зробити мрт з імплантами у Київі

Чи можна робити МРТ з імплантами

Чи можна робити МРТ із зубними імплантами – одне з найчастіших питань, що виникають у пацієнтів. В основі дослідження лежить принцип впливу магнітних хвиль, тому зрозуміло, що процедура має обмеження. Окрема тема для обговорення – МРТ та грудні імпланти.

Вплив процедури МРТ на імпланти

МРТ, якщо є зубний імплант, здебільшого робити можна. Чим пояснюються винятки? Медична галузь не стоїть на місці, постійно з’являються нові технології та матеріали. Раніше зубні коронки робили зі сплавів золота та міді, сьогодні частіше застосовують титанові сплави, металокераміку.

У чому різниця з позиції МРТ-діагностики? Старі технології та сплави на основі міді, золота давали значні спотворення на знімках. При цьому небезпеки для пацієнта не було. Титанові протези легкі, міцні, сучасні. Вони хімічно інертні, не схильні до окислення, токсичних речовин не виділяють і магнітні хвилі не реагують. Це відноситься до зубних імплантів та протезів суглобів, кісток. МРТ при конструкціях із титану дає максимально точні знімки. 

Важливо враховувати матеріал як самого імпланта, а й гвинтів, пластин, штифтів, у яких закріплюється конструкція. Деталі кріплень виготовляються із феромагнетиків – сплавів заліза з позитивною магнітною сприйнятливістю. Їхній контакт з магнітним полем може погіршувати самопочуття пацієнта під час процедури.

Залізні предмети

До процедури потрібно зняти всі металеві елементи – це сережки, брелоки, ремені, прикраси. Переконайтеся, що на одязі немає залізних блискавок, клепок. Приберіть із кишень мобільні телефони, касети, кредитні картки.

Причини відмови від МРТ

За опитуваннями лікарів, єдиними 100% протипоказаннями до проведення процедури є:

  • Встановлені слухові апарати. Їх потрібно знімати до процедури, щоб не пошкодити магніт усередині пристрою. Імпланти середнього внутрішнього вуха видалити не можна, тому пацієнтам з ними МРТ не роблять.
  • Встановлені кардіостимулятори. Прилад під час процедури увійде у небезпечний резонанс із хвилями магнітного типу та перестане функціонувати.
  • Клаустрофобія. Знаходження в умовах замкнутого простору може спричинити сильну панічну атаку. За потреби робиться седація або загальний наркоз. Також МРТ проводять у апаратах відкритого типу.
  • Носіння інсулінової помпи. Потрібно вибрати інший спосіб діагностики.

Чи є сумніви чи питання? Зверніться до адміністратора Lifescan зручним способом для отримання детальної консультації.

Чи можна робити МРТ із зубними імплантами

Апарат МРТ притягує метали, що намагнічуються. Тому всі залізні предмети до процедури треба з себе зняти. Дозволено проводити МРТ із зубними імплантами чи ні, можна сказати лише з урахуванням особливостей конкретно вашої ситуації. Намагнічуються не всі метали – сплави титану, наприклад, не піддаються впливу магнітних хвиль. 

Чи можна робити МРТ із титановими імплантатами

Як ми вже писали, МРТ, якщо є імплант, можна робити без обмежень для титанових сплавів. Не намагнічуються хірургічні пластики, які також повсюдно застосовуються в сучасній медичній галузі. Проблема в тому, що пацієнт може знати про встановлення сплаву з титану, але не в курсі наявності додаткових елементів з інших металів. Тому ми завжди рекомендуємо спочатку проконсультуватися з фахівцем. З відповідних питань телефонуйте адміністратору центру діагностики «Лайфскан».

Чи можна робити МРТ із грудними імплантатами

Грудні імпланти не впливають на проведення комп’ютерної томографії. Вплив магнітних полів не несе небезпеки для імплантів – їхньої цілісності та вмісту.  

Lifescan