Рекомендації МОЗ України щодо попередження онкології

Рекомендації МОЗ України щодо попередження онкології

Як запобігти розвитку онкології

Рекомендації МОЗ України відносно запобігання онкології

Чудова новина – виявити рак на ранній стадії можливо! Адже це – реальна надія на порятунок. За статистикою 9 із 10 людей, у яких діагностували рак на початковій стадії, коли захворювання тільки почало розвиватись, одужують. Онкологи виокремлюють деякі перші ознаки раку, при яких людина повинна вжити необхідні заходи, для початку обстежитись і проконсультуватись з лікарем.

Це наступні ознаки:

  • втрата ваги без причини;
  • постійний стан нудоти;
  • підвищена температура, що тримається без причини;
  • швидка втомлюваність;
  • постійна слабкість;
  • незвичні болі;
  • слизисті, кров’яні або гнійні виділення.

Наявність цих симптомів – привід терміново звернутись до лікаря і пройти обстеження – онкоскринінг, що  виявляє рак, якщо навіть не буде ніяких зовнішніх симптомів та проявів.

А тепер рекомендації МОЗ: коли й що треба проходити, що запобігти раку

Міністерство охорони здоров’я України наполягає на регулярних обстеженнях жінок та чоловіків для виявлення наявності новоутворень. Онкоскринінг необхідно проходити всім категоріям населення, що досягли певного віку. Це допоможе уберегтися від страшного діагнозу і зберегти своє здоров’я.

Безпосередньо обстеження для жінок

  1. Починаючи з 20 річного віку, слід щорічно обстежувати молочні залози, кожні три роки проходити ПАП-тест (цитологічну діагностику) раку шийки матки.
  2. Починаючи з 30 річного віку, слід щорічно обстежувати молочні залози, кожні п’ять років робити ПАП-тест і ВПЛ-тест (на вірус папіломи людини).
  3. Починаючи з 40-ка річного віку, слід щорічно обстежувати молочні залози, кожні два роки робити процедуру маммографії, кожні п’ять років проводити ПАП-тест і ВПЛ-тест.
  4. Починаючи з 50 річного віку, слід щорічно обстежувати молочні залози, кожні два роки робити процедуру маммографії, кожні п’ять років проводити обстеження органів ЖКТ- робити колоноскопію.
  5. Починаючи з 60 річного віку, проводяться ті ж обстеження, додаткові обстеження призначає сімейний лікар за необхідності.

Безпосередньо обстеження для чоловіків

  1. Починаючи з 40-ка річного віку, щорічне відвідування уролога і здача аналізу крові на простат-специфічний антиген (ПСА-тест).
  2. Починаючи з 50 річного віку, щорічне відвідування уролога і здача аналізу крові на простат-специфічний антиген (ПСА-тест), кожні п’ять років проводити колоноскопію.
  3. Починаючи з 60 річного віку, проводяться ті ж обстеження, додаткові обстеження призначає сімейний лікар за необхідності.

У випадку виявленого на ранніх стадіях онкозахворювання  – може бути рекомендовано проведення деяких профілактичних процедур, або операції(органозберігаючої), щоб запобігти рецидиву. І тоді такий захід, як хімієтерапія, коштовний і що важко переноситься, може бути вже не потрібний.

Хіба це не аргумент, щоб відкласти свої «важливі» справи, прийти в Центр діагностики в Києві LifeScan (Лайфскан), щоб пройти безболісне і просте обстеження – онкоскринінг і колонографію.

В МОЗ України підкреслюють: уважніше ставтесь до свого здоров’я. Виявлення в своєму стані будь-яких, навіть самих незначних змін, повинно стати приводом для візиту до сімейного лікаря, щоб отримати направлення на відповідне обстеження, або до вузьких спеціалістів. Така наша поведінка повинна стати нормою життя, в незалежності від віку і стану здоров’я.

Не лінуйтесь і не посилайтеся на постійну зайнятість. Регулярні обстеження необхідно проводити обов’язково! Центр діагностики в Києві LifeScan (Лайфскан) завжди прийме Вас, уважно обстежить, і тим самим збереже Вам здоров’я.

Чекаємо на Вас!

Lifescan