зробити КТ органів брюшной полости в Киеве

КТ органів черевної порожнини та зачеревного простору

КТ ШКТ, органів черевної порожнини за опитуваннями лікарів – найбільш безболісний та інформативний метод діагностики. На знімках добре відрізняється структура, видно стан внутрішніх органів. Це не лише кишечник, а й селезінка, нирки, печінка, жовчний, надниркові залози, підшлункова.

Процедура показує патології внутрішніх органів, сторонні тіла, наслідки травм. За результатами отриманих даних можна буде безпомилково визначити причини хворобливості в животі, розпізнати камені в жовчному, сечовивідних шляхах, нирках, діагностувати ураження селезінки, панкреатит, цироз печінки, жировий гепатоз.

кт внутрішніх органів

Кому і коли проходити КТ черевної порожнини

КТ органів черевної порожнини та зачеревного простору дозволять:

 • Виявляти патології внутрішніх органів – аномалії у розвитку, метастази, новоутворення, кісти, запалення.
 • Розрізняти сторонні тіла.
 • Виявляти та фіксувати наслідки травм.
 • Точно визначати причини хворобливості у животі.
 • Розрізняти камені в сечовивідних шляхах, жовчному, нирках.
 • Діагностувати цирози, жирові гепатози.
 • Оцінювати стан лімфатичних вузлів.

Аналіз КТ черевної порожнини потрібно робити при больових відчуттях неясної причини, домішках крові в калі та сечі, хворобливому сечовипусканні, травмах живота. Також дослідження проходять при підозрах на онкологію та в рамках передопераційної діагностики. Призначають КТ органів черевної порожнини для уточнення даних, отриманих під час УЗД або рентгендіагностики.

Як відбувається процедура КТ органів черевної порожнини

Пацієнт лягає на спину на спеціальний стіл апарату. У кабінеті пацієнт буде один, для зв’язку з радіологом передбачено зв’язок по селектору. Стіл заїжджає до томографа, починає обертатися – у процесі сканується область дослідження. Важливо дотримуватись повної нерухомості – якщо з цим виникають проблеми, роблять седацію. Можливо, лікар попросить затримати подих.

Знімки інтерпретують та описують лікарі-радіологи. Пацієнти отримують на руки діагностичний висновок та цифрові копії знімків із підписами.

КТ черевної порожнини у Києві

Необхідність контрастування

Комп’ютерна томографія заочеревинного простору та очеревини може проводитися з контрастом або без нього, точніше про все розповість лікар. Під контрастом мається на увазі речовина на основі йоду, яка в рази покращує якість візуалізації досліджуваного органу. Для внутрішньовенної ін’єкції застосовують двоколбовий інжектор, обов’язковим є постійний контроль анестезіолога. З організму пацієнта контрастна речовина повністю виводиться за дві доби.

Точність КТ органів очеревини із застосуванням контрасту набагато вище, а й протипоказань більше. Рішення про застосування спеціальної речовини ухвалює лікар. При хронічних патологіях нирок не можна використовувати контраст, тому перед обстеженням рекомендовано визначити рівень креатиніну в сироватці крові та розрахувати швидкість клубочкової фільтрації – вона не повинна бути нижчою за 30 мл/хв. Під час вагітності та лактації болюс також не вводять.

Чи є ризики процедури?

Комп’ютерна томографія черевної порожнини – безпечна для здоров’я діагностична процедура. Певна доза радіації є, але людина у звичайному житті отримує її приблизно за кілька років. Оскільки опромінення присутнє, під час вагітності дослідження не проводять (виключення можливі, але лише за індивідуальними показаннями), і без зайвої необхідності проводити КТ теж не слід.

Про підготовку до КТ черевної порожнини та зачеревного простору

До процедури слід зняти з себе всі прикраси та інші металеві предмети. Повідомте лікарю про наявні хронічні захворювання, які лікарські засоби приймаєте.

Не їжте за 2-3 години до дослідження. Візьміть із собою медичну карту, напрямок, дані попередніх досліджень. Якщо планується застосування контрасту, зробіть аналіз крові на креатинін.

кт органів черевної порожнини та заочеревинного простору

Де пройти обстеження черевної порожнини на КТ у Києві

Пройти дослідження у Києві на сучасному обладнанні ви можете у діагностичному центрі «Лайфскан». Ми знаходимося за адресою пров. Обсерваторний, 3-А. Попередній запис є обов’язковим. Також по телефону можна отримати консультацію з будь-яких питань.

Від чого залежить вартість КТ внутрішніх органів

КТ черевної порожнини можна зробити в профільних діагностичних центрах. Точна вартість на комп’ютерну томографію органів черевної порожнини визначається з урахуванням типу дослідження – застосування контрасту підвищує вартість процедуру. У центрі діагностики “Лайфскан” на КТ ОЧП вартість максимально лояльна, а якість процедури – незмінно висока. У центрі можна розраховувати на європейські стандарти сервісу, допомогу досвідчених фахівців.

Що включено у ціну КТ черевної порожнини:

 • Безпосереднє сканування із застосуванням томографа.
 • Підготовка знімка на плівці у всіх проекціях.
 • Висновок від фахівця.
 • Консультування.
 • Диск із результатами у цифровому вигляді.
 • Контрастна речовина на основі йоду, якщо заплановано процедуру з контрастом.
Lifescan
Контакти
 • ПН.-СБ. с 8-00 до 20-00
 • НД с 9-00 до 18-00