зробити КТ малого тазу у жінок та чоловіків у Києві

КТ малого тазу у жінок та чоловіків

Комп’ютерна томографія – один із сучасних та швидких методів діагностики патологічних змін у різних органах та системах людського організму. Для дослідження застосовують спеціальні томографи, що дають точні знімки тонких зрізів.

КТ органів малого тазу у жінок і чоловіків зазвичай проводять при комплексному обстеженні організму – КТ онкоскрінінгу або КТ черевної порожнини, також КТ органів малого тазу призначають при діагностиці кісткових структур і судин даної області, наприклад, при плануванні протезування тазостегнових суглобів.

“Золотим стандартом” для діагностики органів малого тазу є МРТ. МРТ використовує магнітний резонанс, завдяки іншому підходу у побудові зображення – органи малого тазу, такі як передміхурова залоза, матка та яєчники – візуалізуються більш детально та підлягають аналізу. Тільки у виняткових випадках лікар може призначити КТ органів малого тазу для дослідження передміхурової залози, сечового міхура та матки.

Якщо вас турбують скарги з боку органів малого тазу, ви можете проконсультуватися з нашими лікарями рентгенологами, щоб вибрати найкращий метод конкретно у вашому випадку. Центр діагностики КТ та МРТ Лайфскан пропонує вам комфортні умови для досліджень. Кожен пацієнт може розраховувати на уважне ставлення та індивідуальний підхід.

Особливості КТ

Комп’ютерна томографія дає лікареві уявлення про поточний стан кісток, внутрішніх органів, які знаходяться в досліджуваній зоні. На знімках видно будову сечового міхура, пряму кишку, нижніх відділів сечоводів, простата, матка, яєчники. Також КТ проводять для визначення глибокої клітковини тазу, виявлення лімфатичних вузлів, перевірки вен, артерій, які йдуть до органів та від них. Але слід пам’ятати, що згідно зі стандартами діагностики для достовірного виявлення пухлинних чи запальних процесів даної галузі рекомендовано МРТ.

Бажано, щоб на руках у пацієнта були результати первинної діагностики – наприклад, рентгена або УЗД, направлення лікаря з ймовірним діагнозом та метою дослідження. Дана медична документація допомагає лікарю рентгенологу у правильному виборі методу – КТ чи МРТ. При екстреній діагностиці (наприклад, перелом кісток тазу) КТ здійснюють без УЗД.

Коли проходити процедуру

Комп’ютерну томографію роблять:

 • у комплексному КТ-скануванні;
 • при протипоказаннях до проведення МРТ;
 • травмах у ділянці малого тазу, живота;
 • масивних утвореннях малого тазу, як доповнення до МРТ методу;
 • при плануванні хірургічних втручань – для вивчення анатомії судин та співвідношення їх до м’яких тканин;
 • вивчення прохідності нижніх сечовивідних шляхів – мікція;
 • при призначенні лікаря хірурга для пошуку абцесів, нориці;
 • оцінки проростання пухлин у кісткові структури;
 • підготовку до оперативних втручань;
 • аномаліях у розвитку органів.

Як видно з вищеописаного комп’ютерна томографія малого таза використовується як доповнює діагностичний метод, метод, який використовують для дообстеження, більшої деталізації даної галузі при плануванні оперативних втручань та контролю після них. Також цей метод може використовуватися за неможливості проведення МРТ. І не забуваємо, що КТ органів малого тазу входить у комплексні обстеження органів черевної порожнини та КТ-онкоскрінінг.

Протипоказання та запобіжні заходи

Хоча при КТ застосовуються рентгенівські промені, доза променевого навантаження індивідуальна. Сучасне обладнання, передові програмні та апаратні комплекси зводять променеві навантаження на органи та тканини до можливого мінімуму. Кожну процедуру у нашому центрі контролює анестезіолог. Це гарантує безпеку, атравматичність та ефективність діагностичних сесій.

У КТ без контрасту протипоказанням є вагітність, але при використанні контрастування список протипоказань розширюється:

 • вагітність;
 • негативні реакції на введення препаратів на основі йоду раніше (судоми, шок, ін.);
 • недостатність нирок у тяжкій формі;
 • неконтрольований гіпертиреоз.

Контраст використовують для покращення якості візуалізації досліджуваних структур. Препарат вводять вену, потім він забарвлює судини, накопичується в тканинах, підвищує видимість всіх структурних елементів. Стають видно утворення дрібних розмірів, запалені області. З кровотоку контрастна речовина повністю виведеться протягом доби або раніше.

Хочете записатися?

Зателефонуйте в центр діагностики Lifescan, виберіть зручний для себе час. Ми пропонуємо гнучкі, комфортні умови співпраці. З цінами можете ознайомитися в розділі «Ціни на КТ» або уточнити актуальні дані у адміністратора під час запису. Знаходимося в Києві, за адресою провулок Обсерваторний, 3-А.

Lifescan