КТ попереково-крижового відділу хребта

кт крестца

Одним з найбільш точних методів сучасної діагностики порушень функціональності хребетного стовпа служить комп’ютерна томографія попереково-крижового відділу хребта. Серед найбільш важливих переваг методу фахівці відзначають високу ступінь візуалізації всіх складових відділу – хребців, м’язових тканин і зв’язкових елементів. Результатами аналізу виступають знімки, на яких представлено пошарове зображення, що цікавить лікаря області.

В процесі обстеження пацієнтові надається велика кількість знімків, достатніх для того, щоб лікар побачив розгорнуту картину стану всіх відділів хребта. Пройти процедуру можна в центрі діагностики КТ і МРТ Лайфскан, записавшись по телефону або відвідавши заклад в Києві за адресою провулок Обсерваторний, 3-А.

Показання до КТ попереково-крижового відділу

Рекомендується КТ крижів в якості діагностики людям, які мають в анамнезі патології даного відділу – хронічні недуги, вроджені аномалії. Деякі перенесені пацієнтом захворювання можуть викликати порушення хребців і інших елементів. Провокуючими факторами називають наслідки важких інфекцій, отримані травми і пошкодження, тривалі больові відчуття в спині.

Показаннями до процедури КТ служать:

 • травми спини;
 • підозра на защемлення нерва;
 • грижі;
 • вроджені порушення;
 • остеоартрити, артрити.

Обстеження за допомогою томографії проводиться у випадках виникнення проблем з рухливістю, виявленням втрати чутливості в ногах. Метод необхідний при підозрі на крововилив в спинний мозок або новоутворення в даній області. Діагностику на апараті призначають і при сильній виникаючій болі спини, що супроводжується високою температурою. КТ виступає обов’язковою процедурою при підготовці пацієнта до хірургічного втручання.

Що показує КТ попереково-крижового відділу

Перевагою комп’ютерної томографії попереково-крижового відділу перед іншими видами діагностики є можливість простежити стан всіх верств даної ділянки з різних сторін. Картина на точних знімках високої якості передає інформацію про початок захворювань – фахівець може виявити патології, непомітні при інших дослідженнях.

Побачити на знімках можна такі порушення:

 • патології хребетного стовпа і дефекти спинномозкового каналу;
 • дефекти хребців – як вроджені, так і трапилися внаслідок інших факторів;
 • пухлини і метастази;
 • міжхребетні грижі;
 • осередки крововиливів;
 • інші руйнівні процеси.

Картина на знімках передає інформацію і про інші захворювання – туберкульозі, артриті. Вивчаючи результати досліджень, лікар може виявити початкові стадії хвороби, що підвищує шанси на своєчасне попередження важких наслідків. Точність і висока інформативність методу КТ дозволяє грамотно встановити діагноз і розпочати негайному лікуванню, що є обов’язковою умовою для настання повного одужання людини.

Підготовка і проведення діагностики

Проведення КТ попереково-крижового відділу не вимагає особливих підготовчих дій. Фахівці центру Лайфскан рекомендують перед процедурою надати лікарю медичні карти, аналізи інших досліджень або напрямок лікуючого лікаря – так співробітник, який проводить обстеження, зможе зрозуміти, яку саме область слід розглянути більш детально.

Перед процесом людини попереджають про необхідність зняття металевих прикрас, слухових апаратів, окулярів і зубних протезів. Елементи з металу істотно впливають на результативність діагностики, відбиваючись на якості знімків.

Робота обладнання має на увазі використання рентгенівських променів. Однак, на відміну від методу рентгенографії, випромінювання КТ має меншу інтенсивність – це знижує ступінь опромінення тіла людини. Перед процедурою пацієнта розміщують на столі таким чином, щоб досліджувана частина знаходилася в зоні дії сканера.

Під час томографії пацієнт знаходиться в приміщенні один, лаборант центру спостерігає за станом людини крізь скло з суміжної кімнати. Між собою вони можуть контактувати за допомогою спеціального пристрою зв’язку.

Особливості методу КТ

У деяких випадках, для отримання уточненої інформації, потрібне введення контрастної речовини. Перед застосуванням складу фахівець проводить тест на можливі алергічні реакції. Людям з непереносимістю йоду подібні процедури протипоказані.

Також дослідження не проводиться по відношенню до жінок в період грудного годування і осіб з високою, понад 160 кілограмів, масою тіла. При наявності в тілі металевих імплантатів про них необхідно заздалегідь попередити співробітника центру – можливо, людині порекомендують інший вид діагностики.

Будь-які порушення, пов’язані з опорно-руховим апаратом, віщують серйозні наслідки при відсутності швидкого реагування. Тому важливо не втрачати часу, а приступати до пошуку причини нездужань негайно. Ви підозрюєте, що з хребтом щось не так? Телефонуйте і записуйтеся на комп’ютерну томографію в Lifescan!

Lifescan
Контакти
 • ПН.-СБ. с 8-00 до 20-00
 • НД с 9-00 до 18-00