зробити КТ суглобів у Києві

КТ суглобів

Комп’ютерна томографія суглобів

Комп’ютерна томографія суглобів та кінцівок – швидка, високоточна, безболісна діагностична процедура, яка використовує рентген-промені. Результат: об’ємні та пошарові зображення кісткових структур та м’яких тканин суглобів у всіх проекціях.

Основне:

  • Тривалість діагностики: 5 хвилин на кожен відділ
  • Наявність протипоказань: відсутні
  • Необхідність підготовки: не потрібно
  • Існуючі обмеження: пацієнти з вагою понад 160 кг
  • Діти від 14 років.

Ціль комп’ютерної томографії суглобів

Виявлення аномалій, ушкоджень, запалень, захворювань опорно-рухового апарату, новоутворень.

Підстави для проведення

  • Болі у суглобах.
  • Обмежена рухливість.
  • Травми кінцівок.
  • Імовірність наявності онкології.
  • Підготовка до операції.
  • Моніторинг відновлення організму пацієнта, що прооперував.
  • Артрози, остеомієліти, гемартрози, інші захворювання кісткових тканин.

Особливості проведення КТ-дослідження суглобів

Для дослідження пацієнта поміщають на спеціальну рухому платформу. Його положення безпосередньо залежатиме від різновиду досліджуваного суглоба: колінного, кульшового, ліктьового або плечового. Устаткування для сканування розміщується в окремому приміщенні, спілкування з лікарем здійснюється за допомогою гучного зв’язку. Процедура абсолютно безпечна і безболісна, пацієнт не відчуває будь-якого дискомфорту. Важлива умова – абсолютна нерухомість під час сканування. Для отримання поперечних зображень сканер здійснює обертальні рухи навколо досліджуваної області. Після обробки за допомогою спеціальних програм пошарові знімки виводяться на монітор рентгенолога у тривимірному форматі.

Введення контрастної речовини (болюсу)

Контраст призначається з метою вивчення стану судин, що знаходяться в галузі суглоба та новоутворень. Болюс вводиться за допомогою двох колбового інжектора (Medrad Stellant Dual) під контролем лікаря-анестезіолога. Пацієнт може відчути жар, нудоту, присмак металу у роті. Йодвмісний препарат виводиться з організму протягом доби.

КТ суглобів із болюсом

Показання для введення болюса:

  • підозра на онкологію;
  • визначити поширеність новоутворення;
  • відстежити процеси, що відбуваються в судинах ;
  • визначити стан артерії при ушкодженнях кісткових структур.

Протипоказання для введення розмаїття

  • алергія на йод;
  • тяжка патологія нирок;
  • цукровий діабет у тяжких формах;
  • вагітність.

Особливості проведення КТ із контрастом

КТ із посиленням може бути призначено для визначення характеру змін у м’яких тканинах, ступеня їх поширення, здійснення диференціальних досліджень. Для безпеки пацієнта у нього не повинно бути цукрового діабету, ниркової недостатності, алергії на речовини із вмістом йоду. Не підходить ця методика й у випадках, коли пацієнт неспроможний з якихось причин зберігати повну нерухомість. Перед діагностикою обов’язково буде взято аналіз крові на креатинін. Проведення КТ-дослідження категорично заборонено при вагітності у будь-якому триместрі та у разі, якщо вага пацієнта перевищує 160 кг. Вагітність також є протипоказанням щодо такої процедури. Винятком можуть бути випадки, коли ризики для здоров’я є набагато вищими, ніж можливі побічні ефекти від діагностики. Проводити комп’ютерну томографію жінкам, що годують, допускається за умови грамотного коригування схем годівлі. У будь-якому випадку перед скануванням всі деталі обговорюються з фахівцем. Підготовка до дослідження БЕЗ контрастної речовини: взяти із собою направлення на КТ, медичну документацію, попередні УЗД/КТ /МРТ дослідження.

Чи існують ризики при КТ суглобів

Сканування з допомогою комп’ютерного томографа безболісно. Сучасне обладнання гарантує мінімальне опромінення під час проведення обстежень.

Як підготуватися до КТ суглобів

Особливих вимог щодо підготовки КТ суглобів немає. На обстеження потрібно зручно одягнутись, зняти всі металовмісні предмети.

Підготовка до дослідження БЕЗ контрастної речовини:

  • взяти із собою направлення на КТ, медичну документацію, попередні УЗД/КТ /МРТ дослідження.

зробити комп'ютерну томографію суглобів

Умови проведення якісної діагностики

КТ суглобів проводять у спеціально відведеному для таких процедур приміщенні. Завдяки унікальній конструкції сучасних томографів пацієнтам не доводиться довго перебувати в закритому просторі. Спеціальне кільце, що обертається, обертається виключно навколо досліджуваної області. Для отримання високоякісних максимально чітких знімків дуже важливо залишатися нерухомим під час сканування. За діагностикою весь час спостерігає спеціаліст через монітори, при необхідності спілкується з пацієнтом за допомогою спікерфону.

Підготовка до КТ суглобів

Залежно від характеру захворювання та індивідуальних особливостей кожної окремої людини КТ може проводитися як з контрастуванням, так і без нього. Спеціальна речовина вводиться внутрішньовенно, посилює різкість одержуваних зображень. При звичайному скануванні будь-які приготування не знадобляться. Необхідно просто зняти прикраси, аксесуари та інші металеві предмети. При діагностиці з використанням контрасту обов’язково слід проконсультуватися з рентгенологом. Важливе значення має наявність у хронічних захворювань, що обстежується, алергічних реакцій на йодовмісні речовини, що приймаються медичні препарати. Категорично заборонено вживати будь-яку їжу або рідину за 4-6 годин до дослідження.

Lifescan