенні діагностики заборонено здійснювати рухи і, тим більше, намагатися самостійно покинути стіл. Дуже важливо лежати нерухомо, часом лікар з променевої діагностики попросить на час затримати дихання.

Процедура КТ-ангіографії судин черевного відділу аорти досить швидка, точний час тривалості обстеження варто уточнити на персональній консультації. Контраст вводиться внутрішньовенно шляхом спеціального дозуючого пристосування. Результати обстеження супроводжуються висновком лікаря. У разі необхідності можна додатково проконсультуватися про отримані результати.

Що вибрати – МРТ або КТ

При виборі діагностичного методу пацієнту слід спиратися на такі чинники:

  • діагноз, патологічний процес, який непокоїть пацієнта;
  • зона обстеження;
  • стан пацієнта на даний момент;
  • протипоказання до КТ та МРТ;

КТ діагностика передбачає ряд своїх переваг. До них можна віднести:

Це робить варіант такого виду обстеження доступним, так що звернутися в центр діагностики може будь-який житель Києва в разі тривожних симптомів.

Недоліком КТ є те, що це променевий метод діагностики і вимагає введення йодовмісних контрастних препаратів, що змушує зважувати ризики і користь для кожного пацієнта індивідуально.

Головна перевага МРТ черевної порожнини – це можливість провести обстеження без променевого навантаження. З недоліків МРТ можна відзначити наступні факти:

  • МРТ не завжди може показати наявність інших проблем в черевній порожнині;
  • займає більше часу
  • схильність артефактів (наприклад, в разі пульсування судини або необережного руху пацієнта).

Що показує КТ дослідження черевної аорти та її гілок

На знімках, отриманих при КТ дослідженні, можна добре розгледіти черевну область аорти у всьому її протязі. Це дозволяє зробити висновки про: форми, товщину стінок сосуда. Знімки показують можливе відкладення кальцію, звані змішані холестеринові бляшки. Можна чітко розгледіти кальцинати, істотні ознаки атеросклерозу.

Ряд інших добре фіксуються патологій:

  • аневризми;
  • здавлення;
  • аномальний розвиток.

Крім цього, контраст дозволяє розгледіти такі артерії черевної області, як черевний стовбур, артерії печінки, селезінки, нирок. Проглядається артерія брижі. Їх теж можна проаналізувати на здорову функціональність, оцінити стан.

У готовому укладанні будуть вказані наявні патології всіх переглядаючих органів і тканин.

Високоінформативних процедур ангіографії ви зможете комфортно пройти в нашому діагностичному центрі КТ і МРТ Lifescan у Києві. Ви зможете пройти обстеження за допомогою сучасної, дуже точної комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії. Консультацію з вами проведуть досвідчені, висококваліфіковані лікар рентгенологи та лікар анестезіолог.

Дізнатися, скільки займає по часу КТ органів черевної порожнини можна на нашому сайті або під час консультації телефоном. Дізнатися ціну дослідження, діючі акції та записатися на КТ можна, звернувшись в діагностичний центр «Лайфскан» у Києві. Для цього потрібно залишити заявку на сайті або зателефонувати співробітникам за телефонами.

Двері наших діагностичних центрів за адресами провулок Обсерваторний, 3-А та  просп. Лобановського, 17 завжди відкриті для вас!

Також ви можете пройти УЗД черевної порожнини у нашому центрі.

Стаття перевірена лікарем-рентгенологом Качуровським Олегом Петровичем, має загальний інформаційний характер, для рекомендацій з діагностики та лікування необхідна консультація лікаря.

Lifescan

Інші послуги КТ

Також ми пропануємо послуги УЗД

Популярні послуги МРТ