зробити КТ лопатки у Києві

КТ лопатки

Лопатка – це кістка плоскої форми парного типу, які оточують м’язи. Вона виконує в організмі людини цілий ряд життєво необхідних функцій. Хворобливість в лопатці, запалення, наслідки травм знижують якість життя в цілому, можуть призводити до втрати працездатності. Диференціація патологічних змін пов’язана з низкою складнощів – багато в чому через відсутність ефективних методик діагностики на ранніх стадіях.

КТ лопатки – найбільш сучасний, точний метод дослідження. Він має доступну ціну і мінімальний перелік протипоказань. Центр діагностики КТ і МРТ Лайфскан пропонує вам пройти дослідження в зручний час, на вигідних умовах. Передове оснащення – гарант точності результатів обстеження.

Що дає КТ лопатки

Лопаткова кістка має вигляд широкої плоскої пластини у формі трикутника. Гострий кут кістки дивиться вниз. Лопатка відповідає за нормальний рух рук, з’єднує ключицю з плечем в єдиний рухливий комплекс.

Інші функції лопатки кістки:

 • рухова – відповідає за підйом рук, їх обертання, відведення;
 • бар’єрна – забезпечує захист судин, суглобів від пошкоджень;
 • підтримуюча – відходять від лопатки м’язові волокна зміцнюють суглоб;
 • єднальна – з’єднує плечі з руками та грудною клітиною.

На лопатковій кістці закріплюються м’язи зі зв’язками. Вони відповідають за працездатність суглобових структур. Плюс тут проходять нервові, судинні пучки.

Будь-які захворювання, негативні патологічні процеси в даній області призводять до серйозних порушень функціонала кінцівок в цілому. Діагностика тяжка через незрозумілість симптоматики. Болі в лопатковій зоні можуть викликати патології судин, серця, остеохондроз різної локалізації, проблеми з шлунково-кишкового тракту. КТ лопатки показує форму, структурні особливості кісток, поточний стан м’яких тканин, безпомилково діагностує наявність утворень. Методика підходить для виявлення будь-яких змін, допомагає диференціювати патологічні процеси від травматичних розладів (симптоматика у вигляді больового синдрому буде схожою).

КТ як методика належати до рентгенодослідження. В її основі лежить властивість променів проникати глибоко в тканини. Із застосуванням спеціальних програм реально чітко відтворювати картинку змін в структурі досліджуваної області, пошкоджень. Тверді тканинні структури відображаються світлим кольором, а зони зі зниженою щільністю темним.

Деталізація анатомії лопатки демонструє:

 • тріщини, інші ушкодження, дефекти кістки, отримані в результати травм;
 • неприродне розташування лопатки, підвивихи;
 • запалення при бурситі, синовите, артриті;
 • осередкові зміни при остеомієлітах, остеопорозах;
 • деформаційні зміни на тлі артрозу плеча;
 • поява утворень в зоні лопатки і прилеглих тканинах.

Томограф під час дослідження створює пошарові знімки і передає їх на монітор лікаря. Товщина зрізу зображень буде від 0.75 до 1.5 мм. Після детального вивчення серії знімків фахівець дає висновки про стан галузі, яка досліджується, готує докладні описи стану всіх структур, патологічних змін в кістках, суглобах, тканинах для постановки діагнозу.

Порядок проведення процедури

Для КТ лопатки в Києві в діагностичному центрі Lifescan застосовується спеціальне обладнання з робочою частиною у вигляді широкого кільця і ​​набором випромінювачів. Рентген трубка під час дослідження виробляє рухи колами, сканує лопатку з усіх боків. Отримана в результаті інформація надходить на екран ПК для наступної обробки, аналізу. На підставі цієї інформації спеціальна програма формує тривимірну модель, яка максимально наочно і точно візуалізує необхідну область.

Пацієнт під час КТ-скринінгу розташовується на спеціальному великому столі. Цей стіл переміщається уздовж кільця томографа, надає постійний доступ до лопатки зоні з різних сторін. Технічний персонал, лікар-рентгенолог знаходяться ззаду перегородки, підтримують зв’язок з пацієнтом, використовуючи переговорний пристрій.

Після завершення дослідження пацієнт отримує висновки лікаря протягом 24 годин. Ми робимо все можливе, щоб співпраця була максимально зручним, комфортним для вас. Інформація буде записана на диск. Рентгенолог може провести консультацію за результатами дослідження, пояснить пацієнту, що саме не так, на що слід звернути увагу, до якого профільного лікаря відправитися. Вартість запису диска входить в ціну КТ лопатки.

переломи лопатки на кт

Який метод вибрати – КТ або МРТ?

Відповідь на це питання вам дасть лікар після огляду і збору скарг. Обидва методи сучасні, високоінформативні, але є відмінності в їх проведенні. В основі МРТ – магнітне випромінювання, що проходить через тканини, органи тіла. Променевого навантаження немає, безпека мінімальна, протипоказання практично відсутні. МРТ дає візуалізацію структур м’яких тканин. При дослідженні лопаткової зони можна буде оцінити поточний стан зв’язок та м’язів. Врахуйте, що під час МРТ потрібно зберігати повну нерухомість. Якщо це неможливо через сильний біль, лікар відправить вас на КТ.

Для аналізу стану кісткових структур лопатки буде доцільним використовувати метод КТ. Він інформативний у виявленні запалень, новоутворення, візуалізує всі патологічні зміни, особливості будови плечового суглоба.

Правила підготовки

До томографії дослідження спеціальна складна підготовка не потрібна. Приходьте в діагностичний медичний центр за чверть години до призначеного часу. Лікар відповість на поставлені питання, проконсультує з незрозумілих моментів. Обов’язково зніміть аксесуари, прикраси з металу – вони можуть негативно вплинути на чіткість, якість картинки.

Підготовка потрібна при проведенні КТ з контрастом, але вона проста. До введення спеціального препарату рекомендовано зробити аналіз крові на рівень креатиніну. Це допоможе дізнатися про стан ваших нирок. Обережність при контрастуванні повинні дотримуватися пацієнти, схильні до алергічних реакцій. Речовина вводити можна, але обов’язково попередьте про ймовірні небажані реакції лікаря.

Чи робити контрастування

КТ лопатки можна робити з контрастуванням і без нього. Застосування спеціального розчину на основі йоду підвищує інформативність методики. Під час обстеження пацієнту вводять спеціальний препарат. Він показує судини, що дозволяє оцінювати навколишню лопатку м’які тканини.

Контрастна комп’ютерна томографія виявляє найдрібніші новоутворення, показує розміри, форми, контури пухлин, метастазів (якщо вони є). Також є можливість лімфатичні вузли пахвової області.

Коли можна і не можна робити КТ лопатки

Показання до проведення КТ лопатки:

 • аномальне розташування кістки;
 • постійні болі в суглобі;
 • проблеми з рухливістю плечового пояса;
 • раніше отримані травми.

КТ підійде для первинної постановки та уточнення раніше поставленого діагнозу. В цілому метод безпечний, протипоказань має мінімум, але вони є. Від проведення КТ слід утриматися під час вагітності. Якщо маса пацієнта понад 150 кг, метод не підійде.

Контрастну речовину не можна вводити при хронічній нирковій недостатності, алергічних реакціях на йод, неконтрольованому тиреотоксикозі. Діти – особлива категорія пацієнтів, перед проведенням КТ у дитячому віці важливо зважити всю користь від проведеного дослідження та можливі ризики, а також подумати над альтернативними методами візуалізації. Запишіться на консультацію до лікаря – і він скаже, можна робити діагностику саме у вашому випадку чи ні.

Де пройти обстеження

КТ при болях під лопаткою можна пройти в будь-якому профільному центрі. Якщо ви шукаєте перевірену пропозицію в Києві, зверніть увагу на центр діагностики «Лайфскан». Він оснащений за останнім словом медицини, в штаті працюють грамотні лікарі. Ви можете розраховувати на індивідуальний підхід, високий рівень сервісу. Попередні консультації, уважне ставлення під час проведення процедури, грамотне і оперативне оформлення висновків – тільки основні переваги КТ лопатки в Києві в нашому центрі діагностики.

Ціни досліджень вказані в розділі «Прайс». Вони залежать від типу процедури, застосування контрастування. Якщо потрібно уточнити певні питання особисто, зателефонуйте нам. По телефону можна здійснити запис на процедуру. Адміністратор назве вільний час, щоб ви могли вибрати зручне для себе час. Без попереднього запису прийом пацієнтів не ведеться.

Гарантуємо вам оптимальне співвідношення ціни і якості послуги. Знаходимося в Києві в Шевченківському районі за адресою провулок Обсерваторний, 3-А. Робимо КТ, МРТ лопатки і будь-яких інших зон. Ціни лояльні, так що телефонуйте і записуйтеся!

Lifescan
Контакти
 • ПН.-СБ. с 8-00 до 20-00
 • НД с 9-00 до 18-00