Комп’ютерна томографія горла і гортані

кт гортані

Сучасна медицина має багато можливостей для проведення діагностики і профілактики захворювань гортані та горла. Комп’ютерну томографію внутрішніх органів воліють звичайним дослідженням. Процедура дозволяє отримати достовірну і справжню інформацію про стан здоров’я пацієнта. При правильно поставленому діагнозі призначається ефективне лікування.

КТ горла і гортані

У медицині комп’ютерну томографію горла і гортані використовують з метою отримання якісного зображення внутрішніх органів людини для діагностики та лікування можливих захворювань. Аналіз проводиться з застосуванням так званого методу контрасту.

Що діагностує

Комп’ютерна томографія горла показує можливі відхилення, захворювання, сторонні новоутворення і інше. Серед них:

 • ларингіт;
 • запалення;
 • невеликі пухлини;
 • ушкодження тканин;
 • наявність сторонніх тіл;
 • збільшення лімфовузлів;
 • травми;
 • патології.

В яких випадках призначають КТ

КТ горла, КТ гортані і КТ мигдалин проводять в тих випадках, коли у пацієнта спостерігаються такі симптоми: утруднене дихання, травми в області шиї, збільшення щитовидної залози, набряк гортані, запалення, камені в слинних залозах, пухлини та ін.

Кому не можна робити комп’ютерну томографію горла

Перш ніж піти на процедуру, слід уважно ознайомитися з протипоказаннями. Це:

 • період вагітності та годування груддю;
 • вік молодше 15 років;
 • пацієнт важить понад 120 кг;
 • алергічні реакції на йод;
 • кардіологічні захворювання;
 • гіпертиреоз;
 • ниркова недостатність;
 • цукровий діабет, поєднаний з прийомом метформіну.

Важливо строго дотримуватися визначених заходів і рекомендацій фахівців.

Підготовка до процедури

Для проведення КТ гортані в Києві варто слідувати рекомендаціям фахівців. Лікар рентгенолог зможе провести додаткові дослідження, враховуючи особливості конкретного пацієнта.

Не можна вживати в їжу важкі продукти, за 5 годин до процедури варто утриматися від прийому їжі. Перед комп’ютерною томографією гортані пацієнт повинен зняти все стороннє, включаючи зубні протези і слухові апарати. Подбайте про те, щоб одяг був зручним і просторим, без металевих вставок і гудзиків. Якщо пацієнт відчуває панічні атаки при знаходженні в тісному просторі, варто повідомити про це лікаря. Спеціаліст дасть седативні препарати.

Як проводять комп’ютерну томографію

У більшості випадків при проведенні процедури використовують препарати з вмістом йоду і барію. Не виключені алергічні реакції на ці компоненти. Контрастний спосіб передбачає введення препарату струменевим способом в область вени або болюсним способом. Який саме метод підійде – вирішує фахівець.

Введений препарат повністю залишає організм за кілька днів природним способом. Для того щоб прискорити процес, рекомендується вживати більше рідини.

На проведення КТ горла доступна ціна. Більш детальну інформацію можна отримати у відповідному розділі. Залиште заявку, і наші менеджери зв’яжуться з вами і проконсультують з усіх питань.

Етапи проведення процедури

Томограф – це обладнання у вигляді труби, яка обертається по колу. Перед тим як зайти в неї, необхідно звільнити тіло від всіх прикрас. Пацієнту потрібно лягти на спеціальний стіл, де положення голови надійно зафіксують. При проведенні контрастної КТ додатково встановлюють катетер в область ліктя. Дослідження почнеться після того, як стіл буде засунутий в спеціальну трубку.

Увага! Щоб дослідження було максимально точним і ефективним, важливо не змінювати свого положення.

Пацієнта можуть попросити ненадовго затримати дихання. На проведення КТ горла і гортані ціна може відрізнятися, кожна ситуація розглядається окремо. Комп’ютерна томографія проводиться на сучасному обладнанні, яке здатне максимально детально розглянути внутрішні органи.

Дослідження проводиться за допомогою променів, сигнали яких передаються на комп’ютер. Завдяки спеціальній програмі, вибудовується точне і повноцінне зображення. Процедура абсолютно безболісна.

Дізнатися результати аналізу можна в день звернення, але ми рекомендуємо уточнювати терміни надання результатів під час запису на процедуру. Для клієнтів обладнано спеціальну кімнату очікування. Зайнятим людям результат обстеження може направлятися електронною поштою.

При собі необхідно мати посвідчення особи і напрямок. Без призначення лікаря проводити КТ не рекомендується. На проведення комп’ютерної томографії гортані ціна вас приємно здивує.

Скільки разів можна робити КТ

Перш ніж призначати лікування, важливо розуміти, що конкретно уражено. За призначенням фахівця КТ можна робити кілька разів на рік. Разова доза опромінення становить 1м3в. Безпечний для здоров’я рівень опромінення – 4 м3в. Знімки не рекомендується робити часто. Якщо знімки робляться нечасто, організм не помітить втручання. Сила, при якій проводиться КТ досить слабка, щоб нашкодити внутрішнім органам людини. Але це не означає, що проводити процедуру можна регулярно.

Наприклад, якщо людину вкусила бджола, укус їй не зашкодить. А якщо її кусає цілий вулик, результат може бути плачевним. Так само і з комп’ютерною томографією.

Чим відрізняється КТ від рентгена

Рентгенівські знімки показують стан внутрішніх органів тільки в одній площині. Рентген – це лінійне сканування. Промені проходять один раз через досліджувану область. Таке обстеження не завжди показує патології, особливо якщо новоутворення знаходяться на початковій стадії. Рентген ефективний для дослідження деяких внутрішніх органів людини.

При проведенні КТ гортані ціна на послугу індивідуальна, але все одно найнижча в Києві. Дослідження дозволяє побачити внутрішні органи в будь-якій площині, на зображенні не буде нашарування одних органів на інші. Знімки виходять послідовними.

Довіряйте своє здоров’я професіоналам. Наш діагностичний центр КТ і МРТ в Шевченківському районі Києва має позитивні відгуки клієнтів.

Lifescan
Контакти
 • Пн-Пт: 08.00 - 20.00
 • Сб: 09.00 - 20.00
 • Нд: 10.00 - 18.00