Чим відрізняється КТ та МРТ київ

Чим відрізняється КТ і МРТ

КТ і МРТ (в чому відмінність)

Для того щоб бути здоровим, потрібно не тільки дотримуватись здорового способу життя. Дуже важливо своєчасно проходити медичне обстеження, яке передбачає, перш за все, використання різних діагностичних методів. Саме від точності діагнозу залежить можливість запобігання розвитку захворювання, а при його наявності – успішність лікування.

 

КТ і МРТ – сучасні методи діагностики. 

Одними із самих популярних в сучасному світі методів діагностики у лікарів всього світу є: МРТ (магнітно-резонансна томографія) і КТ ( комп’ютерна томографія). Людина звертається до цих безболісних (неінвазивних) способів для своєчасного виявлення різних патологій в своєму організмі, порушень в стані свого здоров’я.

Трохи про самі обстеження, про їх схожість і відмінність.

Обидві томографії, як процедури, проходять ідентично: пацієнта кладуть на пересувний стіл  і його тіло постійно сканують (продивляються).Результати у вигляді зображення виводяться на монітор комп’ютера. Потім спеціалісти їх «розшифровують», ставлять попередній діагноз. Ось і вся схожість між обстеженнями.

Проте про відмінності слід поговорити більш детально, щоб людина усвідомлено підходила до вибору методу томографії.

Так в чому ж різниця і чому віддати перевагу. 

МРТ-обстеження засноване на використанні магнітного поля, що не опромінює людину, і тому вважається безпечним для її здоров’я. КТ заснована на використанні рентген-випромінювання. І його скрізь вважають таким, що приносить шкоду здоров’ю. Загалом, КТ – це той самий рентген. Тобто МРТ і КТ відрізняються способами обстеження. Ось і все. Є ще нюанси під час обстеження, в показаннях, протипоказаннях і в ціні.

  1. Процедура МРТ, в деяких випадках, по часу займає більше години, КТ проводиться декілька хвилин.
  2. МРТ не доступне людині, що має в своєму тілі будь-які предмети з металу ( наприклад, уламки бойових снарядів або пластину в черепі).
  3. КТ заборонено проводити вагітним жінкам, мамам, що годують; діткам (тільки в рідкісних випадках), а всім іншим категоріям не можна проходити процедуру занадто часто.

Головне що треба зрозуміти це те, що обидва томографічні обстеження проводяться за призначенням лікаря. Вибір того чи іншого методу діагностики повністю залежить від частини тіла, що потребує обстеження (голова, живіт, хребет, і т.д.). Тож, щоб обстежити кістки, судини лікар направить пацієнта на КТ. А ось, якщо треба обстежити м’які тканини (м’язи, сухожилля, нерви, судини, жирові тканини і т.п.), або є підозри на наявність новоутворень, Вас попросять пройти МРТ-діагностику.

Бувають випадки призначення обох методів томографії. Але головним залишається – знайти причину відхилень у стані здоров’я людини. І тут всі методи підійдуть. Головне, щоб до них був доступ.

Просто пам’ятайте, що вчасно виявлене захворювання – це перший і самий головний крок до його усунення. Можна навіть сказати, що це – половина успіху!

Lifescan