
КТ куприка
Куприк – невеликий відділ хребта, який розташовується в його нижній частині. Ця ділянка не менше за інших схильна до захворювань, травм. КТ куприка – самий інформативний тип діагностики, метод дозволяє виявляти широкий перелік патологій і ставити коректний діагноз. Тільки знаючи, в чому проблема, можна буде призначити дієву терапію.
Що таке КТ куприка
Комп’ютерна томографія (або КТ) куприкового, крижового відділу – неінвазивне тестування, в ході проведення якого для візуалізації твердих, м’яких тканин застосовують комп’ютерні технології разом з рентген-променями. КТ сканування дозволяє отримувати деталізовані зображення (або зрізи) куприка, крижів в різних проекціях. Методика високоефективна, дає коректні результати, дозволяє виявляти патології на ранніх стадіях.
Показання
Комп’ютерна томографія куприка показана в наступних випадках:
- кокцігоденія (виражена хворобливість);
- локалізовані абсцеси або пухлинні утворення;
- наявність свищових ходів у цій галузі;
- всі види травм;
- дообстеження після рентгенографічного дослідження.
Також томографію куприкового крижового відділу можуть призначити для оцінки ступеня ефективності виконаної раніше хірургічної операції або проведеного консервативного лікування. Дослідження показує будь-які патології, локалізовані в куприковому відділі. Це спондиліти, запалення крижових суглобових утворень, переломи, кісти, ін. КТ при переломі куприка максимально деталізовано покаже ситуацію, дозволить прийняти оптимальні заходи. Томографія дає набагато точніші візуалізації всіх внутрішніх органів, структур в порівнянні з рентгенівською діагностикою.
Чи потрібно готуватися до дослідження
Щоб зробити КТ куприка, потрібно направлення від профільного фахівця або сімейного лікаря. Також ви можете пройти дослідження на свій розсуд при наявності відповідних показань.
Складна підготовка до діагностики не потрібна. Сама методика безболісна, проста, неінвазивна. При цьому КТ – один з найточніших діагностичних методів. Інформація буде деталізованою, коректною, дозволить лікарю правильно визначити патологію і поставити діагноз, почати терапевтичний курс.
Детальніше про підготовку до КТ Ви можете прочитати на нашому сайті або за консультації по телефону.
Суть процедури
Томограф візуально нагадує порожнисту велику трубку. Ви ляжете на великий стіл, який після початку процедури переміщається в тунель томографа. Навколо пацієнта обертається спеціальна трубка, що випромінює рентгенівські промені. Рентгенлаборант під час процедури виходять з кімнати, але пацієнт зможе спілкуватися з ним (інтегрована система зв’язку).
Лікар може озвучити прохання затримати на 10-20 секунд дихання, зберігати нерухомість. Обов’язково зробіть це, інакше знизиться точність діагностики. Рухи тіла під час КТ часто призводять до утворення артефактів (розмитостей, нечітких областей на знімках, які ускладнюють постановку діагнозу).
Тривалість діагностики
Скільки займає часу процедура КТ куприка, саме сканування і час готовності результатів, Ви можете знайти в розділі “Підготовка до КТ дослідження” на нашому сайті або уточнити по телефону під час запису на процедуру. Знімки інтерпретує кваліфікований лікар-рентгенолог.
Чи обов’язково робити контраст?
Зробити КТ куприка в Києві можна з контрастом або без нього. Простий варіант – без контрасту. Додаткову речовину лікар задіює при підозрах на інфекції, запалення, пухлини і будь-які інші серйозні проблеми (тобто в будь-яких складних випадках, коли стандартного тестування може виявитися недостатньо). КТ з контрастуванням матиме максимальну точність. До початку сканування в організм пацієнта вводять спеціальний контрастуючий препарат (робиться це внутрішньовенно).
Протипоказання до дослідження
КТ куприка складної підготовки не вимагає, але є протипоказання, які обов’язково потрібно враховувати. Також дослідження не можна робити під час першого триместру вагітності. Контрастування не рекомендоване при патологіях нирок, гіпертиреозі, алергії на йод, віком до 14 років.
Томограф розрахований на пацієнтів з масою тіла не більше 150 кг. Якщо пацієнт страждає на клаустрофобію, потрібно буде використовувати седацію.
Плюси комп’ютерної томографії
Основні переваги КТ куприка – це безпека, неінвазивність, безболісність і максимальна точність. Швидкість теж хороша – в порівнянні з тим же МРТ. Можна додатково візуалізувати структури куприка і крижів.
Методика підходить для пацієнтів з імплантами, що істотно розширює сфери її застосування в порівнянні з іншими аналогічними методами. Але все-таки присутні певні рентгенологічні навантаження, тому дослідження не слід проводити дуже часто.
Ціни на КТ куприка
Вартість КТ куприка ви можете дізнатися в розділі «Ціни» на нашому сайті. Прайс-лист постійно оновлюється, всі дані на 100% актуальні. Гарантуємо найвигідніші ціни на комп’ютерну томографію куприка в Києві – можете порівняти самі.
Хочете записатися на прийом?
Куприк – це закінчення хребта. До його складу входять нерухомі і зрощені хребці. На ці хребці кріпляться м’язи тазового дна, ануса. Незважаючи на скромні розміри, куприк грає дуже важливу роль в забезпеченні коректної роботи тазостегнових суглобів, таза. При порушеннях, болях, травмах призначають КТ або МРТ.
Наш центр пропонує діагностичні послуги високого рівня. При проведенні КТ нижнього відділу хребетного стовпа ви отримаєте серію знімків, які відображають зону в різних проекціях, площинах. Завдяки цьому буде просто оцінити стан відділу. Точність діагностики висока, що дозволяє коректно визначати патологію.
Для запису в діагностичний центр зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом. Знаходимося в Обсерваторному провулку (будинок 3-А). Телефонуйте – відповімо на поставлені питання, підберемо зручний для вас час. Гарантуємо індивідуальний підхід і конфіденційність.