Комп’ютерна томографія кісток таза

Компьютерная томография костей таза в Киеве

Дослідження проводять, коли недостатньо даних рентгена при хронічному захворюванні або травмі. КТ кісток тазу дозволяє оцінити стан опорно-рухового апарату. Приводом можуть стати: набряки, біль в стегні, ногах, хрускіт, зниження рухливості суглобів.

Окремі зображення тонких зрізів допоможуть розглянути ущільнення в м’яких або кісткових тканинах. КТ таза призначають перед хірургічним втручанням або після, для оцінки результатів операції.

Показання для КТ таза

Виписати направлення на комп’ютерну томографію таза можуть: хірург, ортопед, травматолог, ревматолог, онколог. Метод дозволяє уточнити діагноз, поставлений на підставі інших досліджень. Причини для призначення сканування:

 • травми органів або кісток;
 • патологічні зміни в суглобах;
 • планування операції, контроль результатів;
 • підозра на наявність пухлини;
 • діагностика сторонніх тіл;
 • дисплазія – аномалії розвитку тазостегнових суглобів.

Процедуру проводять дітям старше 14 років, молодше – при великій необхідності. Ціни на КТ таза дивіться на окремій сторінці сайту Lifescan або дізнайтесь по телефону. Медикам буде корисна інформація про попередній діагноз, минулих хірургічних операціях, підсумки обстежень, наявності металевих конструкцій в тілі.

Протипоказання

Використання властивостей рентгенівських променів за короткий термін дає дуже докладну інформацію. Щоб діагностика не завдавала шкоди здоров’ю, метод не використовують часто, чергують з УЗД, МРТ. Від сучасного обладнання пацієнт отримує низьке променеве навантаження.

Через конструктивні особливості апарат не підходить для пацієнтів з об’ємом, масою тіла вище допустимих. КТ-сканування не виконують на будь-якому терміні вагітності. Контраст не підходить людям з непереносимістю компонентів, гіперфункцією щитовидної залози, важкої печінкової або нирковою недостатністю.

Вибір КТ або МРТ кісток тазу

Спосіб комп’ютерної томографії кісток тазу призначений для вивчення порожніх і кісткових структур. Високий рівень деталізації сучасних томографів та комп’ютерних програм дозволяє оцінювати щільність, товщину, цілісність кісткових балок.

Одне з важливих переваг КТ-діагностики для клієнтів – байдужість до металу в тілі. Магнітно-резонансну томографію можна проводити, якщо в організмі є: електронні пристрої, імплантовані пластинки, штифти, ендопротези, гвинти. Якщо немає протипоказань, лікар вибирає більш ефективний метод дослідження для кожного випадку.

Підготовка до дослідження кісток таза

Процедура проходить швидко, до КТ органів таза не потрібно попередньо готуватися. Виняток – обстеження з контрастною речовиною. Перед звичайною процедурою рекомендується виключити газооутворюючі продукти: капусту, бобові, виноград, алкогольні напої, не їсти кілька годин до призначеного часу.

Співробітники Центру діагностики КТ і МРТ «Лайфскан» проінструктують вас, розкажуть, що потрібно мати з собою: напрямок від лікуючого лікаря, виписки з карти або історії хвороби. Зрозуміти малюнок, оцінити розвиток захворювань медикам допоможуть зроблені раніше описи, знімки результатів УЗД, КТ, МР.

Як проходить сеанс

Пацієнтів просять зняти прикраси, металеві елементи одягу, якщо вони знаходяться в досліджуваній області, можуть вплинути на зображення. Людина лежить на пересувному столі апарату, який буде переміщатися горизонтально. Отримати якісні знімки допомагає повна нерухомість.

Під час сканування в кабінеті з томографом залишається тільки пацієнт. Лікар спостерігає із сусідньої кімнати через вікно, стежить за процесом на екрані комп’ютера. Між приміщеннями налагоджений зв’язок.

Томографія з контрастом

Рішення про застосування контрастних препаратів приймає лікар. Він враховує особливості дослідження, можливі алергічні реакції. Внутрішньовенне введення йодовмісних засобів розширює можливості діагностики, робить малюнок чіткіше. Контрастування використовують при підозрах на емболію, пошкодження судин, тромбоз, запальні процеси. Зображення продемонструє деформацію стінок вен, артерій, розриви судин, згустки крові, новоутворення.

Результати досліджень

Комп’ютерна томографія органів таза дає пошарові фотографії зони сканування. Вони покажуть лікарю:

 • скупчення рідин, запалення;
 • вікові зміни;
 • аутоімунні ураження, пухлини;
 • переломи, тріщини;
 • вивихи тазостегнового суглоба;
 • аномалії в розвитку кісткових структур.

Знімки та розшифровку даних клієнти «Лайфскан» отримують швидко. Точні терміни залежать від мети, якої складності, ділянки обстеження. У КТ суглобів і кісток таза багато переваг, запишіться на прийом через сайт або зателефонуйте, щоб задати питання фахівцям.

Lifescan
Контакти
 • Пн-Пт: 08.00 - 20.00
 • Сб: 09.00 - 20.00
 • Нд: Вихідний