зробити МРТ трійчастого нерва у Києві

МРТ трійчастого нерва

МРТ трійчастого нерва – процес, що проводиться, щоб виявити нейроваскулярний конфлікт, а також визначити причини його появи. Обсяг області проводжуючого дослідження становлять приблизно 10 міліметрів. На знімках буде видно нерв, який має довжину близько 1-1,5 сантиметра. Він відгалужується з кори головного мозку в області, де проходять артерії.

Причини і симптоматика

Обстеження проходить навколо всього мостомозжечкового кута. Причиною цього є те, що вазоневральний конфлікт може виникнути як в трійчастому нерві, так і в області лицьового нерва. Все це відбувається через те, що вони є одними з найбільших нервів, що знаходяться в цій частині мозку.

Є таке поняття, як компресія трійчастого або лицьового нерва, яка з’являється під впливом появи патологій в цій області.

Дана недуга має місце, якщо у вас:

 • скарги на те, що постійно з’являється запаморочення;
 • з’являється біль в обличчі, яка супроводжується неприємними відчуттями;
 • набрякає скронево-нижньощелепна частина суглоба;
 • постійний дзвін у вухах;
 • погіршення гостроти слуху.

В цьому випадку можуть виявитися ряд патологій:

 1. Конфлікт між мозочковими артеріями, що проходять поруч з будь-яким нервом.
 2. З’явилася пухлина, яка має назву невринома трійчастого або лицьового нерва.
 3. Інфекційні процеси.
 4. Порушення в роботі судин.
 5. Імунні захворювання.

Щоб виконати роботи по їх виявленню, необхідно провести МРТ трійчастого нерва. Дане дослідження надасть багато інформації з приводу такої патології.

В якому місці перебуває трійчастий нерв

Структура трійчастого нерва проходить по обох частинах голови, таким чином вона є парною. Стовбур мозку – головний центр цього нерва. Потім через деякий проміжок починає відгалужується на три важливих частини:

Очна, що відповідає за чутливість наступних частин особи:

 • Шкіра лоба, тім’яна і скронева, а також спинки носової частини;
 • Залози, що відповідають за регулювання сліз;
 • Слизова оболонка частково на додаткові частини носа, а також носової порожнини (повністю).

Верхньощелепна. Пов’язуючи наступні частини обличчя:

 • Тверда частина оболонки людського мозку;
 • Нижню повіку;
 • Зовнішня частина кута ока;
 • Верхня частина щоки;
 • Крило носової частини;
 • Шкіра, а також слизова частина губ;
 • небіння;
 • Верхня щелепа.

Нижньощелепна, включає чутливість наступних частин обличчя:

 • Частково за тверду частину оболонки людського мозку;
 • Нижня частина шкіри обличчя, а також слизова оболонка щоки;
 • Область підборіддя;
 • Нижня губа;
 • Вушна раковина;
 • Слуховий прохід, який володіє на зовнішній частині;
 • Дна в ротовій порожнині;
 • Зубов, які мають на нижній щелепі;
 • 2/3 від передньої частини мови.

мрт при невралгії трійчастого нерва в Києві

Яким чином проходить МРТ трійчастого нерва

Магнітно-резонансна томографія проводиться для сканування не тільки головної частини людини, а й також інших областей організму.

Спочатку пацієнта готують до даної процедури. Починається робота з оформлення та підписання документів на виконання медичних послуг.

Після оформлення документів проводитися невеликий інструктаж для пацієнта. Категорично заборонено мати металеві предмети, які є у пацієнта, в тому числі предмети з феромагнітною фурнітурою, різні прикраси, а також зубні протези. Все це заважає роботі обладнання для проведення МРТ трійчастого нерва і не тільки.

Крім цього, не варто забувати, що в кабінеті діагностичного характеру ні в якому разі не можна проносити телефони, планшети, а також інші пристрої, що заважають роботі апаратів МРТ. Та й до того ж під впливом магнітного поля самі пристрої можуть зіпсуватися.

Процедура проводитися наступним чином

 1. Досліджуваний лягає на спину в транспортер, а всі кінцівки повністю фіксуються спеціальними засобами.
 2. Апарат томографії виконує повну зйомку області, які необхідно обстежити. У випадку з візуалізацією трійчастого нерва використовується спеціальний режим, в якому виконується з придушенням сигналу жиру.
 3. Після того, як були виконані, необхідні фото з прийнятною якістю процедура повністю завершується. Потім запроваджується спеціальний контрастний препарат, і процедура проводитися повторно.

Під час виконання дослідження людина, яку обстежують не повинен ворушитись, інакше якість фотографій буде не така, яка потрібна. Якщо з’являються сильні болі, які викликаються наявною патологією, то перед процедурою з особистим лікарем обговорюється питання про застосування анальгозируючої речовини.

Контрастну речовину, яка має в своєму складі гадоліній рідко може викликати побічні ефекти. Після того, як була проведена ін’єкція може бути металевий присмак, а також частково неприємно-блювотний рефлекс організму.

Всі отримані результати безпосередньо повинні бути передані невропатологу, який зможе сказати про результат і про те, які патології трійчастого нерва є у вашому конкретному випадку.

Скільки разів потрібно провести МРТ трійчастого нерва

У виняткових випадках одноразового проведення МРТ буде цілком достатньо для того, щоб провести магнітно-резонансне сканування трійчастого і лицьового нервів за один сеанс. В цілому все залежить від ваги пацієнта, якому проводиться дана процедура, розміри області дослідження, а також наскільки нерухомий під час процедури сам пацієнт. Стандартно ж роботи по діагностиці в області пошуку патології трійчастого нерва проводяться в два і більше сеансів.

Після дослідження трійчастого нерва проводитися, власне, МРТ мозку, яка дозволить отримати повну діагностичну картину того наскільки правильно функціонує мозок. Крім цього, буде отримана інформація про те, який стан у оточуючих нерв тканин.

Яке обладнання використовується для проведення МРТ мозку

Першочерговою метою під час проведення МРТ трійчастого нерва – виконати процедуру з проведення щонайтонших зрізів, для отримання зображення найбільш високої якості. Крім того, це дозволить отримати найбільше інформації для постановки точного діагнозу.

Спеціалізований апарат може виконати товщину зрізів близько 0,4 міліметра, що є найкращим показником серед всіх центрів МРТ.

У нашому медичному центрі ви зможете пройти МРТ головного мозку, в тому числі трійчастого нерва за невелику ціну, при цьому ви відчуєте на собі якість послуг, що надаються.

Lifescan