
КТ попереково-крижового відділу хребта
Одним з найбільш точних методів сучасної діагностики порушень функціональності хребетного стовпа служить комп’ютерна томографія попереково-крижового відділу хребта. Серед найбільш важливих переваг методу фахівці відзначають високий ступінь візуалізації всіх складових відділу – хребців, м’язових тканин і зв’язкових елементів. Результатами аналізу виступають знімки, на яких представлено пошарове зображення, що цікавить лікаря області.
В процесі обстеження пацієнтові надається велика кількість знімків, достатніх для того, щоб лікар побачив розгорнуту картину стану всіх відділів хребта. Пройти процедуру можна в центрі діагностики КТ і МРТ Лайфскан, записавшись по телефону або відвідавши заклад в Києві за адресою провулок Обсерваторний, 3-А.
Показання до КТ попереково-крижового відділу
Рекомендується КТ крижів в якості діагностики людям, які мають в анамнезі патології даного відділу – хронічні недуги, вроджені аномалії. Деякі перенесені пацієнтом захворювання можуть викликати порушення хребців і інших елементів. Провокуючими факторами називають наслідки важких інфекцій, отримані травми і пошкодження, тривалі больові відчуття в спині.
Показаннями до процедури КТ є:
- травми спини;
- вроджені аномалії;
- остеоартрити, артрити.
Якщо є протипоказання до проходження МРТ:
- підозра на защемлення нерва;
- грижі.
Обстеження за допомогою томографії проводиться у випадках виникнення проблем з рухливістю, виявленням втрати чутливості в ногах. Метод необхідний при підозрі на крововилив в спинний мозок або новоутворення в даній області за неможливості пройти МРТ. Діагностику на апараті призначають і при сильній виникаючій болі спини, що супроводжується високою температурою. КТ виступає обов’язковою процедурою при підготовці пацієнта до хірургічного втручання.
Що показує КТ попереково-крижового відділу
Перевагою комп’ютерної томографії попереково-крижового відділу перед іншими видами діагностики є можливість простежити стан всіх верств даної ділянки з різних сторін. Картина на точних знімках високої якості передає інформацію про початок захворювань – фахівець може виявити патології, непомітні при інших дослідженнях.
Побачити на знімках можна такі порушення:
- патології хребетного стовпа;
- дефекти хребців – як вроджені, так і трапилися внаслідок інших факторів;
- пухлини і метастази;
- міжхребетні грижі;
- запальні зміни тіл хребців та навколишніх м’яких тканин;
- інші руйнівні процеси.
Картина на знімках передає інформацію і про інші захворювання – туберкульозі, артриті. Вивчаючи результати досліджень, лікар може виявити початкові стадії хвороби, що підвищує шанси на своєчасне запобігати важким наслідкам. Точність і висока інформативність методу КТ дозволяє грамотно встановити діагноз і розпочати негайному лікуванню, що є обов’язковою умовою для настання повного одужання людини.
Підготовка і проведення діагностики
Проведення КТ попереково-крижового відділу не вимагає особливих підготовчих дій. Фахівці центру Лайфскан рекомендують перед процедурою надати лікарю медичні карти, аналізи інших досліджень або напрямок особистого лікаря – так співробітник, який проводить обстеження, зможе зрозуміти, яку саме область слід розглянути більш детально.
Перед процесом людини попереджають про необхідність зняття металевих прикрас, слухових апаратів, окулярів і зубних протезів. Елементи з металу істотно впливають на результативність діагностики, відбиваючись на якості знімків.
Робота обладнання має на увазі використання рентгенівських променів. Перед процедурою пацієнта розміщують на столі таким чином, щоб досліджувана частина знаходилася в зоні дії сканера.
Під час томографії пацієнт знаходиться в приміщенні один, лаборант центру спостерігає за станом людини крізь скло з суміжної кімнати. Між собою вони можуть контактувати за допомогою спеціального пристрою зв’язку.
Особливості методу КТ
У деяких випадках для отримання уточненої інформації потрібно введення контрастної речовини. Перед застосуванням контрастної речовини лікар анестезіолог розраховує швидкість клубочкової фільтрації, для цього необхідний аналіз крові на креатинін.
Також дослідження не проводять вагітним жінкам, пацієнтам масою тіла понад 160 кілограмів. За наявності в тілі металевих імплантатів про них необхідно заздалегідь попередити співробітника центру – буде використано спеціальну програму придушення артефактів.
Будь-які порушення, пов’язані з опорно-руховим апаратом, віщують серйозні наслідки при відсутності швидкого реагування. Тому важливо не втрачати часу, а розпочинати пошук причини нездужань негайно. Ви підозрюєте, що з хребтом щось не так? Телефонуйте і записуйтеся на комп’ютерну томографію в Lifescan!