КТ коронарографія

КТ судин серця – точна і безпечна неінвазивна методика діагностики вінцевих артерій. Вона покаже ступінь їх звуження, прохідність, дозволить оцінити анатомічні особливості. Під час дослідження лікар робить знімок максимальної точності. На підставі отриманого зображення в майбутньому можна буде здійснювати реконструкції потрібних проекцій, зручно оцінювати аорту, міокард, перикард, порожнини серця. Одна з головних переваг методу – відсутність складних хірургічних втручань. Високих доз опромінення також не буде.

Плюси методу

КТ-коронарографія серця – точний, неінвазивний метод для дослідження судин, які відповідають за постачання міокарда кров’ю. Від стану вінцевих судин залежить здоров’я, самопочуття і життя людини. КТ-коронарографія показує стан артерій, їх будова, ступінь прохідності. Можна візуалізувати стан перікадра, оцінити камери серця та стан його клапанів. Знімки виходять пошаровими, мають об’ємне 3Д реконструювання.

Променеві навантаження мінімальні, тому метод на 100% безпечний. Попередня підготовка теж проста, відновлення після діагностики не потрібно. Пацієнт зможе покинути медичний центр відразу, як будуть готові зображення і описи.

КТ-коронарографія дозволяє визначати будь-які аномалії, патологічні зміни, в тому числі на початкових етапах їх розвитку, призначати дієве лікування. Методика незамінна при скринінгу атеросклеротичних бляшок в коронарних артеріях у пацієнтів з симптомами стенокардії (початкові прояви). Це унікальна можливість спланувати обсяги ендоваскулярних операцій, уникнути хірургічних втручань. Також КТ судин серця роблять перед установкою стентів – щоб зрозуміти їх оптимальну довжину, кількість, переконатися в тому, що аортокоронарне шунтування обов’язкове.

Показання та протипоказання для КТ серця і коронарних артерій

Комп’ютерна томографія судин серця дозволить безпомилково визначити:

  • причини гострого болю, які мають неясну етіологію;
  • стенокардію;
  • стан артерій (для оцінки можливості проведення операції);
  • стан шунтів;
  • прохідність артерій, ймовірні аномалії в їх структурі.

Важливо враховувати протипоказання. Так КТ коронарографію не можна робити у дитячому віці, при вагітності, якщо пацієнт не здатний зберігати повну нерухомість під час дослідження. При важких формах аритмії, серцевої недостатності потрібно бути особливо обережними. Відносні протипоказання до дослідження – хвороби щитовидної залози, серцева недостатність, непереносимість йоду. Це не суворі заборони, а нюанси і запобіжні заходи (потрібна підготовка, адекватна оцінка поточного стану, ін.).

Як підготуватися

КТ серця з контрастуванням буде безпечним за умови грамотної підготовки. Лікар повинен знати рівень креатиніну у крові пацієнта. Можна зробити експрес-аналіз у нашому центрі або стандартну біохімію. Головне, щоб результати тестування були свіжими – не старше 2 тижнів.

Комплексна підготовка до КТ серця включає в себе:

  • здачу біохімічного аналізу крові на вміст креатиніну;
  • відмова від препаратів з метформіном за 2-3 діб до дослідження (для діабетиків).

Їсти не можна за пару годин до КТ. Не забудьте взяти з собою результати попередніх КТ, МРТ, УЗД.

Пацієнтам, серцевий ритм яких перевищує 60 ударів за хвилину, дають бета-блокатори. Якщо ви постійно приймаєте препарати даної групи, скажіть про це лікарю.

Як проходить дослідження

КТ коронарографія серця – метод точний і безболісний. На початку процедури пацієнта укладають на спину, в вену для введення контрасту встановлюють катетер, також накладають електроди кардіомонітора, щоб синхронізувати роботу апарату КТ та серцевий цикл. Саме дослідження триває кілька серцевих циклів – цього часу достатньо для отримання зображень в різних проекціях.

Катетер знімають через 5-10 хвилин після завершення дослідження. Загальний час процедури – не більше 40 хвилин. Протягом 24 годин пацієнту видають на руки всі копії зображень і лікарський висновок з детальною розшифровкою.

Ціни і запис на прийом

Наш центр діагностики гарантує вам індивідуальний підхід, максимальний рівень сервісу і чесні прозорі ціни. Ми знаходимося в Шевченківському районі Києва, в Обсерваторному провулку 3А. Також в центрі надаються послуги діагностики інших органів, систем організму.

Ознайомитися з цінами на КТ серця ви можете в розділі «Ціни» (представлені дані по всіх зонах дослідження). При вазі пацієнта понад 100 кг додаткове контрастування оплачується окремо. Інформація постійно оновлюється і є актуальною. КТ коронарних судин робиться тільки за попереднім записом. Зателефонуйте в центр діагностики, щоб дізнатися вільний час і забронювати потрібну дату.

Lifescan
Контакти
  • ПН.-СБ. с 8-00 до 20-00
  • НД с 9-00 до 18-00