
Обстеження при захворюваннях судин та вен нижніх кінцівок: переваги КТ над УЗД
Ноги людини пронизані поверхневими та глибокими венами і артеріями, які утворюють судинну мережу. Судини відповідають за повноцінне кровопостачання нижніх кінцівок. Але якщо яка-небудь судина уражена, то це відображається на стані та роботі інших вен і артерій.
В таких випадках лікарі-флебологи можуть діагностувати такі захворювання як:
- атеросклероз, що характеризується відкладеннями холестерину (бляшок) на стінках судин;
- варикозне розширення вен (флеботромбоз), коли спостерігаються набряки, хворобливість, швидка втомлюваність ніг, первинна поява фіолетової судинної павутинки, а потім і роздутих синюватих вен;
- непрохідність судин (оклюзія) – гостре порушення кровообігу, небезпечне тим, що людина зовсім може втратити чуттєвість ніг, або й перестати ходити;
- тромбоз підшкірних вен, що супроводжується почервонінням шкіри, набряками та болем;
- ендартериїт – порушення кровопостачання тканин.
Кожне з перерахованих захворювань несе за собою загрозу для здоров’я людини. Якщо вчасно не вжити потрібних заходів, не почати лікування, можуть розвинутись важкі ускладнення.
Тому, якщо Ви бачите на своїх ногах роздуті вени, відчуваєте важкість, болі в нижніх кінцівках або вони часто набрякають, то це говорить про порушення роботи судин. Звертайтесь до лікаря за направленням на діагностику.
Найпопулярнішими способами обстеження хвороб судин та вен ніг є ультразвукове дослідження (УЗД) та комп’ютерна томографія (КТ).
Особливості УЗД
Ультразвукове дослідження вен на ногах – сучасний метод діагностики, що дозволяє побачити всі групи судин та їх можливі ураження.
Обстеження рекомендоване за наявності таких симптомів:
- набряки стоп, гомілок;
- оніміння ніг;
- поява судинних «зірочок»;
- рани, що довго не загоюються;
- слабкість, болі в ногах;
- денні та нічні судоми;
- шкірний свербіж невідомого походження.
Також УЗД вен і артерій ніг рекомендовано, якщо у пацієнта надлишкова вага або діагностовані такі захворювання, як:
- цукровий діабет;
- інсульт;
- інфаркт;
- гіпертонія;
- варикоз.
Таким чином, не інвазійне і доступне за ціною УЗД-обстеження допомагає побачити порушення кровотоку у нижніх кінцівках і поставити правильний діагноз.
Особливості КТ
Процедура комп’ютерної томографії нижніх кінцівок – найбільш інформативний діагностичний метод, що дозволяє визначити стан артерій та вен і на ранніх стадіях виявити будь-які патологічні зміни в судинній системі і тканинах ніг.
Частіше всього КТ-обстеження роблять з введенням йодовмісної контрастної речовини, що дає можливість до найменших подробиць роздивитись будову, стан капілярів всіх кровоносних судин і зрозуміти, наскільки повноцінно кінцівки постачаються кров’ю. Результат КТ виводиться на екран комп’ютера у вигляді 3D зображення, на якому добре видно тканини, і радіолог може практично із 100%-ою точністю визначити їх стан.
Переваги КТ над УЗД
На сьогодні комп’ютерна томографія уточнює дані, отримані на УЗД-обстеженні, і дає лікарю максимум інформації про обстежувану частину тіла (з можливістю побачити тканини, органи, судини). Особистий лікар, вивчивши результати, без труднощів ставить правильний діагноз і призначає ефективне лікування захворювання.
Звертайтесь в клініку медичної діагностики LifeScan (Лайфскан) за високоякісними послугами швидкої і точної діагностики захворювань людського тіла з допомогою томографа останнього покоління.
Ви отримаєте максимально правильний діагноз, а це означає і більшу ймовірність вилікувати захворювання і жити повноцінно, без болів і страждань.
Здоров’я Вам!